Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Направено в Италия > ФИАТ
ФИАТ За нашите приятели от Клуб ФИАТ http://fiat-bg.org/

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 25-03-2018, 15:10   #1
consol
започва да се пристрастява

consol's Avatar

Default Фиат Пунто Автомат

Здравейте Колеги,

Преди около седмица взех едно пунто за жената 1.2 8v 2003г. и мисля че Автомата не се държи адекватно през цялото време (Dualogic).

През седмицата на 4-5 пъти колата от 3-та или 4-та предавка премина на свободна "N" най-често се случва при рязко намаляване на скоростта.
Коата не вдига повече от една-две черти от минималната температура (тук съм за нов термостат най-вероятно).

На няколко пъти забелязвам че скоросната кутия забравя да смени предавка навреме. смисъл 1-ва трябва да смени на 2к оборота а понякога го прави на 3к (просто пример)

Според стария собственик кутията е с нов диск и може би трябва да се калибрира (няма как да знам дали не лъже)

Но като цяло през 90% от времето кутията се държи адекватно...

Та въпроса ми е този вид роботизирани кутии могат ли да се калибрират със MultiEcuScan (или диагностична програма изобщо) ?
може ли да се разбере дали диска е нов без да се отваря кутията
какви са оборотите за смяна на предавка от 1 до 5 (при нормано работеща кутия)
и тези симптоми могат ли да се дължат от липса на масло или студен двигател ?

П.С. Във Една от темите за Selespeed видях съвета на dobromirski за проверка на сверата като дам колата на контакт превключа някоко пъти на различни скорости (+ -) за да се включи помпата. и следващото включване на помпата е след смяната на 3 предавки. Което според него означава че тази сфера е ОК

.
consol is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2018, 15:56   #2
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Ако сферата(акумулатора) на кутията не е сменявана никога откакто е излязла колата от завода я смени.Около между 80 и 180 лева беше нова преди 3-4 години.

Калибрирай и ако не се оправи тогава я мисли.Нямам спомен дали се сменяше масло на тази кутия.
Old 04-05-2018, 21:39   #3
consol

consol's Avatar

И понеже съм си кърък селето умря
Инстересно че близо 1 месец го карах като предишните симптоми изчезнаха. Врътнах му към 1 000 км в града без да претриса или да пропуска скорости. Без значение колко рязко спирах колата не минаваше на "N" скорост. Държеше се адекватно. Но...
Преди 2 дена докато колата беше на обороти на място без никаква видима причина колата мина на свободна скорост и и на таблото исписа "Gear Not Avaliable". Отворих предния капак и видях теч на масло от единия датчик за положение (Над пластмасовия съд който събира маслото на робота). И колата беше до там. не мога да премина на никаква скорост, стои си на "N". Нивото на маслото ми е над MAX във въпросния съд за масло. Робота не са чува да работи, помпата за налягане не се включва при запален двигател.... нищо....
То е ясно че съм за диагностика но някакъв съвет на къде да се насоча ?
Възможно ли е при дефектирал датчик за положение да изключи целия робот ?
Old 05-05-2018, 12:59   #4
consol

consol's Avatar

Днес след диагностиката имам някаква посока.
Датчик налягане е дал фира на 37 bar (толкова си показва като дам на контакт колата). Помпата не е спряла работа на 50 bar и е продължила да работи докато не е избило масло от най-слабите места на системата. Това само предположения

Колеги от къде мога да взема такъв датчик?
Old 05-05-2018, 22:46   #5
consol

consol's Avatar

Колеги,
Датчика който се търси е съвместим със гранде пунто. Въпроса е дали същия се слага и при Селеслеед на Алфа.
Това ще улесни малко търсенето по моргите

.
Old 06-05-2018, 18:40   #6
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Смени ли сферата?

При неизправна сфера(акумулатор) помпата на селето работи постоянно и най-накрая "дава фира" ...

Покупката на помпа на селеспийда е сериозна цифра и боли доста.

https://www.shop4parts.co.uk/?name=s...tch_Hydraulics

http://www.fiatworkshop.co.uk/parts/...Actuator.shtml

Ето тук за Алфа Ромео помпа за селеспийда: http://ricambi.alfisti.net/index.php?cPath=895_931_1994
Old 07-05-2018, 13:18   #7
consol

consol's Avatar

alfa racer GTA,
Мисля че нямам проблеми със тази сфера защото колата е 1,2 8v и когато помпата се включи се усеща веднага в оборотите на колата.
Правил съм и опит от включване до включване на помпата, мога да местя скоросния лост 3 -пъти на предавка + и - и помпата се включва на 4-тото местене на лоста. Този опит го знам от вас за проверка на сферата от друга тема тук във форума. (Щом сферата има налягане за 3 смени на скорост занчи е наред нали)
Да може би си прав че е хубаво да се смени ( и това ще го направя след като си намеря датчик)

Но в момента проблема ми е P1744 според диагностиката това е сензор за налягане.

Намерих списък с колите които имат този сензор:
https://www.fiatdalys.lt/en/catalog/...number-search=

Сега търся по моргите но без успех
Old 11-05-2018, 16:32   #8
consol

consol's Avatar

Днес закачих друг датчик но се оказа че нямаме напрадък.
Новото което забелязах е че при махнат датчик от робота (оставен да си виси) и при махнат датчик от кабела и буксата на диагностика ми излиза че имам 50 bar налягане ! Вече съм тръгнал да търся проблема по кабелите.

Някой може ли да каже от къде да намеря информация къде отиват кабелите от датчика за налягане ?

Снимакта е направена при откачен датчик от буксата.
http://i67.tinypic.com/18ygxt.jpg
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Направено в Италия > ФИАТ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules