Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-10-2007, 01:22   #1
mll
Запален алфист

mll's Avatar

Default ...нещо не съм на кеф...

...
Old 04-10-2007, 17:57   #2
petko
Запален алфист

petko's Avatar

Колега,
не се притеснявай то тва е нормално, нали върви колата, като спре тогава е проблема, е няма да можеш да се дърпаш с Порше Турбо ама и Здрава да е пак не можеш така, че така ако погледнеш нещата всичко е наред. По принцип колата така може още мнооого да върви, а като спре и съвсем се иЗпочупи Закърпваш я криво ляво да иЗкара 3 дена и ....... айде на паЗара да си я чука у главата някой пишман тарикат дето търси хубаво и евтино.
petko is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 18:26   #3
mll
Запален алфист

mll's Avatar

прав си колега, така си е, и най-благодаря за съпричастността...да ти се връща/ако пок зърнеш тук,та ми прочетеш благодарностите../ на турбото ми заяла слапата-сегатоку го свалих, та-или ремонт във ВМЕИ-то...или ново..първо ще поразпитам за ново...аз че ще я направя тая кола-ще е, пък здраве да е...
Old 04-10-2007, 18:35   #4
trustworthy
JTD проповедник

trustworthy's Avatar

Default Re: ...нещо не съм на кеф...

Quote:
Originally Posted by mll
Колата ми нямаше мощност, не вдигаше повече от 180, и не се усещаше ефекта от турбото - тромава......купих нов дебитомер, смених го - нищо....върнах го,върнаха ми парите, сложих стария и отидох на диагностика....ма-лееее, сразиха ме...Значи-клапата на турбото ми била блокирала, и се пренадувал двигателя,респ клапата не прехвърляла въздух та да го разтоварва - трябвало турбината да дава май към 1.6 атм, а при мен духаше с 2.6 атм.....значи - или ремонт, или нова...падам си май по новото....после...горивната помпа на комънрейл-а ..и тя давала голямо налягане...като се поизносела-така правела-оттам тръгвали дюзи-да се износват по интензивно, съответно цената им била към 700 лв бройката и тинтири-минтири-колкото поеме....нова била към 1200 и нагоре....пича ме пита -за продаване ли ми е...а аз му казвам-онзи ден я купих....още не съм я регистрирал.....Всичко това в сервиза на Бош - във възраждане-варна....като прибавя и едно тракане откъм ремъците...нам си ква опъваща система имало дето се раздрънквала....имам и 1 маншон за смяна....уж я гледахме като я избирах- между двигателя и скоростната кутия - и та има теч....въобще - нещо не ми е кеф....уговворих се с варненци да се присъединя за феста-ама нейсе - та чудя се-да я продавам ли...или да я оправям...Вие с по толкова много проблеми ли ги случихте Вашите при купуването им, или аз съм се прекарал...???
Колега, тука има доста неща. които звучат малко странно Турбината ти не знам как са я мерили, но ако не сте я пробвали под товар, няма как да се разбере дали надува както трябва. Под товар (разбирай 'на ход') тея турбини съм чувал, че надуват до към 1 -1.1 атм. 1.6 атм е извънредно много. да не говорим за 2.6 атм На тея налягания работят сериозните бегачки, но не и жтд-тата .Ако ти е седнал клапана за разтоварване на турбината, не означава в никакъв случай, че ти е заминало цялото турбо Клапанът се сменя отделно и беше към 300 лв, ако не се лъжа. Петко май имаше перипетии от подобно естество

за помпата високо налягане също не съм съвсем съгласен. Ако е заминала не може да захранва на високи обороти Иначе ще си връща излишната нафта, но не би трябвало да е проблем Възможно е да има проблем в рейката (common rail-a) и нейния датчик. Той също беше към 300 лв, ако не се лъжа> Цената на помпата нова е над 2000 лв, рециклирана е1200 някъде, а 2-ра ръка е 600-700 лв, но не си мисли задължително за този вариант!

Що се отнася до това тракане, то идва от депмпферната шайба на пистовия ремък. Не е болка за умиране, но е добре да се смени по някое време, особено, ако се разтрака по-силно, щото може да не се случи нищо, а може и да се скъса колянов вал. последното го знам от Еньо - един отявлен специалист от форума. лошата новина е, че тази шайба за твоя двигател струва към 250-300 лв.

НО не бързай да се отчайваш, де!

Nissan Qashkai 2.0 CVT - current
trustworthy is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 21:54   #5
Neokill
Нечлен с член

Neokill's Avatar

И аз не съм на кеф. Жената ме ухапа докато ми правеше свирка .... та въпроса е дали да не сменя филтъра на купето че нещо взе да кашля.
Neokill is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 22:43   #6
petko
Запален алфист

petko's Avatar

Ама тук такива писания
petko is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 22:58   #7
mll
Запален алфист

mll's Avatar

Много благодаря колега,първо за вниманието,после за съветите...Така е-както ти казваш - свалих си турбото вяха му затлачени всички перки,изчистих ги,въобще цялото го почистих-и готово...скачих му лостовата система и през един редуцир вентил го изпробвах-на около 0.8атм почва да отваря и на около 1.5-1.7 е напълно отворено...разбирай шунтира налягането към ауспуха-т.е. разтоварва надуването-преди мидигаше 2.5-3.0 атмосфери щото разтоварването беше затлачено...онази демпферна шайба за пистовия ремък днес я поръчах -утре на обяд ще ми дойде-и я сменям.....плюс ремък разбира се...А за помпата високо налягане също разбира се си прав-онова ми го казаха в сервиза на Бош - в Възраждана...слушах и не вярвах на ушите си, инженер съм машинен с доста яки претенции и практика......ама казвам-я да не се обаждам,да не се изложа нещо-там специалиста продължи да ми обяснява как от високото налягане се скапвали бързо дюзите-били по 7-800 лева...и тинтири-минтири колкото поеме.Аз знам че в средата на помпата има регулатор който върши тая работа...а-бе кво а ти кажа...човек докато не запретне ръкави,и сам да си свърши работа-май не става, въпреки че предпочитам да си платя и да ми я свършат, а аз да си гледам моята... благодаря ти още веднъж...
Old 04-10-2007, 22:59   #8
mll
Запален алфист

mll's Avatar

Default добавяне

А за помпата високо налягане също разбира се си прав-онова ми го казаха в сервиза на Бош - в Възраждана...слушах и не вярвах на ушите си, инженер съм машинен с доста яки претенции и практика......ама казвам-я да не се обаждам,да не се изложа нещо-там специалиста продължи да ми обяснява как от високото налягане се скапвали бързо дюзите-били по 7-800 лева...и тинтири-минтири колкото поеме.Аз знам че в средата на помпата има регулатор който върши тая работа...а-бе кво а ти кажа...човек докато не запретне ръкави,и сам да си свърши работа-май не става, въпреки че предпочитам да си платя и да ми я свършат, а аз да си гледам моята... благодаря ти още веднъж...
Old 04-10-2007, 23:13   #9
fred
Болен алфист

fred's Avatar

Quote:
Originally Posted by Neokill
И аз не съм на кеф. Жената ме ухапа докато ми правеше свирка .... та въпроса е дали да не сменя филтъра на купето че нещо взе да кашля.

По добре си сложи предпазител
Old 05-10-2007, 10:32   #10
samara
Запален алфист

...браво колега ( и аз съм машинен инженер от години )
...бях взел да се плаша вече, ама дявола май няма да излезе чак толкова черен !
samara is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007, 12:04   #11
Nikiboy
Старши алфист

Nikiboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by mll
Много благодаря колега,първо за вниманието,после за съветите...Така е-както ти казваш - свалих си турбото вяха му затлачени всички перки,изчистих ги,въобще цялото го почистих-и готово...скачих му лостовата система и през един редуцир вентил го изпробвах-на около 0.8атм почва да отваря и на около 1.5-1.7 е напълно отворено...разбирай шунтира налягането към ауспуха-т.е. разтоварва надуването-преди мидигаше 2.5-3.0 атмосфери щото разтоварването беше затлачено...онази демпферна шайба за пистовия ремък днес я поръчах -утре на обяд ще ми дойде-и я сменям.....плюс ремък разбира се...А за помпата високо налягане също разбира се си прав-онова ми го казаха в сервиза на Бош - в Възраждана...слушах и не вярвах на ушите си, инженер съм машинен с доста яки претенции и практика......ама казвам-я да не се обаждам,да не се изложа нещо-там специалиста продължи да ми обяснява как от високото налягане се скапвали бързо дюзите-били по 7-800 лева...и тинтири-минтири колкото поеме.Аз знам че в средата на помпата има регулатор който върши тая работа...а-бе кво а ти кажа...човек докато не запретне ръкави,и сам да си свърши работа-май не става, въпреки че предпочитам да си платя и да ми я свършат, а аз да си гледам моята... благодаря ти още веднъж...
Ако не си доволен от налягането има едни хитрини с зацепването. Не ми се пише за тях сега, но ако закъсаш свиркай.

Nikiboy is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules