Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6
Алфа Ромео 145/6 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-06-2018, 21:15   #166
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivopifeca View Post
Не зная,дали си имал предвид,че Пежото е много силно в завоите...Искам да попиташ 33-каджиите кво правят по път със завоиА ако не ти хареса,питай ги тия със 116-ките...И все пак не искам да споря,че пежото не е кола,да не ме разбираш погрешно...Някога в квартала имаше доста 305-ци,505-ци,и знам че са расови коли,макар и по назад според Алфетта,132,Арджента...мое мнение
Ами да заповяда с моята
Old 08-06-2018, 18:14   #167
ivopifeca
Старши алфист

ivopifeca's Avatar

Quote:
Originally Posted by mordohy View Post
Ами да заповяда с моята
Кря на 90-тте бехме 3-ма с 33-спортвагон по път със завои,заедно с нас беха тръгнали други двама с голф 2 гти....Голфа го загубихме по Петрохан
ivopifeca is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 21:20   #168
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Quote:
Кря на 90-тте бехме 3-ма с 33-спортвагон по път със завои,заедно с нас беха тръгнали други двама с голф 2 гти....Голфа го загубихме по Петрохан
Ако някога в живота се докопам до 1.7 16в ще разбера за пълния потенциал на боксера, но на тоя етап съм си много доволен от 1.6-цата.
bobi1997 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-2018, 09:58   #169
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Quote:
Originally Posted by bobi1997 View Post
Ако някога в живота се докопам до 1.7 16в ще разбера за пълния потенциал на боксера, но на тоя етап съм си много доволен от 1.6-цата.
Не се заблуждавай!
Читави 1.7 16в май няма, защото всеки ги кара на "пълният "им потенциал.
Old 10-06-2018, 13:32   #170
ivopifeca
Старши алфист

ivopifeca's Avatar

бобка пусни некоя снимка
Old 10-06-2018, 21:40   #171
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Quote:
Originally Posted by mordohy View Post
Не се заблуждавай!
Читави 1.7 16в май няма, защото всеки ги кара на "пълният "им потенциал.
Може би си прав, но до тука след скромните ми 30 хил. км и 2 години употреба на боксери на Алфа наблюденията са ми, че тия мотори са си кучета и ако се поддържа правилно и с необходимото разбиране няма какво толкова да стане.

Е естествено, че всеки мотор си има някакъв ресурс, но категорично на Алфа боксер не му е малък ресурса при правилна употреба даже и на "пълния" потенциал.

А читави 1.7 16в няма, защото за жалост повечето са били в ръцете на недостатъчно заинтересовани в правилната експлоатация на автомобила хора и резултатът от това е ясен. Това ти го казвам като наблюдение след като съм гледал поне няколко екземпляра от тия.

Последно имаше една черна 145 1.7 16в в София за продаване за 1000 лв., ама тамън бях взел 1.6-цата и щях да се озоря финансово.

Quote:
бобка пусни некоя снимка
Тия дни ще я измия и ще я наснимам, ама аз вече съм по-свободен, така че може да се чуем направо да се видим другия уикенд.
Old 11-06-2018, 18:27   #172
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Иво, ето малко снимки. Като цяло има какво да се желае от външния вид. Лакът на тавана е полюпен, но за щастие е само лакът и май ще се размина без боядисване. По интериора също има разни дреболии и не толкова дреболии, но и тях ще оправя.

До момента се бях концентрирал върху техническата част и вдруги ден ще съм подменил вече почти всичко възможно по предния мост без десен амортисьор, просто защото не мога да намеря. По електриката съм с нова бобина и кабели. Като цяло техническото състояние е повече от задоволително като за 23-годишна кола и най-сериозния към момента проблем е неработещият климатик.

По-късно мога да кача и цени за части и ремонти, които съм правил напоследък може би ще представлява интерес за хората с боксери така за сравнение.
Attached Thumbnails
Снимка0224.jpg   Снимка0225.jpg   Снимка0226.jpg   Снимка0227.jpg   Снимка0232.jpg  

Снимка0233.jpg  

.
Old 12-06-2018, 08:57   #173
BillyBoy`
Болен алфист

BillyBoy`'s Avatar

Браво бре,много е готина..
Old 12-06-2018, 14:55   #174
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Иво, ето малко снимки. Като цяло има какво да се желае от външния вид. Лакът на тавана е полюпен, но за щастие е само лакът и май ще се размина без боядисване. По интериора също има разни дреболии и не толкова дреболии, но и тях ще оправя.

До момента се бях концентрирал върху техническата част и вдруги ден ще съм подменил вече почти всичко възможно по предния мост без десен амортисьор, просто защото не мога да намеря. По електриката съм с нова бобина и кабели. Като цяло техническото състояние е повече от задоволително като за 23-годишна кола и най-сериозния към момента проблем е неработещият климатик.

По-късно мога да кача и цени за части и ремонти, които съм правил напоследък може би ще представлява интерес за хората с боксери така за сравнение.

Малко в страни от темата, но би ли споделил как ще се излекува лака на тавана без боя!?
Не се жаяждам а питам съвсем сериозно защото и мен ме вълнува и ако има вариант да се оправи само лака ще е невероятно добре... (с бои и тн несъм наясно)
Old 12-06-2018, 19:16   #175
Sarge
Младши алфист

Sarge's Avatar

Би трябвало да се получи като се изшкури с водна шкурка и после да се лакира, но резултата ще е под въпрос
Sarge is online now   Reply With Quote
Old 12-06-2018, 19:33   #176
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Quote:
Originally Posted by BillyBoy` View Post
Браво бре,много е готина..
Благодаря, радвам се, че и други го оценяват, и аз мисля, че е не лош екземпляр.

Quote:
Originally Posted by mimouzunov View Post
Малко в страни от темата, но би ли споделил как ще се излекува лака на тавана без боя!?
Не се жаяждам а питам съвсем сериозно защото и мен ме вълнува и ако има вариант да се оправи само лака ще е невероятно добре... (с бои и тн несъм наясно)
Хаха, хареса ми как поясни, че не се заяждаш. То вече в тоя форум, толкова сме се деформирали от безсмислени заяждания и нападки, че и това се налага понякога

Иначе общо взето колегата в поста над мен го е казал. Водна шкурка, но само на ръка, като все още се двоумя за едрината на шкурката, с която да започна, дали на 2000 или по-малка първо. След това се полага лак, може би 2 ръце. След това водна на 2000 и пастиране с паста 3М 1-ца. Резултатът е крайно несигурен, но ще ми струва около 20 лв. и половин ден, а боядисването на целия таван няма да е под 100 лева, а и я ти улучат цвета, я не.

А и също важно е да разбереш дали все пак, цвета под падналия лак си е запазен, и ако е металик дали перлите си ги има. Това се случва като я измиеш и ако докато е мокра си възстанови цвета и блясъка, то имаш надежда.

Със сигурност като го опитам ще пусна снимки с резултата.
Old 12-06-2018, 19:59   #177
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Пускам нов пост (че миналия щеше да стане 2 километра) с цени на части и труд на неща, които съм правил по колата. Информативно за останалите колеги:

Пълно обслужване в началото:
Водна помпа Metelli - 50 лв.
Масло Selenia 20k 4 литра - 60 лв.
Горивен филтър - 12 лв.
Въздушен филтър - 12 лв.
Маслен филтър - 6 лв.
Всички ремъци де що има (без ролки) + нов антифриз - 135 лв.
Труд за всичките тия операции при Румен - 190 лв.

Монтаж + преправяне на генерацията от 146-цата - 30 лв. в АСПО.

По електриката:
Бобина Magneti Marelli - 150 лв.
Кабели NGK - 59 лв.
Датчик за перките - 29 лв.
Тия неща сам си ги сменявах, поне за труд няма

По спирачките и окачването 1-ви път:
Предни дискове Metelli - 80 лв.
Накладки TRW - 30 лв.
Челюсти - 40 лв.
Спирачен цилиндър за барабан - 19 лв.
Предни носачи 2 бр. Monroe - 100 лв.
Кормилни накрайници - 56 лв.
Тампони на биалетки - 8 лв.
Външен маншон полуоска - 19 лв.
Труд за тия неща при Румен - 185 лв + нова смяна на маслото.

По окачването 2-ри път:
Тампони макферсони - 90 лв.
Лагери макферсони - 50 лв.
Преден ляв амортисьор - 70 лв.
Прашници + противоударни тампони за аморт. - 30 лв.
Биалетки 2 бр. + тампони стаб. щанга - 40 лв.
Тия неща утре отивам при Румен да ги прави и за труд не знам колко ще е.

Това е, като цяло. Някои неща ги пазарувам от Тех-ко и там имам голяма отстъпка, но много от нещата ги няма там и ходя в ТиН или в магазина за Алфа на Ал. Стамболийски, където пък има отстъпка за форума, съответно 25% и 10%.

.
Old 12-06-2018, 23:44   #178
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Благодаря, радвам се, че и други го оценяват, и аз мисля, че е не лош екземпляр.

Хаха, хареса ми как поясни, че не се заяждаш. То вече в тоя форум, толкова сме се деформирали от безсмислени заяждания и нападки, че и това се налага понякога

Иначе общо взето колегата в поста над мен го е казал. Водна шкурка, но само на ръка, като все още се двоумя за едрината на шкурката, с която да започна, дали на 2000 или по-малка първо. След това се полага лак, може би 2 ръце. След това водна на 2000 и пастиране с паста 3М 1-ца. Резултатът е крайно несигурен, но ще ми струва около 20 лв. и половин ден, а боядисването на целия таван няма да е под 100 лева, а и я ти улучат цвета, я не.

А и също важно е да разбереш дали все пак, цвета под падналия лак си е запазен, и ако е металик дали перлите си ги има. Това се случва като я измиеш и ако докато е мокра си възстанови цвета и блясъка, то имаш надежда.

Със сигурност като го опитам ще пусна снимки с резултата.
В средата на тавана имам една "лента" с повреден лак... Ще пробвам да мокря и ще видя какво става...
Old 16-06-2018, 16:38   #179
ivopifeca
Старши алфист

ivopifeca's Avatar

Quote:

Бях на път тия дни,и сега виждам...Много ти е хубава колата,Бобка,и евала за грижите,които полагаш...Аз днес поглезих моя боксер с нещо,но не искам да пиша тука,да не излезе реклама.Иначе и аз требва да обърна внимание на предното окачване,че от известно време имам чат пат потропване от дясно
Old 16-06-2018, 23:08   #180
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Quote:
Бях на път тия дни,и сега виждам...Много ти е хубава колата,Бобка,и евала за грижите,които полагаш...Аз днес поглезих моя боксер с нещо,но не искам да пиша тука,да не излезе реклама.Иначе и аз требва да обърна внимание на предното окачване,че от известно време имам чат пат потропване от дясно
Сега като смених всичко все едно карам друга кола. Разликата е голяма, но и сериозни финанси набих. Ама от днеска съм в нов филм. Не ще да гасне и не мога да разбера от какво е. Връщам контактния ключ, вадя го, колата работи

Има допълнително монтирана аларма, на която спря да и работи дистанционното и проблемът се появи две запалвания след като ми се наложи да я запаля на пищяща аларма, понеже не можах да я изключа.

Някой колега да се е сблъсквал с нещо подобно някога, при каквато и да е кола, и да има някакви идеи?
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules