Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки
Общи приказки За всичко, което НЕ Е свързано с Alfa Romeo.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-10-2018, 14:48   #586
DerMeister
Болен алфист

DerMeister's Avatar

Близо си значи. Мисля, че ще ти е по-добре сега със зоната, защото "свободно" паркиращите ще се изместят в следващия квартал.

На еднопосочните улици паркирането е от дясно.

При нас изведнъж смениха посоката на две улици, набиха нови знаци, ден по-късно някой ми е преместил колата от "правилната" страна. С паяк ли е или я е запалил, не знам
Old 11-10-2018, 14:56   #587
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Страната на паркиране е ясно, че трябва да е отдясно. Въпросът е защо след като за последен път смениха посоката (преди десетина години), никой не помисли върху това.
Сега можеше паякът да свърши това, а пък щом е толкова неправомерно, можеха да предупредят хората.
Ами ако нямах възможност да ида да я преместя?
Хората на които ги вдигна паякът, глоби ли ще плащат?

Идиотска история.

За бизнеса с паркирането в новата зона не ме гони оптимизъм, защото във време за свиждане е вавилонското стълпотворение и места така или иначе няма.
ЦГМ отчита, че в зелените зони запълването било около 60% от които 80% са живущи в квартала. Да ама това на местата, където зелена зона граничи с нищото и хората паркират безплатно извън зоната. Сега, като направят нищото платено, силно се съмнявам, че онези 60% няма да станат 101.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)

.
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 11-10-2018, 15:01   #588
DerMeister
Болен алфист

DerMeister's Avatar

И при нас го направиха без предупреждение и от днес за утре. Даже на втория ден имаше разправии, защото някакви полицаи се опитваха да глобяват за каране в насрещното, защото и те не знаеха, че е сменена посоката.
Странно е, че при вас има вдигнати коли с актове и глоби и на наказателен паркинг. Тук ги преместиха безплатно и без да питат.
Old 11-10-2018, 15:08   #589
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Аз и щерка ми олекваме с едни 300 лв и се надяваме паркирането да стане малко по-лесна мисия, но ядовете ще се прехвърлят по новата граница със зелената зона, където засегнатите ще са доста повече.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 12-10-2018, 16:07   #590
Alexanderbb
Болен алфист

ЦГМ е една мафиотска структура създадена както сама ми каза една негова, бясна, ръководна служителка "Вие какво си мислите, ние сме за да събираме пари". Къде отиват тия пари после е пълна мистерия, защото те пари в общинският бюджет не внасят, а става дума за няколко десетки милиона годишно. Докато столичани не се стегнат и не поискат нормално управление в общината, ще става само все по-зле.
Alexanderbb is offline   Reply With Quote
Old Today, 00:59   #591
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Ало центъра....какво пискате толкова....)....живял съм 20 години на пъпа на София...обаче тогава имаше нямаше 800 000 хил. души население в столицата...хавата беше друга....сега живея в краен квартал Младост 1А...и да ви кажа по трудно си намирам място за паркиране вечер като се прибера късно, отколкото в центъра на София, защото веднъж седмично ми се налага да преспивам в централната част.....та за всичко е виновна миграцията, презастрояването, то е виновно и за замърсяването и т.н и т.н......бързото строителство в апетитни райони не спазване на всякакви правила води до там.....Виновен е главният архитект на София....и не само той, а цялата управа....строителната мафия.......да му мисли след това потребителя.......
Old Today, 13:36   #592
PEPI-2ALFA
helter-skelter

PEPI-2ALFA's Avatar

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
....сега живея в краен квартал Младост 1А...и да ви кажа по трудно си намирам място за паркиране вечер като се прибера късно, отколкото в центъра на София, защото веднъж седмично ми се налага да преспивам в централната част.....та за всичко е виновна миграцията, презастрояването, то е виновно и за замърсяването и т.н и т.н......бързото строителство в апетитни райони не спазване на всякакви правила води до там.....Виновен е главният архитект на София....и не само той, а цялата управа....строителната мафия.......да му мисли след това потребителя.......
Краен, ама важен квартал.
Прав си. Това - Младост е е...ти и джунглата. Приятел живее точно в 1А, балдъзата о от другата страна на "Ал. Малинов" в 1. Не мога да спра до блока, не да паркирам. А пък най за бой е тоя дето е решил да направи по бул. "Ал. Малинов" кръстовища на 1 ниво. Не е нормално от Сандански до входа на Младост да стигна за час и половина и оттам до летището пак за час и половина.
Old Today, 17:56   #593
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Да бе, миграцията е виновна...

Всичко де що има институции са ситуирани в Софето.

Да не говорим и 45 години благоустройство и рационализация и централизиране на властта как се отразиха...

Виж развитите държави как са -столица Вашингтон, Берлин център на филмова индустрия = Холивуд/Лос Анджелис, финансов център - Ню Йорк, Франкфурт, имат по няколко града на автомобилната индустрия- Детройт а вече и други градове в САЩ, Хамбург и още 3-4 града в Германия...

На немалко държави конституционният им съд е в градчета извън столицата- тук всичко е в Софето, та да са "под ръка" на управляващите...

Същото е и с университетите...

У нас е закрепено равномерно и балансирано развитие на регионите и държавата/политиците които управляват са длъжни да осигуряват условия за това балансирано развитие, като това задължение е закрепено в Конституцията, но държавата и народа не избира политици които да четат Конституцията камо ли да я изпълняват...

Какъв избор имат хората и какво да виновни, че поради неизпълнението на Конституцията нямат избор и доходите са най големи в София...То да беше 5-10% , Ами то ...

.
alfa racer GTA is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules