Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-11-2018, 19:50   #61
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by Verm1n View Post
Мисля,че се има впредвид че температурата на кипене на охл. течност в отворена система и такава под налягане е различно(приблизително 100гр. срещу 120-130). Съответно при нестегната или неизправна капачка има възможност за загуба на течност, прегряване и т.н.
Не съм на 100% сигурен, но следвам логиката.
М...да има отворена и затворена охладителна система.....имаш право, че при отворената система при която влияние имат атмосферните условия по лесно стига точката на кипене...при лорда така се е получило, като не е завил капачката с паровъздушният клапан.....ей това майните сте като хлебарките, навсякъде сте и се защитавате....)....шегувам се с последното изречение....да не се вържете нещо и да наскачате...)
В темата иде реч за затворена охладителна система.......не трябва ли да има следи, ако клапана е виновен около него...защото жалващите се не откриват следи.....къде им е избягал антифриза.....а и тоя клапан би трябвало да сработва, когато има пара, газове в системата, а има ли ги там....значи има неизправност, проблем.....затова споделих, че е не сериозно да се осланяме на него...
Old 03-11-2018, 20:28   #62
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
М...да има отворена и затворена охладителна система.....имаш право, че при отворената система при която влияние имат атмосферните условия по лесно стига точката на кипене...при лорда така се е получило, като не е завил капачката с паровъздушният клапан.....ей това майните сте като хлебарките, навсякъде сте и се защитавате....)....шегувам се с последното изречение....да не се вържете нещо и да наскачате...)
В темата иде реч за затворена охладителна система.......не трябва ли да има следи, ако клапана е виновен около него...защото жалващите се не откриват следи.....къде им е избягал антифриза.....а и тоя клапан би трябвало да сработва, когато има пара, газове в системата, а има ли ги там....значи има неизправност, проблем.....затова споделих, че е не сериозно да се осланяме на него...
Кавитация
Old 03-11-2018, 23:12   #63
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by lordliness View Post
Кавитация
Аха....като спориш може да научиш нещо...Благодаря за инфото......тази кавитация, да не се окаже проблема на 2.4 винтилираните мотори да пукат глави....
Old 03-11-2018, 23:31   #64
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Аха....като спориш може да научиш нещо...Благодаря за инфото......тази кавитация, да не се окаже проблема на 2.4 винтилираните мотори да пукат глави....
Кавитация плюс ръждиви частици плюс силикати от некачествени антифризи прави дупки по части на мотора и радиаторите и руши турбини на помпи.
Old 04-11-2018, 16:56   #65
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Хубаво е когато разговорът в темата е градивен и всеки изложи своето виждане.....макар и с проявен хумор(бъзик) човек може да открие проблема...остава да видим до къде са го докарали колегите с загубата на антифриз.....и тогава да преценим, кой, какво е предполагал и помогнал....макар и с думи.....
Old 07-11-2018, 18:35   #66
undy
(унди)

undy's Avatar

Такааа...теста за бременност е отрицателен, за пръв път се радвам на "една чертичка".
Сега сериозно, нямам газове в системата. След надуване от никъде не изпуска, нямам и външен пропуск. След последното доливане преди 1000км,затегнах капачката зверски и оттогава нивото е нормално. Сега тествах за газове в антифриза и всичко е нормално, както се вижда на първата снимка. На втората снимка, за всеки случай забих "уреда" в ауспуха и веднага стана зелен агента, трябваше да съм сигурен дали действа.
От цялата работа клоня към кофти капачка, поръчах си нова, пък дано съм прав.
Attached Thumbnails
DSC_0108.jpg   DSC_0109.jpg  
undy is offline   Reply With Quote
Old 09-11-2018, 00:49   #67
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Добри новини за 2,4 жтдм......ти си ебати и перфекциониста....аз със всяка по нова кола, все по рядко дигам капака.....оти всичко ми изписва на таблото.....нещо съм се разглезил....сега може спокойно да одариш едно няколко пъти...
Old 09-11-2018, 10:31   #68
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

Боби, 164ката много арна е станАла, браво.
Относно дисплея, чак толкова не му се надявай да подсказва, карай си по стария изпитан метод, капака веднъж седмично за проверка на течности и оглед.
mirchozo is offline   Reply With Quote
Old 09-11-2018, 11:07   #69
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by mirchozo View Post
Боби, 164ката много арна е станАла, браво.
Относно дисплея, чак толкова не му се надявай да подсказва, карай си по стария изпитан метод, капака веднъж седмично за проверка на течности и оглед.
Ако е тая 164ка за която си мисля, наистина евалата, Боби....
... , не знаех тоя Боби, дали е оня Боби..ма казвайте ги тия работи. Често ми се случва да си говоря тук и във фейса с някакви хора за различни неща, а после се оказват един и същ. Ама така е, като отсъствам от мероприятията през годината
Old 09-11-2018, 11:18   #70
ivo_red
Запален алфист

ivo_red's Avatar

Quote:
Originally Posted by undy View Post
Такааа...теста за бременност е отрицателен, за пръв път се радвам на "една чертичка".
Сега сериозно, нямам газове в системата. След надуване от никъде не изпуска, нямам и външен пропуск. След последното доливане преди 1000км,затегнах капачката зверски и оттогава нивото е нормално. Сега тествах за газове в антифриза и всичко е нормално, както се вижда на първата снимка. На втората снимка, за всеки случай забих "уреда" в ауспуха и веднага стана зелен агента, трябваше да съм сигурен дали действа.
От цялата работа клоня към кофти капачка, поръчах си нова, пък дано съм прав.
Това за капачката го намекват и в книжката.
Old 09-11-2018, 11:28   #71
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivo_red View Post
Това за капачката го намекват и в книжката.
Така де,но след като я изтествах,че на 1 бар започва да изпуска на интервали,това означава,че клапанчето държи....в случая щом я затегнах със сила и се закрепи положението,по-скоро е долния уплътнителен пръстен,който уплътнява именно клапана. Иначе няма логика,да затегна силно и клапана да не изпуска,защото едното няма общо с другото. Нищо де,сега като дойде новата капачка ще ги изтествам на колко точно бара отваря едната и другата,както ще премеря и диаметрите при уплътненията..ей така за протокола.
Old 10-11-2018, 01:36   #72
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by undy View Post
Ако е тая 164ка за която си мисля, наистина евалата, Боби....
... , не знаех тоя Боби, дали е оня Боби..ма казвайте ги тия работи. Често ми се случва да си говоря тук и във фейса с някакви хора за различни неща, а после се оказват един и същ. Ама така е, като отсъствам от мероприятията през годината
Момчета бъркате ме с някой адаш....аз участие в социални мрежи нямам....само в автомобилни форуми....164-ка също нямам...
Old 10-11-2018, 22:19   #73
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

Quote:
Момчета бъркате ме с някой адаш....аз участие в социални мрежи нямам....само в автомобилни форуми....164-ка също нямам...
Във фейса има една 164ка, със снимков материал около 200страници, много прилично реставрирана. Човека се Казва Боби Николов, та явно съвпадение на имена има и съм се заблудил че това си ти. Извинявам се.
mirchozo is offline   Reply With Quote
Old Yesterday, 22:28   #74
Alfa tuner
започва да се пристрастява

Alfa tuner's Avatar

Колегата със 164-ката Боби Николов в форума се пише 164 td
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules