Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 > Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела
Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела Всичко което Ви свързва, но няма техническа насоченост.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 21-06-2018, 17:16   #12751
TRENDi
Болен алфист

TRENDi's Avatar

Quote:
Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
...
Всички стоят малко под 90, примерно на 82-87, и само в задръстване или голям зор на магистралата отиват до 90.
Да това е нормалното поведение - поне при мен беше така до скоро - една идея под 90 гр и само в навалицата ковеше 90.

ivopifeca, ако искаш е на 200 гр си карай твоите коли, евентулните проблеми ще са си за теб. Средата на моята скала за темп. на водате е 90 гр и стрелката гледам да си стои там.
Мненията са като задниците - всеки си има!
TRENDi is online now   Reply With Quote
Old 21-06-2018, 18:02   #12752
Furious 155
чиста проба спреляк

Furious 155's Avatar

В навалицата при мен, особенно ако вися на място, минава 100 и се палят перки и едвам смогва... движи ли се колата, си е нормално, малко под 90 на стрелка.

Даването на газ, води до пристрастяване!
Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
Volvo V50 2.0D by RuBig
Furious 155 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2018, 21:29   #12753
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by Furious 155 View Post
В навалицата при мен, особенно ако вися на място, минава 100 и се палят перки и едвам смогва... движи ли се колата, си е нормално, малко под 90 на стрелка.
Радиатор сменял ли си близките години!?
Аз на 2.0-ката смених радиатор водна помпа термошалтер термостат и там и аз незнам още какво и стрелката не мърда от 90!
Old 21-06-2018, 23:49   #12754
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by mimouzunov View Post
Радиатор сменял ли си близките години!?
Аз на 2.0-ката смених радиатор водна помпа термошалтер термостат и там и аз незнам още какво и стрелката не мърда от 90!
И аз съм ги сменявал тези неща преди няколко години и проблеми нямам, за отрицателно време дори и зимата прави 90 градуса и не мърда.....много мразим кола да тръгне да грее....постоянно те държи под напрежение...а колегите дето не ги притесняват по високите температурни стойности не виждам смисъл да ги убеждавам, че не е за добро, щом смятат, че са прави.....
Old Yesterday, 02:44   #12755
ivopifeca
Старши алфист

ivopifeca's Avatar

Quote:
Originally Posted by TRENDi View Post
Да това е нормалното поведение - поне при мен беше така до скоро - една идея под 90 гр и само в навалицата ковеше 90.

ivopifeca, ако искаш е на 200 гр си карай твоите коли, евентулните проблеми ще са си за теб. Средата на моята скала за темп. на водате е 90 гр и стрелката гледам да си стои там.
Ок разбрах те,значи 100 градуса,и Алфата е прегряла хаххаааа,не споря с вас,правете квото знаете,и си сменявайте гарнитурите профилактично,като минат показанията 100 градуса хахаааа,ладите и москвичите почти гио нема-там като иде на 100 е,като при тебе да мине 120,ма сполай ти
ivopifeca is online now   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:23   #12756
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivopifeca View Post
Ок разбрах те,значи 100 градуса,и Алфата е прегряла хаххаааа,не споря с вас,правете квото знаете,и си сменявайте гарнитурите профилактично,като минат показанията 100 градуса хахаааа,ладите и москвичите почти гио нема-там като иде на 100 е,като при тебе да мине 120,ма сполай ти
Ти сам разбра ли си какво си написал!?!
Другото е, че сравняваш постоянно някакви неща несравними! Говириш за температури и сравняваш камион и лека кола, сравняваш бензинов двигател с дизелов, сравняваш и аз незнам какво с какво...

Това че дават на една крушка за фар да работи на 12 волта незначи ще ако и се подаде 15 тя ще изгори веднага нали!? Но дали ще изкара колкото ако си работи на 12?! Това, че двигателят може да стигне 110 градуса и да работи на толкова е същото.
Old Yesterday, 13:32   #12757
ivopifeca
Старши алфист

ivopifeca's Avatar

Исках да кажа,че при ладите системата е не под налягане,и там 100 градуса вече са й доста.Разбира се,че се притеснявате,като видите,че стрелката отива към 100,но не трябва да се притеснявате от тази температура,на мотора му няма нищо.Когато отива постепенно и я връща от 100 примерно пак надолу,не е повод за притеснение.
Old Yesterday, 17:17   #12758
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivopifeca View Post
Исках да кажа,че при ладите системата е не под налягане,и там 100 градуса вече са й доста.Разбира се,че се притеснявате,като видите,че стрелката отива към 100,но не трябва да се притеснявате от тази температура,на мотора му няма нищо.Когато отива постепенно и я връща от 100 примерно пак надолу,не е повод за притеснение.
Лично аз не се притеснявам от тея градуси защото с моторетката ако се движа градско си ги гледам всеки път!
За колата съм ги стигал преди също, като съм и давал зор.
Идеята беше че не е нормално да държи 155-ца 95-100 градуса когато не е била мъчена, проблема се оказа запушен радиатор!!!
Еднократно покачване на температурата при тормоз и последващо охлаждане до нормалната работна температура (90 градуса) е едно а постоянното греене и работа на 100 градуса е различно (означват някакъв проблем)!
Мисля, че се изясни случая!
Old Yesterday, 18:07   #12759
Alfa User
Alfa 155 Fanclub-Bulgaria

Alfa User's Avatar

Мисля да не задълбавате повече в излишни спорове, че да не влиза метлата в действие ...

Иначе по темата - с последно сложения двигател моята 155 загрява страшно бързо до работна температура - може би за някакви си 3-4-5 мин. Преди стигаше 90 градуса поне след 7-10 мин каране - говорим за лятно време, статистиката е при каране сутрин към работа.
С предния мотор молата рядко стигаше 100 гр, обикновено след яко натискане, а сега с този 100-те са й почти нормалната работна температура.

След смяната колата е карана почти месец с вода, за да се промие мотора, после сложих антифриз. При смяната течността излезе чиста, което ме навежда на мисълта, че боклуци не е имало и не съм запушил (част от) радиатора. Перката се включва на около 90гр първа степен, и около 100 втората - ако колата не се движи де (ако се движи, втората степен се включва малко над тази температура).

На мен лично ми е малко странно, вие какво мислите?
Old Yesterday, 18:36   #12760
ivopifeca
Старши алфист

ivopifeca's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alfa User View Post
Мисля да не задълбавате повече в излишни спорове, че да не влиза метлата в действие ...

Иначе по темата - с последно сложения двигател моята 155 загрява страшно бързо до работна температура - може би за някакви си 3-4-5 мин. Преди стигаше 90 градуса поне след 7-10 мин каране - говорим за лятно време, статистиката е при каране сутрин към работа.
С предния мотор молата рядко стигаше 100 гр, обикновено след яко натискане, а сега с този 100-те са й почти нормалната работна температура.

След смяната колата е карана почти месец с вода, за да се промие мотора, после сложих антифриз. При смяната течността излезе чиста, което ме навежда на мисълта, че боклуци не е имало и не съм запушил (част от) радиатора. Перката се включва на около 90гр първа степен, и около 100 втората - ако колата не се движи де (ако се движи, втората степен се включва малко над тази температура).

Нямаш никакви поводи за притеснения-в 100 градуса мотора плува в свои води!2 дизелови 146 имаме в семейството,вече 3 години по Витиня ,тва каране редовно,по 3 пъти в седмицата,водата е на 100 нагоре ,и лете и зиме.Съвпадение ли е ,че никви гарнитури не са сменяни?Кажете,моля?Още нещо на едната от тях,която дадох на баща ми,дори беше измит радиатора след демонтирането му.Тва си беше негова инициатива-резултата-в равното 90,нагоре 100.
Old Yesterday, 19:16   #12761
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alfa User View Post

Аз мисля, че ако свалиш и отвориш водния радиатор ще намериш отговора...
1.7-цата я промивах няколко пъти и всичко което излизаше беше супер бистро (дори и антифриза които е седял в нея около 5 години изтече бистър)
Неможах да се примиря обаче с тея температури, хванах и демонтирах на вид идеалния радиатор... Вътре обаче... има снимки на предишната страница, като фотото е направено дори след премахване на част от тинята и тн (само с разни промивки е невъзможно да се отстрани това което причинява запушването)...

На мои алф смених радиатора преди 4-5 години и до ден днешен съм безкраино очарован от резултата!!! Дори и с ръчкане температурата е бетонирана...
Old Today, 00:00   #12762
ivopifeca
Старши алфист

ivopifeca's Avatar

Хубаво е да се промият радиаторите,макар и да няма нужда,но все пак е успокояващо
Old Today, 00:59   #12763
ivopifeca
Старши алфист

ivopifeca's Avatar

100 градуса...сменяйте главите

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

Quote:
Ти сам разбра ли си какво си написал!?!
Другото е, че сравняваш постоянно някакви неща несравними! Говириш за температури и сравняваш камион и лека кола, сравняваш бензинов двигател с дизелов, сравняваш и аз незнам какво с какво...

Това че дават на една крушка за фар да работи на 12 волта незначи ще ако и се подаде 15 тя ще изгори веднага нали!? Но дали ще изкара колкото ако си работи на 12?! Това, че двигателят може да стигне 110 градуса и да работи на толкова е същото.
Сравнявам камион с кола ли?Ми този камион е с мотор 10 600 кубика,и тотала е 40 тона!И се кара по старата Витиня...И термометъра е постиянно на 110 градуга нагоре...Кво ще кажеш сега,че на фиат типото ти трябва да е по ниска температурата ли?

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

Мисля че бъркате сериозно с тва,на колко е нормалната температура,а и фиатите на повечето от вас са с алфови мотори,така,че спете спокойно

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

и тия промивки на радиаторитепунта мара,когато прегрее мотора тва,ще е последната причина за прегряването-нали така?

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

но си е друго да то кове на 90н града,амоскветата,и жигулите беха на толко допустимо-нагоре е кофтима чекай са тука алфаджиите да видиме как си мият радиаторите само хаххахааа
Old Today, 08:12   #12764
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Quote:
Аз мисля, че ако свалиш и отвориш водния радиатор ще намериш отговора...
1.7-цата я промивах няколко пъти и всичко което излизаше беше супер бистро (дори и антифриза които е седял в нея около 5 години изтече бистър)
Неможах да се примиря обаче с тея температури, хванах и демонтирах на вид идеалния радиатор... Вътре обаче... има снимки на предишната страница, като фотото е направено дори след премахване на част от тинята и тн (само с разни промивки е невъзможно да се отстрани това което причинява запушването)...

На мои алф смених радиатора преди 4-5 години и до ден днешен съм безкраино очарован от резултата!!! Дори и с ръчкане температурата е бетонирана...
А с добавка за прочистване на охл. система дали би имало някакъв ефект? Понеже ги гледам има разни на Бардал и някакви други?
bobi1997 is online now   Reply With Quote
Old Today, 09:20   #12765
Alfa User
Alfa 155 Fanclub-Bulgaria

Alfa User's Avatar

@ mimo : Радиатора е слаган нов преди година и половина, от тогава се кара само с червен антифриз на Алпин. Става дума за рязка промяна в работните температури след монтажа на другия двигател - промяната се забеляза още на първия ден след това.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 > Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules