Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 166
Алфа Ромео 166 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-06-2011, 19:30   #16
valjo
Lead Bounder
Член на клуба

valjo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Christweil View Post
Няма проблем, мнението и опити са ценни тука и не изключвам твоето
А как при тев разбрахте че е дюза а не помпа?
Какво наблюдвахте през диягностик?
като ставаше, нямаше ли черен пушък от зад? идеята ми ако дюза пропуска тогава нафтата не може да гори и пуши повече, така мисля де.

Вчера през фиатекускан логнах няколко параметри (измерено налягане, цълта налягане, клапан, и обороти). ще ги постна по късно че сега не мога. Но се вижда че като се форсира яко помпата ъриябва да гони над 1000бар, клапан е на макс 100% но реално още е само около 600~700бар и тогава изклучи.
Обаче странното е че ако не ускорявам яко реално налягане може да стигне над 800бар по логовете без да прави проблем.
тогава проблем е че помпата няма динамика (може да дига налягане но не бързо) това ли е?? това на какво се дължи?
е тва е нормален симптом на тръгнала помпа, може да значи че не е тотално фалирала и ще минеш с рециклиране
ако си в БГ, закарай я на бобо, ако не си - не знам
valjo is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2011, 00:14   #17
ReLeFNIQ
JTD кадило

ReLeFNIQ's Avatar

Абе колега дай ще ти дам мойта помпа с 1 месец гаранция Money Back Ама аз не се съмнявам че и след това ще ти служи няма ядове Къде ще се занимаваш с рециклиране хем по скъпо ще ти излезе хем повече нерви и време ще ти загуби. Ако не искаш ядове вземай нова, ама няма смисъл...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58593
ReLeFNIQ is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2011, 10:11   #18
kiko73
Старши алфист

Quote:
Originally Posted by valjo View Post
мойта и на Коки помпа ги рециклира Бобо, и двамата нямаме ядове оттогава ...

и не сме сменяли цялата, той нещо ги магери там ... но се оправи а и на двамата колите ни са с чипове
Щом Бобо ги прави не му мисли - опъвай платната на КорабО и право там. Това с официалните сервизи предполагам си разбрал, че в Бг почти нищо не означава
AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон
kiko73 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2011, 01:18   #19
Christweil
Вече Алфанатик

Края на приключение:
помпа е била свалена и занесена при бош за стенд и ремонт. Излезне задръстени и износени клапани и доколкото разбрах са ги сменили и трите щото не е ясно кой прави проблем или нещо такова. Но това явно беше прост ремонт (т.е. не най скъпя ремонт).
Днес взех колата, всичко е 6 вече.

Плюс вече всякаш имам чип тунинг от Румен и това без чип... просто след измиване на инеркулер алфичката се роди пак !!
най фрапиращо е като включам климатик. преди нямаше как да потегля, много голям зор беше. сега е все едно да има или да няма климатик включен. може да е комбинация от ремонт на гнп но просто е невероятна разлика.
Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение
Christweil is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2011, 01:25   #20
thecleaner
Moderator

thecleaner's Avatar

Quote:
Края на приключение:
помпа е била свалена и занесена при бош за стенд и ремонт. Излезне задръстени и износени клапани и доколкото разбрах са ги сменили и трите щото не е ясно кой прави проблем или нещо такова. Но това явно беше прост ремонт (т.е. не най скъпя ремонт).
Днес взех колата, всичко е 6 вече.

Плюс вече всякаш имам чип тунинг от Румен и това без чип... просто след измиване на инеркулер алфичката се роди пак !!
най фрапиращо е като включам климатик. преди нямаше как да потегля, много голям зор беше. сега е все едно да има или да няма климатик включен. може да е комбинация от ремонт на гнп но просто е невероятна разлика.
Колата ти днес с направената помпа заработи като 140ка, докато не сгря убаво маслото, после си доиде на 136ца.
Old 11-06-2011, 10:58   #21
kiko73
Старши алфист

Колко кинта ти взеха за този "лек" ремонт
AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон
Old 11-06-2011, 11:54   #22
Christweil
Вече Алфанатик

Quote:
Originally Posted by kiko73 View Post
Колко кинта ти взеха за този "лек" ремонт
Стенд + ремонт на помпата при Бош излезне около 330 кинта. Като се знае че самя стенд стува 130лв (скъпо но задължително), си прави сметка
А повярвай е лек ремонт щото можеше и да ме ударят с едни 800 и на горе за ремонт само.

Сега работи така че които иска да спори за това че много скъпо, че можеше по евтино и т.н.т няма нужда
Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение
Old 11-06-2011, 12:03   #23
kiko73
Старши алфист

Quote:
Стенд + ремонт на помпата при Бош излезне около 330 кинта. Като се знае че самя стенд стува 130лв (скъпо но задължително), си прави сметка
А повярвай е лек ремонт щото можеше и да ме ударят с едни 800 и на горе за ремонт само.

Сега работи така че които иска да спори за това че много скъпо, че можеше по евтино и т.н.т няма нужда
Целта ми не беше да споря - просто се информирах `щото при последното "четене" ми беше набила грешка "ниско налягане на горивото".
Old 11-06-2011, 12:13   #24
Christweil
Вече Алфанатик

Quote:
Originally Posted by kiko73 View Post
Целта ми не беше да споря - просто се информирах `щото при последното "четене" ми беше набила грешка "ниско налягане на горивото".
Не те визирах колега но като знам какви спорове за глупости текът по форум, превентивно предупреждавам

Иначе за ниското налягане, първо провери регулатор на помпата.
А между другото, помпата се праща със регулатор за стенд и дури Бош ти казват дали то е за смяна или не.
Old 11-06-2011, 14:02   #25
Linkestis
Heiэyn

Linkestis's Avatar

Айде айде,все едно си ходил до Италия за нова 166-ца
Трябваше на този Румен да му кажеш да ти свали и всмукателния колектор..да го позачисти Че и без това в четвъртък се чудеше какво да прави
Дано такива ремонти да не ти идват на главата/скоро/
Old 15-06-2011, 07:54   #26
chaveto
започва да се пристрастява

Аз също съм говорил с човек от Бош сервиза при аерогарата и той ми е казвал, че предимно сменят клапанчетата + гарнитурите. Буталцата почти не се сменят.
chaveto is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 04:42   #27
Joro Alfata
Младши алфист

Default Здр

Колеги, отскоро и аз съм с Алфа 166. Много и се радвам, но започнаха проблемчета. Като и натисна педала на газта и гасне. После пали, ама някой път не иска. Какво да правя да ме насочите и при кой майстор? Колата е 2.4 Турбо Дизел 136 кончета.

.
Joro Alfata is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 18:59   #28
endeavour
с трите фиата

Quote:
Originally Posted by Joro Alfata View Post
Колеги, отскоро и аз съм с Алфа 166. Много и се радвам, но започнаха проблемчета. Като и натисна педала на газта и гасне. После пали, ама някой път не иска. Какво да правя да ме насочите и при кой майстор? Колата е 2.4 Турбо Дизел 136 кончета.
Здрасти и честито! Ама поне да беше писал откъде си...
147 1,9 JTDm 8V `07
endeavour is offline   Reply With Quote
Reply
Tags
високо, гасне, налягане, помпа, ремонт
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 166 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules