Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 88

Thread: 156 2.0 20V Turbo

  1. #1
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default 156 2.0 20V Turbo

    Вече доста хора разбраха за проекта,някои дори го видяха в завършен вид,затова реших,че е време да пусна тема...
    Малко за колата:
    Двигателя е от Fiat Coupe - 2.0 20V Turbo.Колата донор намерих от Англия и внесох сам,единствено с тази цел.От нея в 156 отидоха двигателя,електрониката,скоростната кутия,която е с Viscodrive,тунела на скоростите със жилата и скоростния лост и малка част от генерацията.При свалянето на мотора се оказа,че той тече почти отвсякъде,има скъсани тампони и спукан изпускателен колектор.Всичко това е поправено...Двигателя не е отварян.
    Прехвърлянето и още куп други операции бяха компетентно извършени от екипа на Екстрийм!
    В обявата за Купето пишеше,че британците са поставили чип,премахващ всички ограничения , който в последствие се оказа,че е създал доста такива ,но затова ще се погрижи Бобо след празниците.Ще има и дино графики за доказване на постигнатото.Турбината е оригиналната,прясно рециклирана.Генерацията е 63мм. права тръба,само със задно гърне.Колата е учудващо тиха при скорости от 110 нагоре ,но не и при ускорение на ниски скорости Има blow off Bailey,който си беше от купето и от който съм много доволен,пък и е доста културен и не привличам пуйки Маслото е Selenia Racing 10W60,а филтъра е уникална рацерска гъба
    В момента,освен чипа има и други проблеми,които,най-вероятно се дължат на заминал дебитомер
    Като начало,за зимния период колата е все още със оригиналните си спирачни дискове и апарати и зимни гуми на 15 цолови колелета.НО,това много скоро ще се промени.Не е сигурно,обаче,дали апаратите от купето(4 бутално Брембо) ще могат да се приспособят.
    Същото важи и за окачването,в момента единствените промени по него са полиуретановите тампони на стаб щангата и 40мм. Eibach пружини,като и тук се очакват промени.
    Ето и няколко клипа:
    Свалянето на мотора http://www.youtube.com/watch?v=BFiEK...eature=channel
    Първото палене: http://www.youtube.com/watch?v=ouRrGEmPElg
    Малко от ускорението на купето: http://www.youtube.com/watch?v=HaaJ_...eature=channel

    Специални благодарности на екипа на Екстрийм сервиз!Най-вече на Добри(drigata),който беше главен отговорник за моята кола,както и на Венци,Боби,Мъри,Шого,Нено и Бобо(той е виновен за започването на проекта).Евала момчета,не можеше да стане по-добре!

    Засега от мен толкова...Другите сигурно също ще добавят по нещо,а и още снимки
    Весел празник
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 07112009693.jpg   01122009750.jpg   03122009752.jpg   03122009753.jpg   03122009754.jpg  

    03122009757.jpg   03122009760.jpg   03122009762.jpg   11122009776.jpg   11122009777.jpg  

    19122009808.jpg   20122009809.jpg   07112009703.jpg   19122009807.jpg   29122009842.jpg  

    29122009843.jpg   29122009853.jpg  
    Last edited by V_A_N_K_A_T_A; 30-12-2009 at 23:15.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  2. #2
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Страшна е станала, а и звука е много добър!!! Като гледам и ускорението е доста добро
    Само едно мога да кажа: "Хвала на такъви ентусиасти и осъществяващите проекта проектанти!!!"


    п.п. Един въпрос, как турбото прави толкова налягане на място, та чак да изпуска блоу офф-а, че нали си трябва натоварване за да се развърти като хората турбинката?!
    Last edited by Da_Fuse; 30-12-2009 at 23:42.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  3. #3

    Default

    Знам, че там в Екстрим нещо са станали големи фенове на селения, но според мен маслото не е правилно.
    Ако питаш мен истината за тези коли си остава льоман-а.
    Тези мотори не са от най-издръжливите на издевателства.

  4. #4
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Колега, ти ли ме изпреварваше вчера от дървеница към околовръстното?

    Ако си бил ти - хубав звук ти вади колата

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  5. #5
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Страшна е станала, а и звука е много добър!!! Като гледам и ускорението е доста добро
    Само едно мога да кажа: "Хвала на такъви ентусиасти и осъществяващите проекта проектанти!!!"


    п.п. Един въпрос, как турбото прави толкова налягане на място, та чак да изпуска блоу офф-а, че нали си трябва натоварване за да се развърти като хората турбинката?!
    Този Blow off е доста чувствителен.

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    Знам, че там в Екстрим нещо са станали големи фенове на селения, но според мен маслото не е правилно.
    Ако питаш мен истината за тези коли си остава льоман-а.
    Тези мотори не са от най-издръжливите на издевателства.
    Ами така реши Бобо.Разликата в парите между двете масла е сравнително малка...нямам против следващия път да пробваме с Мотул

    Quote Originally Posted by Dexer View Post
    Колега, ти ли ме изпреварваше вчера от дървеница към околовръстното?

    Ако си бил ти - хубав звук ти вади колата
    Да,аз бях Даже ти пуснах аварийни и ти свирнах,като завивах към Арената
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  6. #6

    Default

    Чудесен проект, браво на всички Вас!
    Явно това е бил Фиата над който си изкарваха яда момчетата
    И да те попитам нещо това купе на 156-та същото ли е на което беше 2.0 ТС и ако е така какво направи с двигателя?
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    Знам, че там в Екстрим нещо са станали големи фенове на селения, но според мен маслото не е правилно.
    Ако питаш мен истината за тези коли си остава льоман-а.
    Тези мотори не са от най-издръжливите на издевателства.
    Господин специалист по маслата да вземеш да прочетеш че льоман се използва за състезателни коли и не е особенно подходящ за всекидневки Освен това тоя матор си е сток само с некъв чеп и съвсем не е напънат а пък фиат разправят че максимално доброто масло за него е 10/60 на тутела, което пък от своя страна е светлинни години зад селенията айде сега да ме обориш? Като имаш предвид че льоман е двойно естерно масло съответно пробега му е приблизително наполовина на синтетиката и на всичкото отгоре 20/60 за зимна употреба направо се е утрепало
    Last edited by Bobo; 31-12-2009 at 03:20.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8

    Default

    Уффф Бобо теми за маслата колкото искаш.
    Аз дадох да се разбере, че съм пристрастен.
    НО като гледам подписа на собственика, съм сигурен че тази кола ще се кара само на заварка.
    И времето ще покаже кой от двама ни е прав.

  9. #9
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Първо честито!

    Тези апарати за колко мм диск са?Имам предвид 4 буталните.
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  10. #10

    Default

    Няколко въпроса - точките на захващане на комплекта двг и ск кутия едни и същи ли са спрямо 156, както и тампоните на двг?
    - Оригинално има ли датчик за налягане на масло, и ако няма къде забихте този дето отчита в момента?
    - електрониката към таблото не е преправяна за 156ските уреди, или се ползват тия на Фиата?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ммм добре е станало а и звука ми е познат ))
    това са едни от най шумните клапани който някога съм чувал и ги препоръчвам на всички турбинатори ) със налягания до 1.7 бара ( въпреки ме съмнява да изпусне на по голлямо налягане)
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    ммм добре е станало а и звука ми е познат ))
    това са едни от най шумните клапани който някога съм чувал и ги препоръчвам на всички турбинатори ) със налягания до 1.7 бара ( въпреки ме съмнява да изпусне на по голлямо налягане)
    Ми аз знам едно пунто дето на 1.6 почва да изпуска

    ---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:56 ----------

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Първо честито!

    Тези апарати за колко мм диск са?Имам предвид 4 буталните.
    305мм.

    ---------- Post added at 11:59 ---------- Previous post was at 11:57 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Няколко въпроса - точките на захващане на комплекта двг и ск кутия едни и същи ли са спрямо 156, както и тампоните на двг?
    - Оригинално има ли датчик за налягане на масло, и ако няма къде забихте този дето отчита в момента?
    - електрониката към таблото не е преправяна за 156ските уреди, или се ползват тия на Фиата?
    Точките са си същите
    Датчик си има оригинално и повярвай ми да сложиш допълнителен или да смениш този с друг е мишън импосибъл на тоя матор
    Електрониката към таблото е "леко напасната" въпреки това не на 100%
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Точките са си същите
    Датчик си има оригинално и повярвай ми да сложиш допълнителен или да смениш този с друг е мишън импосибъл на тоя матор
    Електрониката към таблото е "леко напасната" въпреки това не на 100%
    Бютифул......мерси, ще трябва да разширя взора към обединеното кралство.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    НО като гледам подписа на собственика, съм сигурен че тази кола ще се кара само на заварка.
    И времето ще покаже кой от двама ни е прав.
    Много интересно предположение "Заварка" предполагам значи с всичката газ... Колкото и да е странно,от както е с тоя двигател,карам доста по-нормално и в 80% от времето е само в атмосферен режим

    П.П
    Какво точно в подписа ми те накара да мислиш така?
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Много интересно предположение "Заварка" предполагам значи с всичката газ... Колкото и да е странно,от както е с тоя двигател,карам доста по-нормално и в 80% от времето е само в атмосферен режим

    П.П
    Какво точно в подписа ми те накара да мислиш така?
    това, че не ти е единствена кола
    скоро ще осъзнаеш, че не става за ежедневна
    и когато я подкарваш, ще е на пълна газ

    за другото както казах, времето ще покаже

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •