Results 1 to 9 of 9

Thread: Alfa Romeo Klimatronik

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    18

    Default Alfa Romeo Klimatronik

    Здравейте колеги след известно гледане и чудене,станах собсвеник на Алфа Ромео 145 1.9 jtd 2000 год...Всичко е ок колата ми харесва много,но имам само един въпрос...Има ли климатроник този модел и ако е в ред, веднага ли трябва да духа топло или след няколко мин.??И евентуално някой майстор за такива работи в Пловдив да ми препоръчате.
    Last edited by mitko_o; 14-12-2012 at 02:47.

  2. #2
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Няма как да духа топло преди да е загряла охладителната течност в двигателя. А дали твоята е с климатроник, виж дали имаш копче AUTO.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #3
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Както PEPI ти е казал ако на позиция 6 от снимката имаш положение "AUTO" значи имаш и т.н. климатроник.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa146InstructionManual_Page10.jpg  
    146 1.6TS CF1 '98


  4. #4
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Виж най-лявата врътка за топло-студено,ако по нея има цифри изобразяващи градусите значи има климатроник.Иначе за проблема,както каза колегата ако не е загрял антифриза няма как да духа топло.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    18

    Default

    А искам да ви попитам тогава....след като стана ясно че имам климатроник при вас колко време отнема да започне да духа горе долу топло....Говоря за тези дни примерно снощи в 2 часа беше -9...май
    Вчера като се рових из нета четох че на някои коли имало някви реотани за климатроника и мн бързо ставало топло...при нас на този принцип ли е??
    Last edited by mitko_o; 14-12-2012 at 19:22.

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Времето е относително, може да получиш объркващо много отговори
    За реотани на климатика аз не знам, но на някои ЖТД-та има допълнително подгряване на антифриза. Не знам твоята има ли и дали на 145/6 слагат изобщо. Има колеги, които са си присадили от други коли. Това е "модул" с 3 или 4 свещи, подобни на подгревните в двигателя. Имат си управление с реле, следи се температурата, работят, колкото време е нужно и се изключват. Можеш да прегледаш 156-раздела, там имаше повече писано по въпроса. Четене му е майката.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    18

    Default

    Някой колега със същия мотор да изкаже мнение???

  8. #8
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Дизел с комън рейл, какъвто е 1,9JTD, си загрява относително бавно. Просто работят много ефективно (негативната страна на ниския разход) и не остава много енергия за прахосване под формата на загуба на топлина. Чувал съм, че има подгряване на антифриза на 145/6, но не съм виждал на живо. За 156 си има фабрично на внесените от по-северни страни.
    Файда от работа на място няма - по-добре да загрява в движение - естествено не да се пържи във високите обороти, преди да е достигнала работна температура!
    На мен примерно ми отнема 5-7км градско при тея температури (-5/6 до 0 във Варна) да започне да отлепя стрелката за температурата на горе и да задуха пречупен въздух. Термостата е сменен преди 2 години.
    А няма автомобилен климатик или климатроник (какво всъщност представлява климатроника, освен търговско наименование, внедрено сякаш първо от немски авто-производители???) или полуавтоматичния климатик, какъвто е в 145/6, който да създава топлина самичък - тема обсъждана нееднократно досега.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  9. #9
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    здравейте колеги искам да попитам някои на кратко дали може да ми обесни как се ползва въпросното ауто дали се наглася или как да го врътна за да го използвам

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •