Results 1 to 9 of 9

Thread: ALFA ROMEO GIULIETTA (NUOVA)seria116 1977-1985

  1. #1
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default ALFA ROMEO GIULIETTA (NUOVA)seria116 1977-1985

    Компактният спортен седан с четири врати ,създаден в заводите в АРЕЗЕ -МИЛАНО ,като продължение на ЛЕГЕНДАРНАТА ДЖУЛИЯ .Разработван през 1975-6 и въведен през 1977г. с променен КЛИНОВИДЕН ДИЗАЙН ,на базата на ПЪРВООБРАЗА АЛФЕТТА и използващ нейната платформа TRANSAXLE-de DION ,италианците отново се докосват до ИКОНАТА GIULIETTA ,като възвръщат името на ОРИГИНАЛА от1954-1956 г.Като за начало в моделната гама двигатели са заложени 1.3l (1357cc .95ps.) и 1.6 l(1570cc.109ps) .Две години по късно автомобилът търпи лека модификация,основно във вътрешният интериор (нови тапицерии ,ел часовник на BORG -DIGITAL ,предни електрически стъкла ,при някои модели и задни )търпи промяна и външният дизайн,старите метални брони са подменени с нови ,като за първи път са отляти от специален пластмасов материарл ,откойто са изработени и нови декоративни прагове .Като допълнение на гамата двигатели са добавени 1.8 (1779cc 122ps)и2.0 SUPER(130ps.)..............
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  2. #2
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    В1982 г двигателя 1.6 търпи известна промяна . През същата година моделът отново е променен интериорно и външно .Променени са таблото и част от вътрешният интериор . Външно също са добавени нови брони на фирмата ZANUSSi като в предната част са вградени халогенни фарове на фирмите SIEM и CARELLO и в задната част на маската са допълнени нови декоративни елементи с наличието в тях на светлини за мъгла . В окачването също има известни промени ,като е премахнато основното ТЯЛО (ДЪРЖАЧ )на торсионните пръти ,като същите са закрепени в уселени греди на пода .В системата за превключване на скоростите (ИЗБИРАЧА ) също има промени .1982г. на PARIS MOTOR SHOW за първи път е представена съвместната разработка на AUTODELTA-GIULIETTA 2.0 turbo (1962 cc.175ps.) от които са произведини само 371 броя с интериор в цвят само ЧЕРВЕНО и ЧЕРНО .В моделната гама двигатели присъства и един мотор VM 2000. моделът се заменя в1985 от АЛФА 75
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  3. #3
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default









    много яка техника



















































    за жалост някой от тези красиви модели свършват така











    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  4. #4
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Уникална кола!!! Нещо по тоя поводhttp://www.vbox7.com/play:d0c83cee

    ПС: Знам, че е пускано, но когато и човек да го гледа винаги си заслужава!!!
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  5. #5
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Колега кога си я снимал изоставената Жулиетка,тя е точно зад мивката в която работя,от доста време се каня да я снимам и да пусна една темичка тук,но нз дали някой ще има интерес към тази кола и не знам на кой е.Иначе много ме е яд че гние така,а специално модела е много готин.
    Пп.Преди около седмица си имаше и номер дори?!
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  6. #6
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Намерихме собственника или неговия син ,поне така се представи беше разгневен че се интересуваме от автомобила ,въпреки че се държах културно с него
    предложих пари и ми отказаха категорично като ме помолиха любезно да не се въртя покрай колата
    АЛФАТА е производство 1978 година ,много запазен салон и интериор ,двигателя го няма ,много яки и скъпи джанти
    от купето могат да се исползват доста неща иначе за съживяване не става,прекълено късно е иначе цената на салона е около 300 евро ,разбира се извън България
    това е
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  7. #7
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default

    Книжка за Giulietta . Дали има възможност да бъде сканирана и качена цялата. Може да се окаже доста полезна, а и досега не съм открил в интернет такава книжка за този модел.

    А по темата:
    http://www.ninoweb.org/public/tano/Desktop.rar




  8. #8
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Колега ,принципно качих само няколко снимки от книжката
    за да обновя темата ,аз ги колекционирам книжките и всякаква документация включително и работни карти от производството но отделните модели ,ще гледам да направя нещо по въпроса
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  9. #9
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default















    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •