Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13-02-2019, 19:44   #7186
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivo_red View Post
...Лошото е, когато решенията му се отразяват на здравето на останалите. В това число слагам и себе си, защото бензинов 6-так не е най-екологичната кола. Това е от мен.
Има два аспекта на здравето:
1. Автомобилите замърсяват малко спрямо индустриализацията. Затова каквото и да правиш, какъвто и двигател да избереш, то везната ще е в едно и също положение.
2. Разгледай времето на разпад на вредните газове, които бензина бълва повече или обратното, дизела бълва повече и реши сам за себе си кое е по-екологичното гориво, чисто от гледна точка на планетата, отнесени към живота ѝ във времето.
BO is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2019, 12:02   #7187
marin_mv
Запален алфист

marin_mv's Avatar

Малиии, няколко дни не бях влизал във форума и днес първите минути не бях наясно точно къде съм влязъл Момчета, попрекалили сте малко! Дизел, бензин, газ е въпрос на личен избор, предпочитания, възможност ... в най-добрия случай на правилни сметки и преценка. Но не е причина за обиди!
Лично аз си взех дизелова 159ка в БГ, първо заради лошата слава на бензинките и роботизирания автомат ( всъщност се оказа, че дявола не е толкова черен) второ защото като съм в БГ навъртам по 2-3 000км на седмица, трето защото колата съм си я отдал под наем на фирмата ми и разходите за дизел се признават за разход на фирмата и се приспада ДДС.
За Германия - отказах се от дизелова 159ка защото - Евро 4, въпреки че в момента са забранени за движение в няколко централни улици в 3-4 града, тенденцията е ясна. Второ - данъка на 2,4 JTDm отива към 400 Евро. На 1,9 е по-малък но читава с автомат така и не срещнах до сега.Трето - тук няма да минавам повече от 10-15 000км на година (просто си бачкам от вкъщи) и повечето от тях ще са в градки условия - т.с. висок разход, проблеми с DPF, EGR и т.н. при този пробег, разходите за поддръжка не си струват. Говорейки за Германия - гледам напоследък някакво облъчване със статии в БГ как немците тръгнали масово да продават коли Евро 4 и Евро 5, под 10 годишни, под 100 000км, на безценица. Даже познати ми звънят, ако ми попаднел евтин Пасат, Туарег на 5-6 години за 2000 Евро, да съм вземел два ... Аз поне такова нещо не виждам, хората масово си карат дизели Евро3, Евро 4, Евро 5. Да, много производители предлагат ЕКО отстъпка при покупка на нова кола, ако им дадеш дизел по стар от 7 години който е твоя собственост поне от година и отстъпката е от 1500 до 8000 Евро - разбира се 8 000 Евро е в случай, че вземеш някой премиум модел. Дори според мен хората масово си държат читавите коли и чакат да видят какви ще са следващите стъпки. Говори се за още държавни субсидии при смяна на кола, вече има фирми които рекламират, че скоро ще пуснат филтри с които Евро 4 ще стане Евро 6 за 500 - 700 Евро инвестиция и т.н. ....Статистиката от продажбите на нови коли през последната година показва точно, че потребителите изчакват.
Газ - виждам, че има фенове на газовите уредби, да си ги карат със здраве и без проблеми! Имал съм кола на газ, не знам колко са се подобрили технологиите последните 6 години, но аз лично не бях доволен. Допълнителния товар, мразя миризмата на газ, свикнал съм да спазвам правилата и да се набутам в закрит паркинг с такава кола ми е проблем, двама близки приятели, БОГ да ги прости, загинаха заради калпаво поставена газова уредба - за себе си съм решил - никога газ. А и съм смятал икономията която ще имам - е за мен не си струва.
Иначе за вредните газове - и бензин и газ и дизел замърсяват, кой повече, кой по-малко - мнения много. Кое е измама, кое конспирация - едно ще Ви кажа, нищо от това което виждате, не се прави за Ваше здраве. Има много по-големи замърсители от автомобилния транспорт. Ако на някой му пукаше за здравето на белите Ви дробчета,поне производството и продажбата на всякакъв вид "аналогови" и електронни цигари щеше да е забранено. Но да, тук в кварталната бирария която е на доста оживена улица, често с километрични задръствания, лятото спокойно си седя на вън и си пия биричка, без да усещам миризми и да кашлям. В БГ, на една пешеходна пътека в голям град да почакам и кашлям все едно съм с пневмония.... Та DPFa не е толкова безполезен, нито толкова страшен, не е и толкова скъп да се поддържа. А като видя някой да си остави дизела да загрява, децата вързани на задната седалка, багажника на комбЕто отворен да товарим багаж и вътре богато се пълни с изгорели газове ..... и после "абе тези деца защо толкова често боледуват, защо имат алергии, с какво ни тровят". Да, конкретно твоята кола нищо няма да промени, но 2 000 000 като теб са фактор
Old 14-02-2019, 12:50   #7188
marin_mv
Запален алфист

marin_mv's Avatar

И все пак, тъй като темата е за съвете при покупка, да споделя малко опит от последните месеци, свързан с Германия. За щастие не пострадах лично от нито една от тези схеми, но на два пъти се опитаха да ми ги приложат. Тъй като виждам, че има хора които се насочват да си вземат коли от там и заради мадиите в БГ ще стават все повече. Има страшно много измами, внимавайте! Обяви на хубави, новички коли, на ниски цени - все повече и повече. Обяви на по стари коли но в уникално състояние, на уникални цени. Включително 159ки. Оставен е номер за контакт като изрично е писано да се свържете по WhatsApp за да Ви е безплатно. Така се набират номера, на които после се звъни от друг номер, уж да ви дадат повече инфо за колата, да се уточнят подробности и Ви се трупа една сериозна сметка, без да усетите. Каквото и да четете по вестници и сайтове - читавите коли струват пари. Немците не са толкова тъпи, че да си продадат кола за която са броили 30 000 Евро пред 4 години за 4 000 Евро, само на нас да ни е готино и изгодно. Или страхотни обяви, но без телефон за връзка, продавача контактува само по имейл - оказва се, че уж се е премстил да живее в Австралия или Майорка или не знам си къде, но колата и документите и били дадени на Ebay, защото те предлагали защита на купувача, цената била с включен транспорт до теб, имаш право на 5 дни или 300км да я тестваш и върнеш и т.н. примамливи и изгодни за теб условия - ДАЛЕЧЕ от такива! Не се вързвайте на никакви авансови плащания, по възможност не носете пари в брой ако сте сам. Сериозните търговци приемат плащания с карта или по банка. Ако е от частно лице или проверете как от българската си карта може да изтеглите по-голяма сума от банкомат в Германия, или носете парите със себе си и изиграйте сценка, че ще теглите от банка след като всичко е договорено. Обратния вариант, частно лице да се усъмни, че го мамите с фалшиви пари ако му думнете една пачка 5-6000 Евро също е възможен. Дано съм бил полезен.

.
marin_mv is offline   Reply With Quote
Old 14-02-2019, 15:34   #7189
ivo_red
Старши алфист

ivo_red's Avatar

Quote:
Originally Posted by marin_mv View Post
Но да, тук в кварталната бирария която е на доста оживена улица, често с километрични задръствания, лятото спокойно си седя на вън и си пия биричка, без да усещам миризми и да кашлям. В БГ, на една пешеходна пътека в голям град да почакам и кашлям все едно съм с пневмония.... Та DPFa не е толкова безполезен, нито толкова страшен, не е и толкова скъп да се поддържа. А като видя някой да си остави дизела да загрява, децата вързани на задната седалка, багажника на комбЕто отворен да товарим багаж и вътре богато се пълни с изгорели газове ..... и после "абе тези деца защо толкова често боледуват, защо имат алергии, с какво ни тровят". Да, конкретно твоята кола нищо няма да промени, но 2 000 000 като теб са фактор
Напълно подкрепям споеделеното от колегата
И мисля и следващият му пост може да е доста полезен на много хора, които тръгват да "пият директно от източника" - демек да си карат кола от Германия.
Old 14-02-2019, 20:44   #7190
МИТАКА1654
Запален алфист

Аз лично не виждам смисъл да се взима кола от чужбина,има достатъчно добри оферти и тук.Просто цената на която ще купите кола отвън и цената на която ще я вземе джамбазина е коренно различна,като този факт обезмисля ходенето навън.Последно завчера бях по автокъщите,има доволно коли в кажи речи магазинно състояние.
Tags
159, alfa, Car, Halipcho, romeo
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules