Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел
Общ технически раздел Въпроси и отговори, свързани с поддръжката на всички модели. Избор на сервиз, гуми, пастиране и т.н.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old Yesterday, 01:44   #391
nickgaidarov
Алфист-непукист

Quote:
Originally Posted by lordliness View Post
Всяко палене е студен старт. Защото минава достатъчно време преди да запалиш отново. Това имам предвид. Всеки машинен инженер го разбира без пояснения, за тези които споменаваш трябват дълги обяснения според тях щом двигателя е леко топъл това не е студен старт, обаче в критичните точки няма мазане при палене, както пише в последния абзац.
Е, може би в 99% от случаите на ежедневна употреба на колата това е наистина така, но ако примерно отиваш на работа с колата и спреш да си купиш баничка или вестник за 2-3 минути, и след това запалиш отново - това не би могло да се счете като студен старт, нали?
Old Yesterday, 01:49   #392
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by nickgaidarov View Post
Е, може би в 99% от случаите на ежедневна употреба на колата това е наистина така, но ако примерно отиваш на работа с колата и спреш да си купиш баничка или вестник за 2-3 минути, и след това запалиш отново - това не би могло да се счете като студен старт, нали?
Нали прочете, няма мазане, всъщност това е студен старт. Защо не четете. Нали си чувал за таксита на по милион километри, знаеш ли защо са на толкова километри без ремонт?
Old Yesterday, 01:58   #393
nickgaidarov
Алфист-непукист

Quote:
Нали прочете, няма мазане, всъщност това е студен старт. Защо не четете. Нали си чувал за таксита на по милион километри, знаеш ли защо са на толкова километри без ремонт?
За 2-3 минути престой масленият филм си стои все още навсякъде по маслената магистрала, но както и да е.
Таксита ползвам изключително рядко, може би не повече от 1-2 пъти в годината, но може би за късмет все попадам на нови. Не ми се вярва да има таксита на по милион километри дори и в обрулената ни държава.
Old Yesterday, 02:02   #394
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
За 2-3 минути престой масленият филм си стои все още навсякъде по маслената магистрала, но както и да е.
Таксита ползвам изключително рядко, може би не повече от 1-2 пъти в годината, но може би за късмет все попадам на нови. Не ми се вярва да има таксита на по милион километри дори и в обрулената ни държава.
Има таксита които карат много без ремонт, едва ли е милион, причината е че не ги гасят, няма студени стартове, един студен старт се равнява на 300 км пробег. Всичко това е че всеки път палиш без да има добро мазане за кратко.
Old Yesterday, 02:11   #395
nickgaidarov
Алфист-непукист

Quote:
Има таксита които карат много без ремонт, едва ли е милион, причината е че не ги гасят, няма студени стартове, един студен старт се равнява на 300 км пробег. Всичко това е че всеки път палиш без да има добро мазане за кратко.
Както знаеш, макар и машинен инженер, специалността ми са металорежещите инструменти и машини, а не ДВГ.
Доколкото съм запознат обаче, причината таксиджиите да не си гасят често колите е друга, и тя е свързана преди всичко с голямото натоварване на всички механизми в колата при стартиране, а не точно заради маслото, а и те общо взето не спират да чакат дълго.
А и помисли върху следния въпрос, и тук вече аз съм съгласен с "колегата" и от Ауди форума - защо въобще е въведено понятието "студен старт", ако всеки старт е студен? Логично е просто да си беше останало само "старт".
Old Yesterday, 02:14   #396
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Както споменах по нагоре не пиша дефиниции нито определям словосъчетания, запознах ви с тях. Изморих се да дъвчем едно и също.
Old Yesterday, 02:23   #397
nickgaidarov
Алфист-непукист

ОК. Лека и не им се вживявай толкова...
Old Yesterday, 08:22   #398
bobi1997
Остър-хроничен алфизъм

bobi1997's Avatar

Quote:
Originally Posted by mordohy View Post
Колега, късият вариант е, че тука е "Общ технически " раздел, а не нещо средно между "Общи приказки" и "Купувам-продавам" . От писанията ти разбираме, че само американските масла струват и нищо друго, а освен това се внушава вина на тия, които не са готови да платят по-високата цена за прехвалените масла, но виж ти имаш пари, а тия които ги нямат.....
Когато влизаш в една такава дискусия е редно да знаеш, кой имаш насреща. code, bili boi и аз си изкарваме хляба с тези неща. Ecotronic е на ниво над гаражните брътвежи. Аз и Били се занимаваме с наистина тежки двигатели работещи с идиоти в зверски условия. За нас няма тайни с промиващи препарати и добавки от сорта на Ресурс. Благодарение на него много мотори си удължават живота с няколко хиляди часа.
Хубаво е , когато не се дрънкат баналности, а се казват нови неща. Обаче внушенията, които правиш в едно друго време, когато бях модератор на раздела. щяха да ми дадат основание за един кратък бан, за да имаш време да попрочетеш раздела и да помислиш.
И запомни!
Производителите на моторите, а не на колите дават най-вярната препоръка за маслата.
Ето за пример случаят с каляската на жената. Понеже е Фиат са лепнали Ени и Селения Голд.
Истината е, че моторът е Пежо и си иска френските масла препоръчани от Пежо.
Изобщо, разбирам ентусиазма ти, но имай уважение към останалите, ако искаш и теб да те уважаваме.
Успех!
Не си ме разбрал съвсем правилно. Аз казах не един и два пъти, че всеки има право да сипва каквото сметне за добре. Колегата попита какво масло бихме му препоръчали. Аз му препоръчах такова, каквото според мен е добре. После почна някаква дискусия относно американските масла, в която ми се налагаше да ви обяснявам "защо американски масла"? Не натрапвам на никой, нито твърдя, че само мойто е истина.

А на колегите с изтропали спаркове не вменявам вина. Някои от тях дори не са виновни за това. Ама просто като си "рацер" значи би трябвало да имаш пари, защото ако нямаш ще си пазиш колата и ще си я караш нормално, аз така го разбирам. Ако пък имаш пари и пестиш от маслото, то пестиш от грешното нещо. Това е мое мнение и не ангажирам никой с него нито целя да обидя хората, които сипват по-евтино масло.

И накрая искам да кажа, че за времето, през което пиша тука във форума нито съм целял да обидя някой, нито съм проявявал неуважение и насреща винаги съм получавал помощ и информация от колегите. А тук-там някой злостен коментар го подминавам винаги без коментар, и мисля, че повече хора трябва да го правят, за да не се получават дебилни дискусии като тази за студения старт, която още от "Общи приказки" я видях и се пренесе сега и тук..

Съжалявам за дългия пост, ама трябваше да ви кажа някои неща

п.С: А и понеже спомена за участниците в дискусията. Точно Били ме светна за всичките тия неща и ми даде материал за четене, за което съм му благодарен. Ако някой иска да се качи на едно две нива нагоре в разбирането на маслата, може да му пише, а не да отказвате да приемете всякаква друга информация различна от вашата.

.
bobi1997 is online now   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:48   #399
BO
Болен алфист

BO's Avatar

За да не навлизам в полемики, в които изпадаш, виж да кажем ЕПА как дефинира понятията за студен и топъл старт.
Друг въпрос за разсъждение- защо големите двигатели имат мазане до всички крайни точки преди запалването на двигателя, но пак се води, че правят студен старт?
BO is online now   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:27   #400
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
......Някак си обаче не знам защо сега той не споменава, че предното му изречение преди този цитат беше: От Оксфорд също пишат глупости:......
Очевидно не се схванал иронията, която вложих в написаното. След като моите обяснения не бяха приети, посочих тези от уикипедия, но ми бе казано, че и те не са верни, защото "в уикипедия може да пише всеки". Поради това реших да прибегна до въпросната ирония.

Явно силно ме надценяваш щом смяташ, че мога да си позволя да категоризирам нещо написано от Оксфорд.
Old Yesterday, 20:30   #401
nickgaidarov
Алфист-непукист

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
Очевидно не се схванал иронията, която вложих в написаното. След като моите обяснения не бяха приети, посочих тези от уикипедия, но ми бе казано, че и те не са верни, защото "в уикипедия може да пише всеки". Поради това реших да прибегна до въпросната ирония.

Явно силно ме надценяваш щом смяташ, че мога да си позволя да категоризирам нещо написано от Оксфорд.
Ако беше написал думата глупости в кавички, веднага щях да се досетя, Алфисте-идеалист. А така, признавам си, не се досетих - още повече, че не си спомням твой ироничен пост в този форум, а пък и си е в стила ти да правиш генерални умозаключения...
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules