Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-04-2018, 11:18   #16
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by Ghostface86 View Post
Другите ще кажат със сигурност, но мисля че ако смениш ECU-то, после няма да може да запалиш, със сегашния ключ. Не знам каква е процедурата, да обучиш ECU-то, за стария ключ. Май е най-добре, да си вземеш всичко в комплект. Нека кажат спецовете.
Само комплект излиза по-евтино. Пиши на ЛС да ти обясня, ако искаш
Вдясно от дроселовата клапа имаш една маса на двигателя - провери я и в двата края. Освен това имаш една маса от компа до бобините - тя също е много важна и ако не е в ред гаси колата в движение когато си пожелае
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2018, 17:58   #17
Verm1n
Ентусиаст

Verm1n's Avatar

Колата е 156, 1.8тс, седан, произведена в края на 99-та, незнам ЦФ кое е двигателя, ако трябва и ВИН ще дам или номер на еку-то.
Иначе преди да измеря дали стига захранване, няма да взимам комплекта, ще е глупаво.
Търсих в ръководството за пиновете на еку-то, но не успях вчера да намеря нищо, за масите ще погледна пак схемата, явно съм пропуснал някоя. Тази на бобините е проверена и почистена, но в дясно на дросела не съм гледал.
Old 06-04-2018, 18:27   #18
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by Verm1n View Post
Колата е 156, 1.8тс, седан, произведена в края на 99-та, незнам ЦФ кое е двигателя, ако трябва и ВИН ще дам или номер на еку-то.
Иначе преди да измеря дали стига захранване, няма да взимам комплекта, ще е глупаво.
Търсих в ръководството за пиновете на еку-то, но не успях вчера да намеря нищо, за масите ще погледна пак схемата, явно съм пропуснал някоя. Тази на бобините е проверена и почистена, но в дясно на дросела не съм гледал.
Извинявам се, тя се пада вляво, на двигателя е
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2018, 20:42   #19
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

При липса на комуникация с диагностиката, трябва да се мери наличие на +12V (на контакт) на пиновете от скицата:

Трябва да се премери и дали има шаси на корпуса на компютъра (напрежение 0V. между минусовата клема на акумулатора и корпуса на компютъра).

Най-добре е меренето да се прави, като първо се локализират проводниците за въпросните пинове и след това да се пробожда изолацията им за да бъде конекторът включен в компютъра по време на меренето.

Трябва и внимателно да се огледа състоянието на въпросните 4 пина, защото проблемът може да е и в контактуването им към тези на конектора.

Обърни внимание и на това, дали когато се загуби комуникацията с диагностикака, свети светодиода на адаптера на диагностичния кабел.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)

.
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 06-04-2018, 21:41   #20
Verm1n
Ентусиаст

Verm1n's Avatar

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
При липса на комуникация с диагностиката, трябва да се мери наличие на +12V (на контакт) на пиновете от скицата:

Трябва да се премери и дали има шаси на корпуса на компютъра (напрежение 0V. между минусовата клема на акумулатора и корпуса на компютъра).

Най-добре е меренето да се прави, като първо се локализират проводниците за въпросните пинове и след това да се пробожда изолацията им за да бъде конекторът включен в компютъра по време на меренето.

Трябва и внимателно да се огледа състоянието на въпросните 4 пина, защото проблемът може да е и в контактуването им към тези на конектора.

Обърни внимание и на това, дали когато се загуби комуникацията с диагностикака, свети светодиода на адаптера на диагностичния кабел.
Благодаря много за помощта и насоките, при първа възможност ще споделя резултати.
Old 24-04-2018, 22:56   #21
Verm1n
Ентусиаст

Verm1n's Avatar

Има развитие, пробвах да меря захранването на пиновете, на 7,8 при подаване контакт не идваха 12в, а на на 17,18 се появяваха(това при изправност), може и при мен да е проблема(мерих с игли в пиновете), не знам. Та докато се чудих как да направя упражнението с оголването на изолацията и меренето при сложена букса ми изскочи ЕКУ на много добра цена и направо го смених, беше в комплект с транспондер и чип.
Досега съм минал около 300км.(половината градско), няма помен и от проблема, трябва да мина още километри да съм на 100% сигурен, че всичко е наред, но ако повече не пиша в темата значи няма повече изнанади.
Благодаря на всички за помощта и дано не ми се налага да пиша повече в тази тема!
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules