Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155
Алфа Ромео 155 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-11-2017, 11:33   #31
Dimicha
Зарибен алфист

Quote:
Originally Posted by gaiska View Post
След смяната на съединителя също не беше много по-мек педала. Една идея по-мек беше , но за няколко месеца. Възможно ли е помпата да не работи добре?
Естествено, че е възможно, даже е твърде вероятно. И другото е, че просто на нашите самолети, съединителят си е твърд, факт.
Old 01-11-2017, 15:49   #32
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Ае, да не говорим глупости...при 155, ако съединителя е наред е мек като перце....елате да натиснете моя....на 25 години е колата.....не е като жтд-то.....там е мек за кратко....и то при всичко сменено.....
Old 01-11-2017, 16:55   #33
pace
Старши алфист

pace's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dimicha View Post
И другото е, че просто на нашите самолети, съединителят си е твърд, факт.
Моя не се усещаше и преди и след смяна и така 6 години
Old 01-11-2017, 22:21   #34
gaiska
Запален алфист

Quote:
Естествено, че е възможно, даже е твърде вероятно. И другото е, че просто на нашите самолети, съединителят си е твърд, факт.
Добре, а това значи ли , че говорим за помпата, а не за работния цилиндър, който е монтиран вяърху скоростната кутия? Или има вариант да е по-скоро цилиндъра , а не помпата? Въпроса ми накратко е кое да сменя, помпата или цилиндъра?
Old 02-11-2017, 00:15   #35
Dimicha
Зарибен алфист

Quote:
Добре, а това значи ли , че говорим за помпата, а не за работния цилиндър, който е монтиран вяърху скоростната кутия? Или има вариант да е по-скоро цилиндъра , а не помпата? Въпроса ми накратко е кое да сменя, помпата или цилиндъра?
Мен ако питаш - смени ги и двете. Общата им цена е около 100 лв., но си гарантираш, че всичко е изрядно и си спестяваш времето от евентуална втора занимавка.

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Ае, да не говорим глупости...при 155, ако съединителя е наред е мек като перце....елате да натиснете моя....на 25 години е колата.....не е като жтд-то.....там е мек за кратко....и то при всичко сменено.....
Алфа 155 jtd няма, има TD. Казах си мнението и не го приемам за "глупост", защото съм сменил комплект съединител, после помпи и маркуч и пак е значително по-твърд дори от Фиат Брава, дето е с жило. Айде да си имаме уважението.
Old 02-11-2017, 00:52   #36
gaiska
Запален алфист

Ясно е, че хубаво и двете да се сменят, но това съм го правил преди 6-7 години. С менте частите в България не се съмнявам, че може пак да са си отишли. Само, че смяната на цилиндъра си беше истинско приключение и сякаш не ми се ще отново да го правя, поне засега. По ми се занимава с помпата, че ми се вижда по-лесната част.
Old 02-11-2017, 08:33   #37
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Ясно е, че хубаво и двете да се сменят, но това съм го правил преди 6-7 години. С менте частите в България не се съмнявам, че може пак да са си отишли. Само, че смяната на цилиндъра си беше истинско приключение и сякаш не ми се ще отново да го правя, поне засега. По ми се занимава с помпата, че ми се вижда по-лесната част.
Аз пък смятам че "тежината" идва от нещо м-у скоростите и двигателя... Помпа и работен цилиндър като се скапят, просто си протичат...
Old 02-11-2017, 12:28   #38
gaiska
Запален алфист

Искаш да кажеш, че може да са твърди самите пластини или да се е вкопал лагера?
Old 03-11-2017, 01:51   #39
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Мен ако питаш - смени ги и двете. Общата им цена е около 100 лв., но си гарантираш, че всичко е изрядно и си спестяваш времето от евентуална втора занимавка.

Алфа 155 jtd няма, има TD. Казах си мнението и не го приемам за "глупост", защото съм сменил комплект съединител, после помпи и маркуч и пак е значително по-твърд дори от Фиат Брава, дето е с жило. Айде да си имаме уважението.
))....говорех за 156, но както и да е....ако ви слуша момчето ще има проба, грешка.....ако е твърд съединителя се дължи на механика, не на хидравлика....колко пъти трябва да го повтарям...той и Мимо го каза, ама вие си знаете едно и също без резултат....бил винаги твърд....глупости....

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

Quote:
Originally Posted by mimouzunov View Post
Аз пък смятам че "тежината" идва от нещо м-у скоростите и двигателя... Помпа и работен цилиндър като се скапят, просто си протичат...
А ..е това е......

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

Quote:
Искаш да кажеш, че може да са твърди самите пластини или да се е вкопал лагера?
Много добре го каза, ама вие се ровите в помпи и маркучи....и каква излезе тя........?

Може съединителя дет си го монтирал скоро да е менте или неправилно монтиран......грешката е в механиката.....

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

п.п....
Търся Иво с ракията, за да види, че и с нацепен маркуч,
мое му източим бурето...))
Old 03-11-2017, 15:19   #40
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Тука съм , но това не означава, че няма да убиеш мезето!
Ха да видим какво ще се окаже накрая!
Old 04-11-2017, 01:22   #41
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by mordohy View Post
Тука съм , но това не означава, че няма да убиеш мезето!
Ха да видим какво ще се окаже накрая!
Е какво чакаш...той момчето смени маркуча и пак дърво...давай ракията, че се разсъхнах...)
Old 04-11-2017, 18:57   #42
gaiska
Запален алфист

Благодаря на всички за отговорите и идеите. След като ми гръмнаха колекторите, съединителя е на втори план. Ако въобще реша да я правя колата.
Old 04-11-2017, 21:20   #43
Dimicha
Зарибен алфист

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
))....говорех за 156, но както и да е....ако ви слуша момчето ще има проба, грешка.....ако е твърд съединителя се дължи на механика, не на хидравлика....колко пъти трябва да го повтарям...той и Мимо го каза, ама вие си знаете едно и също без резултат....бил винаги твърд....глупости....
Колега, дори да си прав, смятам в тия неща трябва да има логика на действие. При положение, че човекът си е сменил съединителя, а не е сменил хидравличните истории около него, кое е по-енергоемко и не на последно място по-евтино - да си разглоби отново половината кола или да смени две тъпи помпи за 100 лв и един маркуч за 10, па тогава, ако продължава да има проблем, да разглабя. А ако свали скоростите, смени притискателя и след това съединителят му пак не е от най-леките, какво ще кажеш?
Old 04-11-2017, 23:40   #44
Classicalfamaniac
Старши алфист

Classicalfamaniac's Avatar

Quote:
Originally Posted by mimouzunov View Post
Точно така, обикновено цилиндърчето протича, а когато се скапе помпата, започва да пропада педала, и да не се връща.
В случай, че нито една от двете хипотези не е налице, и помата, и цилиндъра, се считат за изправни.
Няма как да допринесат за твърд педал.
Old 06-11-2017, 12:30   #45
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Колега, дори да си прав, смятам в тия неща трябва да има логика на действие. При положение, че човекът си е сменил съединителя, а не е сменил хидравличните истории около него, кое е по-енергоемко и не на последно място по-евтино - да си разглоби отново половината кола или да смени две тъпи помпи за 100 лв и един маркуч за 10, па тогава, ако продължава да има проблем, да разглабя. А ако свали скоростите, смени притискателя и след това съединителят му пак не е от най-леките, какво ще кажеш?
Замисли се и ти.... Ако хидравличната част заяждаше толкова че да се усеща осезаемо при натиск с крак, дали същата система ще може да се саморазтоварва!?
Толкова ли не се сети никои да хване и да разкачи маркучи или там тръби и да се опита на ръка да мръдне помпи и разни там работни цилиндри за да се види че те си изпълняват заданието адекватно без да заяждат!?
Самото устроиство на помпата и работния цилиндър отхвърля възможноста същите да работят и редом с това да заяждат само в посока натиск. Скапят ли се тея елементи протичат и това е. Виждал съм и току що монтирани скорости/съединители да издават яки скърцащи звуци или да неможе да се включи на скорост или да приплъзват и какво ли не... Еи и някъде по-нагоре в темата със снимките от сервиза на Румен имаше сниман съединител сложен наопаки (примерно).
Това че колегата го е сменил... изобщо не значи че проблема не е точно там. Не е приятно свалянето на скоростите, но само така ще се разбере точно къде е проблема (според мен)...
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules