Results 1 to 10 of 10

Thread: USB connectivity

  1. #1
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default USB connectivity

    Пичове, помагайте със съвети. Чичото, който е купил 159ката ми нова и е наблъскал всички екстри, освен Blue&me и нямам USB порт в жабката. С навигацията съм. Имам ли опцията, просто да си купя оригиналния порт и да ми го свържат,или е по-сложно?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #2

    Default

    Според мен по-добрият вариант е Yatour, Xcarlink или нещо подобно на тях. През Blue&Me не може да се слуша музика от телефона, а само да се провеждат разговори, навигацията по папките на USB-то става през менюто на таблото, което далеч не е най-удобният вариант и т.н. Предполагам и ще имаш повече главоболия докато го сложиш и накараш да работи. Прикачвам упътването да видиш всички функционалности.
    Attached Files Attached Files



  3. #3
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Реално ми трябва само usb, от което да си пускам музика, а не всички функции на blue&me,което, доколко четох, е доста сложно да се инсталира афтърмаркет.
    Сега разгледах двете опции,които си споменал. И двете са заместител наcd changera. Бях чел,че не било особено трудно да се добави USB порта в жабката, че имало лесен достъп до навигацията оттам. Не зная доколко е вярно. А тези две опции май ще ми свършат същата работа. Въпросът ми е, дали се маха чейнджъра физически ( няма да ми липсва особено)
    Last edited by ivo_red; 12-01-2019 at 19:01.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #4

    Default

    Да, другият вариант е почти plug&play. Виж тази тема за инфо.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687



  5. #5
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Да, другият вариант е почти plug&play. Виж тази тема за инфо.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687
    Баш това което търсех! Голямо благодаря, Ачка!
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #6
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Yatour e страшно капризен към флашки, моя не ми е проchел нито една и го ползвам с карта с памет, и не всиchки папки ги cheте . Аз не съм ochaрован от този продукт и не бих го препоръchaл.

    Не ми работи "ch" на клавиатурата извинявам се.

  7. #7
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    То вече се чудя дали си струва цялата занимавка,или просто да си запиша 3-4 диска с мп3ки.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #8
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Самия монтаж на Yatour , не е никаква философия- около 15 мин. Аз не го харесвам и малко съжалявам за покупката си. Не оправдава цената която заплащаш..

  9. #9
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Blue and me не е от най-умните, но върши работа и е удобно.
    Моето в началото не четеше някои флашки, но го ъпдейтнах с последната версия, която има в сайта и му сложих английски език и сега съм доволен.
    Сложил съм флашка 16gb и песните са по папки, но може да си избираш дали всички да върти или някоя конкретна папка. Също има random опция. На таблото и на дисплея на радиото изписва имената на песните, като само на тези, които са на български не излизат имената.
    Блутут опцията е ползвам всекидневно и за разлика от някои афтърмаркет джаджи, се свързва автоматично, когато телефонът е наблизо и влезеш в колата. Като цяло няма шумове при разговор до 100км/ч , след това почват да се получават паразитни шумове и прекъсване.
    Гласовите командни са ок, като има опция да ти чете и съобщенията.
    Единственото, което не ми харесва е, че не може да се стриймва музика през блутута, но все пак е технология на 10+ години.

    Ако имаш вариант да си намериш модула и да си прекараш дори само usb-то е по-добре от неоргиналните подобни, според мен.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    За мен това е единствената наистина смислена екстра в колата. Говоря си по телефона без слушалка и си слушам музика. Темпомат не ползвам, автоматичните чистачки ме вбесяват, мразя да ми е топло на задника, но това наистина ме кефи и го ползвам ежедневно.
    Shit happens, sometimes...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •