Results 1 to 12 of 12

Thread: 156 JTD 1.9

  1. #1

    Default 156 JTD 1.9

    Здравейте, от днес се регистрирах във сайта тъй като се двоумя дали да купувам Алфа 156 JTD 1.9 2001 г. Първо от мобилето.бг не мога да разбера каква и е цената в България и второ нямам идея как е с двигателя - окачването. За поддръжката горе-долу схванах при четенето на форумите. Моля дайте мнения, че това май е единствания начин да получа адекватно мнение. Благодаря предварително!!!

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: 156 JTD 1.9

    Quote Originally Posted by bop
    З Първо от мобилето.бг не мога да разбера каква и е цената в България
    как така не си разбрал цените?

    кой точно двигател 1.9 жтд
    е те са няколко модификации те интересува?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3

    Default

    81 Kw e kolata - nali tova e nai-malkiq motor na sedan. Няма в интернет в БГ цена за такава, ориентир е комбито - 11900 лв примерно

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    начи 1.9 жтд има във версии 105, 115, 140 и 150 кс
    ако не съм изпуснал някоя
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5

    Default

    значи е 105 коня - нещо повече за тоя дизел - някакви легендарни проблеми? И тая цена около 12 хил струва ли ти се реална?

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by bop
    значи е 105 коня - нещо повече за тоя дизел - някакви легендарни проблеми? И тая цена около 12 хил струва ли ти се реална?
    е за цената покажи колата - то от екстри и кво ли още не зависи се пак
    но там накъде даже и повече струва
    дори май е евтина
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7

    Default

    аз и от другаде разбрах че е добра цена. а какво ще се произнесеш за двигателя - турбото ? и общото мнение че има слаба ходова част - ама ми се струва че и това са градски легенди

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Щом е 2001, значи трябва да е 105 коня. Турбото си е като при всяка друга дизелова кола - гледа се внимателно за омасляване, шумове и т.н., защото си струва бая пари и не винаги подлежи на ремонт. Това не е повод да се откажеш от колата, просто добра причина да се чупи от цената. За цената на рециклирано торбо съм чувал отн порядъка на 1000-1500 лв
    Дебитометър също не е от най-евтините - около 500 лв е. По принцип се водят добри двигатели и не създават проблеми. Хубава нафта и масло и....газ

    За окачването ще ти споделят притежателите на 156-ци. Имаше и там някаква закачка, ама да не се обаждам, че нямам опит.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9

    Default

    благодаря - ако някой друг им ада сподели - моля

  10. #10
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Аз имам такава и съм доволен от колицата. 12к е добра цена за тази като се има предвид че мойта е 98г и струва толкова. Ама ...... то всичко зависи на колко хил. км. е и колко бонус има по нея Преди да я купиш отиди на диагностика - повечето търговци нямат нищо против. Ако си чел внимателно километрите на печките е почти невъзможно да се върнат. Даже и да има такъв цирк при диагностика се хваща. Моторчето го водят много сполучливо. Имай предвид че това не е кола за юркане като невидял. Ако е читава и ти си я подържаш както трябва ще си много доволен.

    ПП KGB в една тема беше писал кратко и ясно как да се експлоатира дизелак
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  11. #11

    Default

    ей вие дадахте сигурност на решението ми - до края на другата седмица мисля че ще я имам и ще я снимам и покажа

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Вземай! Само си я закарай в добър сервиз за диагностика и оглед или пък знам, че Бобо може да ти помогне в това отношение, че да не се опариш
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •