Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 25-12-2007, 17:52   #1
mll
Запален алфист

mll's Avatar

Default ...усилвател на спирачките 156-2.4-jtd...

...на 1 от сбирките на варненската група пробвах дизел-бегачката на един колега...още докато маневрирах при потегляне...пипвайки спирачки...на 2-3 пъти забих спътниците по предното стъкло и отзад в облегалките....страшни спирачки,направо все едно бях на първо качване в кола при шофьорски курс....мойте си спираха нормално ефектно,както и редица други коли които съм имал, но на колегата бяха свръх ефектни...в последствие и друг колега сподели,че имал страшни спирачки...междувременно си обслужих колата с нови дискове и накладки,при което при мен нещата си останаха същите...нормално добри...Питането е..на какъв принцип е сервото на спирачките при 156...има ли специална вакуум помпа/както при други дизели/ или откъде точно взема подналягане спирачната система...и може ли да се регулира това подналягане захранващо серво-усилвателя...мерси...
Old 25-12-2007, 22:17   #2
DiabL0
Crazy

Default Re: ...усилвател на спирачките 156-2.4-jtd...

Quote:
Originally Posted by mll
...на 1 от сбирките на варненската група пробвах дизел-бегачката на един колега...още докато маневрирах при потегляне...пипвайки спирачки...на 2-3 пъти забих спътниците по предното стъкло и отзад в облегалките....страшни спирачки,направо все едно бях на първо качване в кола при шофьорски курс....мойте си спираха нормално ефектно,както и редица други коли които съм имал, но на колегата бяха свръх ефектни...в последствие и друг колега сподели,че имал страшни спирачки...междувременно си обслужих колата с нови дискове и накладки,при което при мен нещата си останаха същите...нормално добри...Питането е..на какъв принцип е сервото на спирачките при 156...има ли специална вакуум помпа/както при други дизели/ или откъде точно взема подналягане спирачната система...и може ли да се регулира това подналягане захранващо серво-усилвателя...мерси...
хихи...... яки спирачки имаше "моята" белла
аз май ти бях споменл... чух, че имало настойка на ABS-а
Някой по-компетентен дано да ти помогне..

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !
Old 26-12-2007, 08:28   #3
mll
Запален алфист

mll's Avatar

Да колата която пробвах беше на колегата Diablo; виж приятелю, споменатата висока ефективност на спирачките ти е в диапазона преди сработването на ABS-а..т.че до голяма степен го отдавам на вакуумното усилване, още повече,поради това ,че споменатият ефект е още докато пипнеш педала;другите дизели имат специална т.нар. вакуум помпа,която се върти от двигателя и захранва с подналягане сервоусилвателя на спирачките , и примерно при износване на същата,ефекта на усилване постепенно спада,тази помпа до определена степен си е консуматив..; а при турбодизела във всмукателният колектор няма постоянно подналягане,за разлика от бензинките... то си има буквар за алфа,ама на италиански...кой да го чете...и аз очаквам мнението на някой по запознат в конкретният случай...
Old 26-12-2007, 10:41   #4
DiabL0
Crazy

Пределно ми е ясно устроиството
Аз споделям какво съм дочул, зашото не ми е било работа да търся такъв проблем...
и все пак, нали АБС-а е пряко свързан с помпата...
би трябвало да има някаква настройка някъде там.... я на помпата, я на абс-а
Незнам Незнам...... Предполагам само... опитвам се да помогна, може и да греша......
дано да не е помпата за смяна
Old 26-12-2007, 14:23   #5
Versace
Старши алфист

Versace's Avatar

На мене също много са чувствителни спирачките и други хора като се качат ме забиват в таблото.Аз като я купих после една седмица спирах сякаш за 1 път карам кола!
Old 26-12-2007, 19:03   #6
mll
Запален алфист

mll's Avatar

...аз си купих друга-пак 2.4 само ,че спортвагон...тя забива така...още не мога да и свикна...
Old 26-12-2007, 22:04   #7
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Ами просто.
Сервото при 2.4ЖТД е с 8"+7" диафрама усилвател.
При бензиновия 2.0 също мисля, че е същия.
При всички останали модели е само 8".
BO is online now   Reply With Quote
Old 27-12-2007, 04:11   #8
mll
Запален алфист

mll's Avatar

Quote:
Originally Posted by bo
Ами просто.
Сервото при 2.4ЖТД е с 8"+7" диафрама усилвател.
При бензиновия 2.0 също мисля, че е същия.
При всички останали модели е само 8".
схванах,мерси колега...весели празници...
Old 06-01-2008, 15:59   #9
VladoG
започва да се пристрастява

Колега mll, откри ли проблема? Дали има някъде сервизна информация каква стойност трябва да е подналягането от вакум помпата?
VladoG is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2008, 20:24   #10
mll
Запален алфист

mll's Avatar

Quote:
Originally Posted by VladoG
Колега mll, откри ли проблема? Дали има някъде сервизна информация каква стойност трябва да е подналягането от вакум помпата?
...колега открих го, записах го...само да го видя къде го сложих, и го качвам....
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules