Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-04-2015, 22:31   #3856
Sm0k
Старши алфист

Sm0k's Avatar

Quote:
Originally Posted by BO View Post
Е какво пречи 159-ката да си е градска кола?
Съвсем нормална, средностатистическа кола. Точно обратното - това е много по-хубава кола за градско, от колкото да караш някой 1000 кг. кенеф.
А за магистралата си има съвсем други автомобили, съвсем друг клас, където може да кажеш, че там им е силата.
Кола с дължина 4 метра и 66 сантиметра и тегло около (често над) 1500 килограма трябва доста да си поиграеш да потърсиш подходящ метод за смятане на средни стойности, за да я изкараш средностатистическа кола, особено в Европа

За мен лично коли по-големи от C-сегмента, ако няма да я караш поне 50% от времето извън града, е непрактично и неудобно да си я купуваш само за да бръмкаш градско с нея.

Иначе да, всяка кола която тежи 1500 кила е по-комфортна от тия дето са по 1000, (въпреки, че по толкова са вече само корсите и полотата), ама тва че си се возил 6 километра от вас до работа комфортно малко се обезмисля, като не можеш да я събереш на половината свободни парко места пред блока, щото секи е спрял както му падне
Old 11-04-2015, 22:49   #3857
koolio
тъп и упорит

koolio's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sm0k View Post
Кола с дължина 4 метра и 66 сантиметра и тегло около (често над) 1500 килограма трябва доста да си поиграеш да потърсиш подходящ метод за смятане на средни стойности, за да я изкараш средностатистическа кола, особено в Европа

За мен лично коли по-големи от C-сегмента, ако няма да я караш поне 50% от времето извън града, е непрактично и неудобно да си я купуваш само за да бръмкаш градско с нея.

Иначе да, всяка кола която тежи 1500 кила е по-комфортна от тия дето са по 1000, (въпреки, че по толкова са вече само корсите и полотата), ама тва че си се возил 6 километра от вас до работа комфортно малко се обезмисля, като не можеш да я събереш на половината свободни парко места пред блока, щото секи е спрял както му падне
Абе аз затова бях обявил Волво-то за продажба, ама като покарах няколко коли от по-нисък клас, дето иначе са по-удобни за града уж ... Нали знаеш какво казвал попът на Хитър Петър - ако някой ти каже, че е по-добре да ядеш качамак, отколкото печено прасенце, не му вярвай.
koolio is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2015, 00:55   #3858
CoF
започва да се пристрастява

CoF's Avatar

Паркиранто не е проблем. В случая не ни е нужен и съвсем малък градски автомобил, защото искаме да можем да разчитаме, че ако се наложи колата ще отговори на нуждите и за извънградско пътуване с повечко багаж. Абе важното е да е италианска и да е красива
Дано намерим запазена 159-ка. Даже и комбитата на 159-ките ми харесват (аз по принцип мразя комбита). Ще гледаме паралелно 159-ки и Браво-та, пък което намерим по-запазено и техническо изправно.
Имах претенции и за цвят, но като гледам колко е беден пазара за тези коли, бързо ми се изпариха тези претенции.
Old 12-04-2015, 02:03   #3859
pesho_kj
Старши алфист

pesho_kj's Avatar

Quote:
През очите ти имам чувството, че 159-ката е по-голяма от S класа.
Ако следвам логиката, то Смарта е градска кола, а Пунтото междуградска.
На кое ще намериш по-лесно място за паркиране? На 159 или пунто? Коя ще ти гори по-малко градско, пунто или 159? И за комфорта си прав но като говорим за градска кола, аз разбирам автомобил който се кара градско за по 15-20-30мин макс, колкото да се придвижиш от едно място на друго като в този случай ми е все тая колко е комфорта. Атвоя критерий за градска кола какъв е?
ex Alfa 75 1,8
pesho_kj is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2015, 07:59   #3860
rossenvn
Болен алфист

rossenvn's Avatar

Quote:
През очите ти имам чувството, че 159-ката е по-голяма от S класа.
Ако следвам логиката, то Смарта е градска кола, а Пунтото междуградска.
Не те разбирам? Чувстваш се длъжен да пишеш глупости ли? Не си длъжен.
Old 12-04-2015, 08:54   #3861
DiStefan0
Северо западняк

DiStefan0's Avatar

Quote:
Originally Posted by CoF View Post
Паркиранто не е проблем. В случая не ни е нужен и съвсем малък градски автомобил, защото искаме да можем да разчитаме, че ако се наложи колата ще отговори на нуждите и за извънградско пътуване с повечко багаж. Абе важното е да е италианска и да е красива
Дано намерим запазена 159-ка. Даже и комбитата на 159-ките ми харесват (аз по принцип мразя комбита). Ще гледаме паралелно 159-ки и Браво-та, пък което намерим по-запазено и техническо изправно.
Имах претенции и за цвят, но като гледам колко е беден пазара за тези коли, бързо ми се изпариха тези претенции.
Пробвай и Делтата .. макар, че цените са им доста високи към момента. Според мен си заслужава повече от Бравото конкретно. Даже Делтата лично мен по ми харесва от Жулиетата.
DiStefan0 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2015, 12:26   #3862
RPWWD
Болен алфист

RPWWD's Avatar

Quote:
Originally Posted by CoF View Post
Колежке, вие с тая Жулиета си имате градски хечбек, защо си търсите друг ?!? Браво и Жулиета са един и същ клас автомобили, а предвид практиката на Фиат, сигурно и 60% от частите са еднакви Ако пътувате семейно повечко извънградско, 159 ще ви върши някаква работа /стига да не сте с малки деца, че е тясна за такива случаи/, ако ли пък не - нямате нужда от нея, тъй като е лакома и тежка в града. За втора градска кола едно Гранде Пунто, като по-ново, е далеч по-подходящо.
Nicola 59 каза: "ма тука е раздел 159,тия мравояди,са всезнаещи,а има колеги от форума ,които знаят преди колко години,имах 159,и колко пъти съм писал бегаите далече от този варел,ма съм трън в очите на мравоядите".
RPWWD is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2015, 12:40   #3863
tancho
започва да се пристрастява

tancho's Avatar

Абе колежката си го е написала,колата няма да се ползва всекидневно,а като евентуален резервен вариянт така че защо да не си вземе 159,и както е писала по-горе важното да е италиянска и да е красива,щом може да си го позволи не виждам причина да не си вземе каквото и е на сърце,аз съм за с двете ръце.
tancho is online now   Reply With Quote
Old 12-04-2015, 12:46   #3864
RPWWD
Болен алфист

RPWWD's Avatar

Quote:
Originally Posted by tancho View Post
Абе колежката си го е написала,колата няма да се ползва всекидневно,а като евентуален резервен вариянт така че защо да не си вземе 159,и както е писала по-горе важното да е италиянска и да е красива,щом може да си го позволи не виждам причина да не си вземе каквото и е на сърце,аз съм за с двете ръце.
Тя е написала и, че очакваният пробег е 10 км. на ден... И това от дизелова кола тежка 1600 кила... Няма сми, наистина Браво/Гранде Пунто е по-добър вариант.
Nicola 59 каза: "ма тука е раздел 159,тия мравояди,са всезнаещи,а има колеги от форума ,които знаят преди колко години,имах 159,и колко пъти съм писал бегаите далече от този варел,ма съм трън в очите на мравоядите".
Old 12-04-2015, 13:22   #3865
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Quote:
Originally Posted by pesho_kj View Post
На кое ще намериш по-лесно място за паркиране? На 159 или пунто? Коя ще ти гори по-малко градско, пунто или 159? И за комфорта си прав но като говорим за градска кола, аз разбирам автомобил който се кара градско за по 15-20-30мин макс, колкото да се придвижиш от едно място на друго като в този случай ми е все тая колко е комфорта. Атвоя критерий за градска кола какъв е?
Ами не знам за теб, ама мен не ми е проблем да паркирам и С класа някъде.
От 10 места ако на едно не може да паркираш със 159-ката, а с Пунто да можеш, то пак ще е добре.
Довода паркинг и тесни градски улици въобще не е довод за Пунто.
И, за да не съм празнословен, то ще кажа, че лично на мен 80% от карането ми е градско. Има случаи от над 18 месеца да не съм излизал от града с колата. И никога не съм имал проблем да паркирам или да се провирам из "тесните" улички.
Ако ти си се притеснил за това, то препоръчай Смарт както казах, а не огромното Пунто, ако искаш да накланяш везните в тази посока и търсиш сравнения.
И най-накрая виж изискването на колегата. Прочети го и виж коя кола би му свършила най-добре работата.
BO is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2015, 13:29   #3866
pesho_kj
Старши алфист

pesho_kj's Avatar

Ти живееш в паралелен свят някакъв където С-класата е бюджетен градски автомобил а пунто, голф, поло и корса са от мега сегмента който само петролните шейхове могат да си позволят...или просто обичаш да пишеш само и само да си опонент на някой макар да осъзнаваш колко безсмислени са твърденията ти. А ако не го осъзнаваш, това вече е тъжно...
ex Alfa 75 1,8

.
pesho_kj is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2015, 13:49   #3867
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Quote:
Originally Posted by pesho_kj View Post
Ти живееш в паралелен свят някакъв където С-класата е бюджетен градски автомобил а пунто, голф, поло и корса са от мега сегмента който само петролните шейхове могат да си позволят...или просто обичаш да пишеш само и само да си опонент на някой макар да осъзнаваш колко безсмислени са твърденията ти. А ако не го осъзнаваш, това вече е тъжно...
Човека искал ли е мнение за цената на автомобила?
Искал е мнение за 159, а тук се казва, че не била градска кола.
Кажи кое не ѝ е градското? Какво не може да направиш градско с нея?
Хайде, един ден да се въртим из София, аз ще карам след теб, ти с градска кола, а аз със средностатистическо комби от Д сегмента и да видим ти къде ще може да минеш, а аз няма да мога, или да видим ти къде ще може да паркираш, а аз няма да мога. ОК?

Само за сведение ще спомена, че завиващия диаметър на завой на 159-ката е 11.1 метра, а на Жулиета е 11 метра. Баси, ако 10 сантиметра ви съборят в града, то по-добре се научете да карате и да не си представяте, че карате танк. Всеки ден ги гледам по улиците такива шофьори, които имат по 30 сантиметра от двете страни на колата, когато трябва да минат в по-тясно място, и минават все едно са на 2 мм. от съседните коли.

.
Old 12-04-2015, 14:43   #3868
RPWWD
Болен алфист

RPWWD's Avatar

Quote:
И, за да не съм празнословен, то ще кажа, че лично на мен 80% от карането ми е градско. Има случаи от над 18 месеца да не съм излизал от града с колата.
И си се набил с 4х4 комби, оборудвано с трилитров мотор?!? Ей затова града е задръстен, опушен и няма къде да се паркира... Твоята кола, както и еквивалента и 156, респективно 159 за следващото поколение БМВ Е 90 са всичко друго, но не и градски коли. Само ще спомена, че средната ми скорост е 47 км/ч по борд, от последният технически преглед до сегашният преди празниците съм минал 24 000 км., и то при положение, че последната една година не съм я карал чак толкова, колкото обикновено. Тези коли са затова. За твоят случай има Браво/Жулиета турбо бензин

п.п. Същото мисля и за людете с Ес Ю Ви - тата, които се бутат из тесните сокаци на централна София, ма как беше "От студ умри, но гъзар бъди"

.
Old 12-04-2015, 19:41   #3869
emzo
Diesel addicted

emzo's Avatar

Toва е твое виждане. Аз повече малка лагерна количка няма да си взема, който е некадърен и не може да паркира и смарт да кара ... все тая.

А градът ти е опушен, щото .... ае че т'ва е съвсем друга тема
Old 12-04-2015, 20:26   #3870
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Quote:
Originally Posted by RPWWD View Post
И си се набил с 4х4 комби, оборудвано с трилитров мотор?!? Ей затова града е задръстен,
Аз пък до ден днешен не съм видял паркомясто, което да е разграфено за смартове и такива за С класи.
Едно паркомясто се заема от един автомобил, било той малък или голям.
Ако не видя разграфено паркомясто, дори и в синя зона, то не спирам. Въпрос на манталитет.
За това както казах - управлението на автомобил в градска среда, в класа на 159-ка е все тая. Ако веднъж на 3 години един с Пунто мине там, където ти със 159-ката не можеш, то ще черпя, честно.
Да не говорим точно в градското като си с някаква въшка, то как другите и по-нахалните участници те натискат и засичат постоянно. Това към кое да го броим? Към удобството да караш малка кола? Да, ако си с женско мислене и няма кой да ти покаже всички негативи от това да караш малка градска кола, то ще си мислиш така.

Единствения довод, който някой може да каже за малката, хайде да я наречем "градска" кола е евтинията, цената. Ако някой иска евтино, то това е друга бира.
На да не забравяме най-важното - живота. При едно ПТП кинетичната енергия от удара е се пренася правопропорционално в разликата на тежината на автомобилите.
Та ти с едно Пунто ако ме срещнеш мен с една 159-ка, то моя шанс да оцелея е горе долу 2 пъти по-голям от твоя. Аз бих заложил на тази карта, ей така, за всеки случай.

.
Reply
Tags
159, alfa, Car, Halipcho, romeo
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules