Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6
Алфа Ромео 145/6 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-08-2018, 02:09   #211
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Пишете че придърпва докато е студена и не го прави като загрее. Въпросът е тресенето на празен ход изчезва ли като стопли, равномерно ли тресе на празен ход или не.
Имайте предвид, че хората са сложили тия хидравлични повдигачи, защото като загрее моторът, клапаните стават по дълги. Та, ако има блокирал повдигач, то е редно като загрее да остава по отворен клапанът. Инак - никога не е излишно да се измери компресията.
Old 04-08-2018, 10:15   #212
alfatal
започва да се пристрастява

Quote:
Originally Posted by ivan dimitrov View Post
Пишете че придърпва докато е студена и не го прави като загрее. Въпросът е тресенето на празен ход изчезва ли като стопли, равномерно ли тресе на празен ход или не.
Имайте предвид, че хората са сложили тия хидравлични повдигачи, защото като загрее моторът, клапаните стават по дълги. Та, ако има блокирал повдигач, то е редно като загрее да остава по отворен клапанът. Инак - никога не е излишно да се измери компресията.
Значи като е студена, не мога да го усетя дали тресе, като е студена придърпва доста и мотора все едно прекъсва, не мога да кажа със сигурност дали тресе студена защото се забелязва когато оборотите паднат малко под 1000, а на топъл мотор (според мен не прекъсва придърпването изчезва но като съм на място без газ тресе равномерно през 2секунди някъде.
alfatal is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2018, 13:08   #213
ivan dimitrov

ivan dimitrov's Avatar

Поне на мен, според описанието, ми изглежда да са два отделни проблема. Това притрисане на място може да се дължи и на клапан, действително. Но може да е и от запалителната система. Боксера е разположен така, че инерционните сили се усещат много.
Прекъсването може да е от не добре работещ инжектор.
Ако разполагате с време и Ви се занимава, като е студен моторът, най добре да не е пален с часове, стартирате и след секунда гасите след което вадите и оглеждате свещите. Целта е да се види дали някоя от тях не е "мокра".
Old 13-08-2018, 18:29   #214
alfatal

Здравейте отново!Благодаря че ми обърнахте внимание...та сега да споределя малкото развитие. Значи мотора на място тресеше доста и се усещаше в купето...Вчера сменях ангренажите(сам за първи път) и това тресене определо изчезна.. мотора пак се клати в коша , но по-леко и в купето не се усеща нищо, та си мисля, че мотора не е бил идеално зацепен (аз го зацепвах по оригиналните белези).. Но естествено пак проблем , бях купил ремъци дайко и ролки бреда... обаче като сглобих колата установих, че тези ролки до 2000 оборота са шумни даже направо си вият или свирят , не мога да го опиша, съответно разхлабих ангренажите, промяна почти нямаше , явно менте ролки и ще трябва пак да купувам , но ще покарам малко с тези, че нямам възможност за други сега, а това със свещите ще го пробвам ... и колеги кажете марка и ориентировачна цена на кабелите за свещите, че тези уж нямат проблеми (оригиналните са), но на две свещи са много хлабави лулите.
Old 13-08-2018, 19:20   #215
ivan dimitrov

ivan dimitrov's Avatar

Веднага си стегнете ремъците по предписание. И аз съм с Бреда, и моите виеха известно време, след това утихнаха.
С кабелите е трагедия. Внимавайте да не се сдобиете с неподходящи за моделът. При свещите са еднакви, от към бубината не са. Ако вашите кабели са с добра изолация и не са прекъснали, а проблемът е само в захващането към свещите то по добре не ги сменяйте. Не помня що за марка ползвам, но са/бяха с тенекиена лула. Трагични са просто но... каквото доставиха, това монтирах. Цената е 50-60лв.
Old 13-08-2018, 23:32   #216
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Кабелите са на цени от 30-40 до 60-70 лева ориентировъчно както е казал колегата, зависи от марката. Аз сложих НЖК за 59 лева (с гумени лули) в комбинация с нова бобина на Марели и за сега съм доволен. Свещите само ги прегледах, защото са на малко километри и са ги сменявали преди мен, но ми се видяха добре. Някакви Бош Супер 4 или нещо такова, 4-полюсни са.

п.С: Относно захващането на кабелите към бобината - наистина внимавайте, защото на външен вид и за 1.3 и 1.6 са еднакви. Погледнете си захващането на вашите и вземете такива.

.
bobi1997 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2018, 23:48   #217
alfatal

Значи сега пробвах кабелите, пръсках ги в тъмното да не кажа че ги изкъпах, нито светеха от някъде, нито мотора промени работата си.... Та какво ще ме посъветвате с кабелите?Благодаря предварително!
Old 14-08-2018, 00:09   #218
ivan dimitrov

ivan dimitrov's Avatar

Аз не бих ги сменял. Не се знае на какво ще попаднете. Моите след като ги сложих, ме принудиха да изкарам към километър сравнително стръмен наклон на три цилиндъра. Единият направо си беше изскочил и си плющеше искри наляво/надясно, тоест - правеше се на Зевс не където трябва. А при монтажът съвсен ясно се усещаше изщракването, при закопчаването към свеща. Сега са без тенекията която предизвиква измъкването, но пък лулите не уплътняват към главата, както е при оригиналните. Преди това ми доставиха комплект в който два от кабелите са по къси от необходимото, едни които са с друго захващане към бубината и едни съвсем ментеливи с метални лули и резистори в лулите. Накратко - мъкааааа, мъкааа.
Old 14-08-2018, 07:49   #219
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Щом не светят в тъмното, може да не ги сменяваш. Ако решиш да ги смениш все пак, и нещо те притеснява, можеш да ми пишеш и аз ще ти ги поръчам и изпратя ако не си от София, защото знам кои са точните. Успех!
Old 19-08-2018, 19:29   #220
alfatal

Здравейте отново! Благодаря на всички които отделиха време за въпросите ми! При мене има доста подобрение... Значи.,след като смених ангренажите колата много намали тресенето. Онзи ден като се ровичках почистих бензиновия регулатор и като си гледах маркуча на мап сензора ми се стори хлабавав и му сложих една скобичка, и ооо чудо този боксер заработи равномерно, и придърпване на топъл двигател няма а на студен почти не се усеща. Като загрее биксерчето мърка, а на студен двигател има какво да се желае още...не съм сменял датчика за температурата на вход въздух, но не знам дали да го сменям, и имам един въпрос(извинявам се ако съм досаден) не е ли добре да отведа маркучите за картерните газове някъде другаде, да не бъркат работата, да влиза само чист въздух в колекторите?
Old 19-08-2018, 23:28   #221
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Датчик за темп. на входящ въздух не виждам, защо трябва да сменяш. За инжекциона важен е темп. датчик за антифриза, и той се намира на десния всмукател отзад, близо до щеката за маслото.

Иначе за картерните газове не знам. Много хора предпочитат да ги махнат, но освен да ти е по-чист колектора, аз друг плюс не виждам. И даже и с картерни газове не е особено мръсен, поне при моите боксери до сега.
Old 19-08-2018, 23:49   #222
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

За да не се пишат повече простотии, ето каква е функцията на тая система:
Изгорели газове преминават през сегментите и повишават налягането в картера. По този начин, иначе не течащи мотори започват да изпускат масло от където им падне. Най-лошо е, когато е запушен масленият сепаратор.Дори редукторите, каквито са скоростните ни кутии имат отдушник, за да не се повишава налягането.
Когато системата за изсмукване на картерните газове работи, тя създава отрицателно налягане и вече през пробойните в системата започва да смуче въздух, а не да тече маслото.
Като съпътстващи хубосии е висок разход на масло, течове, а понякога и взрив на сместа от маслени изпарения и неизгорели газове. Някой може да добави и още.
Old Yesterday, 19:25   #223
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

От написаното от теб може да обобщим, че е по-добре да си бъде системата както е направена заводски, и реално да си бъдат засмуквани към колектора тези газове, нали така?
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules