Results 1 to 6 of 6

Thread: Въпрос за аларма на 156

  1. #1
    Младши алфист Prankzt3r's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    София
    Posts
    21

    Default Въпрос за аларма на 156

    Здравейте колеги, от няколко дни съм с Алфа 156 2.0 ТС ‘98г. Въпроса ми е как да разбера имам ли фабрична аларма, с оригинален ключ съм (червен) но е кух вътре, също така имам и бутон на него. Ако се окаже че нямам колко струва фабричната аларма и явно нов ключ или платката за него. Благодаря предварително. Не съм особено компетентен технически и ми е първата кола


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 98' 155 к.с.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Няма алфа със заводска аларма доколкото знам, има само централно, бутона е за него.Ако държиш да имаш аларма тури се някяква и си решаваш всички проблеми.
    Last edited by dimitar_vd62; 05-08-2017 at 22:24.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3

    Default

    Има 156-ци със заводска аларма, моята е такава. Колега, провери до таблото с бушоните около OBD-куплунга дали имаш една ключалка, в която с едно малко кръгло ключе с нарези се активира/деактивира алармата. Ако нямаш такава ключалка, то вероятно нямаш и заводска аларма.
    Former Alfa owner.

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Prankzt3r View Post
    Здравейте колеги, от няколко дни съм с Алфа 156 2.0 ТС ‘98г. Въпроса ми е как да разбера имам ли фабрична аларма, с оригинален ключ съм (червен) но е кух вътре, също така имам и бутон на него. Ако се окаже че нямам колко струва фабричната аларма и явно нов ключ или платката за него. Благодаря предварително. Не съм особено компетентен технически и ми е първата кола


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    фабричната аларма=120€
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5
    Младши алфист Prankzt3r's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Благодаря за отговорите, а централното за да го управлявам с бутона трябва да си намеря платка за ключа или направо си трябва нов ключ, всичките централни ли могат да се контролират с дистанционното или са различни. За аларма ще е по-натам 😁


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 98' 155 к.с.

  6. #6

    Default

    Тези с фабричната аларма имат червен светодиод до централната духалка.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •