Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: Alfa Romeo Pandion Bertone Concept

  1. #31
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ако не бях проверил изрично след забележката на pooh (мерси за снимките от салона!), никога нямаше да допусна, че Alfa GT и тва нещо са излезли от едно и също студио...


    Поне са последователни в кича де - отвътре е на същото високо ниво
    Last edited by bass; 02-03-2010 at 15:19.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #32

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:20.

  3. #33

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:19.

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Официален сайт на BERTONE PANDION (за дизайнерите може би ще е интересно)

    Attachment 40871
    данке

    скиците са ценното !


    само тези ин-ян шитни.... трябваше ли......

  5. #35
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Яко много яко!
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  6. #36
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    След като разгледах скиците и брошурата нещата се поосмислят в началото ми стоеше малко като изсмукано от пръстите
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  7. #37
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    На мен пък от "записките" ми се потърдиха подозренията за самоцелно формообразуване - за задницата "дематериализация и пикселизация" (как са изпуснали моушън блъра!?!?!?!), за интериора - автоматично генерирани форми с архитектурен софтуер...

    Все едно са пуснали новобранците във фирмата, дето още не са се нарадвали на фотошопа и макса.
    Съзнавам, че май съм единственият с откровено негативно отношение, но всичко изглежда адски несериозно и банално - включително графичното оформление на презентацийката.

    Бях писал по-горе, че сигурно позицията ми ще стане по-ясна с излизането на кабриото на Пининфарина - еми тва е за мен конкретно решение на конкретна поставена задача. Хората там са събрали огромно количество стари разработки, идеи и история, осмислили са ги и са почнали да изхвърлят, изхвърлят, изхвърлят докато остане абсолютната есенция.
    С Пандиона обратното - почват да драскат на компа и чакат да излезе някоя "интересна" формичка. И за по-сигурно оставят по няколко от така генерираните форми - за всеки случай.
    Last edited by bass; 04-03-2010 at 09:33.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #38
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    На мен по-скоро ми седи като склуптура,има плавно преливане на формите и накъсани и разбити парчета в задницата,идеята за движение в покой,от друга страна плавното движение на формите в интериора е хармонично.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  9. #39

    Default

    Е това вече е кола Просто е невероятна дано някой ден се появи това чуди на бял свят...или поне части от дизайна му да се взаимстват от сериен модел.
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    На мен пък от "записките" ми се потърдиха подозренията за самоцелно формообразуване - за задницата "дематериализация и пикселизация" (как са изпуснали моушън блъра!?!?!?!), за интериора - автоматично генерирани форми с архитектурен софтуер...

    Все едно са пуснали новобранците във фирмата, дето още не са се нарадвали на фотошопа и макса.
    Съзнавам, че май съм единственият с откровено негативно отношение, но всичко изглежда адски несериозно и банално - включително графичното оформление на презентацийката.

    Бях писал по-горе, че сигурно позицията ми ще стане по-ясна с излизането на кабриото на Пининфарина - еми тва е за мен конкретно решение на конкретна поставена задача. Хората там са събрали огромно количество стари разработки, идеи и история, осмислили са ги и са почнали да изхвърлят, изхвърлят, изхвърлят докато остане абсолютната есенция.
    С Пандиона обратното - почват да драскат на компа и чакат да излезе някоя "интересна" формичка. И за по-сигурно оставят по няколко от така генерираните форми - за всеки случай.
    пропсукаш КОНЦЕПЦИЯТА - могат да правят каквото си искат, колкото смело искат изследват форми, идеи и прочее.

  11. #41

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:19.

  12. #42
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    пропсукаш КОНЦЕПЦИЯТА - могат да правят каквото си искат, колкото смело искат изследват форми, идеи и прочее.
    По повод на "каквото си искат" нали установихме, че сме на фундаментално различни позиции

    Тва с изследването е по-скоро експеримент, не концепция (и се прави в обедната почивка между кафетата или, както в Гугъл, през определен процент от работното време). Някак си не е редно да се занимаваш с експерименти от общ характер през времето, за което някой клиент очаква да му решиш конкретна задача (каквато е концепция за непосредствен наследник на съществуващ модел).

    Пак казвам - като за концепт, сам по себе си, Пандион е интересен, но не е решение на поставената задача.

    (Надявам се фразата "Аз мисля, че" се подразбира нявсякъде - не пиша тия неща от позицията на някаква последна инстанция.)

    п.с. Я, pooh бил по-бърз, че и покрива неща, за които не посмях да пиша, щото не бях сигурен (тва с решетката ме чопли откак излезе кабриото).
    Last edited by bass; 04-03-2010 at 16:30.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  13. #43

    Default

    разбирам вашите аргументи напълно, и не споря с тях.

    единственото, което казвам е, че ако го няма експериментът прогрес бива забавен. неможе всеки един модел да е пряк наследник на даден модел. нужно ли е всяка алфа ромео да носи външните белези на модел от миналото?

  14. #44

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:05.

  15. #45
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •