Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел
Общ технически раздел Въпроси и отговори, свързани с поддръжката на всички модели. Избор на сервиз, гуми, пастиране и т.н.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-06-2018, 22:59   #16
Niki96
започва да се пристрастява

Интересното е че принудително я вкарвам в сервизен режим .. защото като закача дебитомера не свети чека , все едно няма проблем по колата .. а при такава злобна загуба на мощ в ниските все трябва да излезе нещо на таблото .. дори и само чека да светне? Или бъркам?
Niki96 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2018, 23:13   #17
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Всяко светване на ламБата се записва като грешка. Някой грешки се записват временно и ако след определен брой стартове не се повторят, се пренебрегват. Други са активни до намеса на сервизен специалист. Аз не съм диагностик, съветът който мога да Ви дам, го дадох в първият си пост.
След като сте откачили дебитомера, колата е в режим в който не се съобразява с куп датчици. Ако искате го наречете и марсиански, все тая. Докато не се изтрие грешката, да се види кой е причинил проблема и той да се отстрани, няма да работи нормално тоя двигател. На тия, които могат да разберат какво става, им казват диагностици. За сравнително сложният двигател, се изисква сравнително добър специалист.
Old 07-06-2018, 01:40   #18
Niki96

Не мисля, че е сложен мотор .. иначе това се опитвам да кажа че при закачен дебитомер на 2/3-то палене чека гасне .. не излизат проблеми .. аз за това искам да ги замеря тия карантии , защото все ми се струва че трябва да свети грешка за нещо а то не свети ... дори когато ми се счупи прозореца (ролка) излезна индикация на таблото че има проблем с конкретен прозорец .. щом такива дребни неща излизат ми е чудно защо като закача дебитомера и компютъра не може да открие грешка и да светне съответна индикация .. за това сега съм го откачил , чека си свети но колата върви .. ще посетя скоро време диагностик да си каже тежката дума и да видя дали пък само на диагностика няма да излезнат грешка/ите защото със старата ми кола(Мерцедес) беше така при проблем само диагностика иначе на таблото не излизаше нищо ... нищо чудно и тук да е така , въпреки че преди си излизаха грешки .. дори лампата за течността в казанчето на чистачките не съм я виждал да свети дори когато е празно .. плашещо е до някъде ..
Old 07-06-2018, 10:33   #19
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivan dimitrov View Post
Нещо съм пропуснал явно. Като какво ще е авариен режим, щом като автомобилът несъобразявайки се с основен датчик е в сервизен такъв!? Това че компа пише - сервиз, значи да бягаш в сервиз. Кой е аварийният режим?
За това беше съветът ми - при квалифициран диагностик..... или.....
При авариен режим възможностите на мотора са умишлено "орязани". Пример за такава ситуация е, когато оборотите на мотора биват ограничени от ECU - то заради прекъсване на единия потенциометър на педала на газта.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2018, 12:52   #20
Niki96

В авариен влиза като откача ЕГР -а .. до 2000 оборота а турбото работи до 0.8 бара .. за това и аз мисля че има разлика между сервизен и авариен режим
Old 07-06-2018, 18:31   #21
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
При авариен режим възможностите на мотора са умишлено "орязани". Пример за такава ситуация е, когато оборотите на мотора биват ограничени от ECU - то заради прекъсване на единия потенциометър на педала на газта.
Семантика. То и при работа без дебитомер, възможностите са орязани умишлено.
Все едно.
Няма какво по вече да напиша по темата.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules