Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки > Икономика и политика
Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-12-2018, 00:06   #4801
Orm
Болен алфист

Orm's Avatar

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
След 10 г вероятно Великобритания и Франция ще са напуснали EC. Това ще е добре дошло за САЩ, но да видим, дали ще успеят да попречат на Русия да влезе в него. Това е истинският им кошмар.
Old 08-12-2018, 00:12   #4802
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Ти напи ли се бре, другарю хамерикански разузнавач?
Като си иде Путин, ако на негово място дойде някой по-трезвомислещ и либерален, точно това ще се опита да направи, защото това е единственият шанс за Русия да се противопостави на САЩ.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 08-12-2018, 00:21   #4803
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Quote:
Originally Posted by Orm View Post
Как успя да омешаш всичко в една каша?!??!!?! До колкото разбрах най важния ти въпрос е как ще се развиа Бг следващите 10г. Отгоеора е елементарен, както кажат господата, таке ще се развиваме или деградираме.... Ще си изберем Бойко за още 15 мандата и ще сочиме с пръст към руснаците че живеят под Путиновото иго, ще купуваме газ 2 пъти по скъпо от господата (просто щото е по-демократична газ). Абе, каквото ни кажат, това ще изпълняваме.

PS. Моята цел е да изпуша една демократична цигарка и да си сипя малко от контрабандното вино на баджанака....
Много ми е лесно да забъркам кашата, защото ако не си забелязал, всичко е свързано.
Кои господа очакваш да ти кажат как ще живееш?
Демократичната газ ще е по скъпа, докато не се появи и друг доставчик, или не договорим нови цени. Ти да видиш, след като дойде момент за предоговаряне, се оказа че тръбичката можело и да "кривне" леко. Ама то май можело и по вечко да кривне.....
Сега трябва да "отгатнем" - от какво зависи.
Мислиш ли че плюенето по западът ще промени нещо? Какво точно(щото не намирам друго обяснение за подобно поведение) очакваш да се промени? Като изберем Корнелия и ..... какво?
Old 08-12-2018, 00:29   #4804
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivan dimitrov View Post
...,
Напускаме ЕС и НАТО, затваряме границите и се присъединяваме към Руската федерация?!
......
Няма ли да е по-правилно да се присъединим към ОАЕ? А най-добре е да ги анексираме или те нас.
И тогава и американците и руснаците и ЕС ще има да ни дишат праха.
546 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2018, 00:35   #4805
Orm
Болен алфист

Orm's Avatar

Quote:
Много ми е лесно да забъркам кашата, защото ако не си забелязал, всичко е свързано.
Кои господа очакваш да ти кажат как ще живееш?
Демократичната газ ще е по скъпа, докато не се появи и друг доставчик, или не договорим нови цени. Ти да видиш, след като дойде момент за предоговаряне, се оказа че тръбичката можело и да "кривне" леко. Ама то май можело и по вечко да кривне.....
Сега трябва да "отгатнем" - от какво зависи.
Мислиш ли че плюенето по западът ще промени нещо? Какво точно(щото не намирам друго обяснение за подобно поведение) очакваш да се промени? Като изберем Корнелия и ..... какво?
По никой не съм плювнал още... Констатирам факти. Кое не е така от това което съм написал? МОжеш ли да го опровергаеш? Можеш ли да се сетиш за последното самостоятелно решение на Боко през коя година се състоя? Аз до колкото се сещам последното такова е решението да подари куче на Путин.
Газта ще кривне ако ни разрешат свише. Защо приемащ жест на добра воля като слабост? Какво губят или печелят руснаците ако кривне или не кривне тръбата? Капацитета е същия.
Old 08-12-2018, 01:01   #4806
ivan dimitrov

ivan dimitrov's Avatar

Quote:
По никой не съм плювнал още... Констатирам факти. Кое не е така от това което съм написал? МОжеш ли да го опровергаеш? Можеш ли да се сетиш за последното самостоятелно решение на Боко през коя година се състоя? Аз до колкото се сещам последното такова е решението да подари куче на Путин.
Газта ще кривне ако ни разрешат свише. Защо приемащ жест на добра воля като слабост? Какво губят или печелят руснаците ако кривне или не кривне тръбата? Капацитета е същия.
Е как искаш да взимаш самостоятелни решения, като си част от общност. Когато се решават въпроси засягащи общото, решенията трябва да са общи. Инак, последното самостоятелно решение на Боко е да вдигне данъците на старите автомобили.
Не можем да се разберем за добрата воля и слабостите нещо.
Сега ми кажи, какво щеше да се случи, ако не ни бяха забранили да строим ЮП и Путин прекара тръбичката на Ердоган и на гърците. Толкова ли е трудно да се проумее че няма логика да строиш тръба, по която друг да си продава газта. Или някой все още не е прозрял, че Газпром всячески иска да избегне плащането на транзитни такси и конкуренция. То си е логично де , нелогично е обаче да искаш сам "да се закопаеш".

Quote:
Originally Posted by 546 View Post
Няма ли да е по-правилно да се присъединим към ОАЕ? А най-добре е да ги анексираме или те нас.
И тогава и американците и руснаците и ЕС ще има да ни дишат праха.
Късничко е за това струва ми се. Докато реализираме "проектът" и ... електромобили.

.
ivan dimitrov is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2018, 01:06   #4807
Orm
Болен алфист

Orm's Avatar

Quote:
Е как искаш да взимаш самостоятелни решения, като си част от общност. Когато се решават въпроси засягащи общото, решенията трябва да са общи. Инак, последното самостоятелно решение на Боко е да вдигне данъците на старите автомобили.
Не можем да се разберем за добрата воля и слабостите нещо.
Сега ми кажи, какво щеше да се случи, ако не ни бяха забранили да строим ЮП и Путин прекара тръбичката на Ердоган и на гърците. Толкова ли е трудно да се проумее че няма логика да строиш тръба, по която друг да си продава газта. Или някой все още не е прозрял, че Газпром всячески иска да избегне плащането на транзитни такси и конкуренция. То си е логично де , нелогично е обаче да искаш сам "да се закопаеш".
Те за това немците се борят със зъби и нокти за тая тръба, баба ти Меркел дори си счупи самолета за да не се среща с Доналд Дък...
Old 08-12-2018, 01:32   #4808
ivan dimitrov

ivan dimitrov's Avatar

Quote:
Те за това немците се борят със зъби и нокти за тая тръба, баба ти Меркел дори си счупи самолета за да не се среща с Доналд Дък...
Това не го разбрах. Ако е намек за Северен поток, то имаме точната поговорка за случаят - "видяла жабата че подковават коня и тя вдигнала крак". Турция, Германия и Газпром имат интерес от тия тръби. Когато се озовем в ситуацията на Германия и Турция по отношение на Газпром и аз ще искам тръбичка. За сега съм благодарен че я спряха.
Old Yesterday, 21:24   #4809
Orm
Болен алфист

Orm's Avatar

https://www.youtube.com/watch?v=kN8liydVVYw
Old Today, 18:55   #4810
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Много по-лесно за едни властимащи е да изродят формата под която масата хора иска нещо, отколкото да удовлетворят исканото нещо.
Това сме го виждали вече.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки > Икономика и политика « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules