Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-10-2018, 16:54   #4396
Ali.Sali
Запален алфист

Значи Motul 10w40 ще да е, и всички филтри естествено. И от Castrol-а съм доволен, но ще пробвам да видя ще има ли разлика.

Според вас нормално ли е на тази кола с този мотор и маслото 10w40 да се чува дизелов звук първите 2 мин. (не точно 120 сек. но ме разбрахте какво имам предвид - в началото). После утихва, още като охладителната чукне 50, буквално си е първата минута-две. От там насетне не се чува. Не прави и впечатление, прави ако я загряваш на място (примерно товаря някакъв багаж и вечерта е студено и пускам да грее, че да седна поне на айде не топло, ама "марно" ). Тръгвам и след минута двигателя не се чува.
Old 11-10-2018, 17:07   #4397
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Не е нормално, моята няма дизелов звук, а съм я карал и с 10в60 и с 10в40 и с 5в40.
Old 11-10-2018, 17:17   #4398
italfen
no petrol, no fun

italfen's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ali.Sali View Post
Значи Motul 10w40 ще да е, и всички филтри естествено. И от Castrol-а съм доволен, но ще пробвам да видя ще има ли разлика.

Според вас нормално ли е на тази кола с този мотор и маслото 10w40 да се чува дизелов звук първите 2 мин. (не точно 120 сек. но ме разбрахте какво имам предвид - в началото). После утихва, още като охладителната чукне 50, буквално си е първата минута-две. От там насетне не се чува. Не прави и впечатление, прави ако я загряваш на място (примерно товаря някакъв багаж и вечерта е студено и пускам да грее, че да седна поне на айде не топло, ама "марно" ). Тръгвам и след минута двигателя не се чува.
Това е вариатора.

Предлагам ти да си сложиш масло 5w50.
Old 11-10-2018, 17:33   #4399
Ali.Sali
Запален алфист

Не е ли по-плътно, изкарва ми го Motul Sport? Макар, че пък в зимата би трябвало да е и по-добре, по-голям е обхвата от 10w40....

Това за вариатора нещо опасно ли е, предвид, че е притракване в първата минута-две? (TS със тракащ вариатор, не може да бъде...)? Има ли за какво да се притеснявам, че не е евтина смяната?
Old 11-10-2018, 17:34   #4400
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Няма грижи.
Един познат кара с тракащ вариатор от поне 5 години, още нищо не е станало.
Само е дразнещо.
В движение обаче не се чува, мисля... Само на място и в ниски обороти.
Old 11-10-2018, 17:56   #4401
Ali.Sali
Запален алфист

Да, но при мен е само на студен старт в първите минута-две, после не, дори да си остане на място. Самото стартиране си е точно като на дизел, след минута утихва и след втората изчезва. До тогава съм товарил каквото е имало и тръгвам. Като затопли не се чува повече, било то и на място. Само сутрин първата минута на място. До там.
Old 12-10-2018, 00:03   #4402
iveliniliev
Младши алфист

Благодаря за отговорите колеги! Оказа се, че колата не е фейслифт, а явно са сменени предна броня, капак и багажник, за да се сложат новите фарове и стопове. Още обявата ми беше странна за 147-ца фейс, а 2001-ва, но си помислих,че може да е грешка...
Old 17-10-2018, 20:52   #4403
Kirilbalukchiev
започва да се пристрастява

Да ъпдейтна инфо по моя проблем.След като колата беше 3 седмици при РУмен,днес я взех.Той каза,че е пробвал друга дюза,но пак му давало проблем в чека.След което на другия ден му звъннах да му кажа,че съм намерил комп и дюза за проба,той каза да задържа,защото проверил инсталацията и имало проблем не му харесало,след като го оправи и остана няколко дни при него,каза че е работи добре и не свети чека.Днес я взех не съм имал възможност да я карам още извън града,покарах я градско.Колата засега е добре,той каза че имала проблеми с пинове мисля че каза,че са били криви на самата букса за бобината :/ !Взе ми почти никакви пари и каза,че според него това е проблема.иначе двигатела си потриса леко и мирише на бензин все още,но той каза,че могло от катализаторите,които по принцип го хванал като грешка и че за момента изключва колата да има проблем с дюза!Сега да попитам,има ли такъв вариант,аз мисля,че колата понамирисва на богата смес,а той каза,че ламдите били перфектни!Някой мнение?Също възможно ли е,ако губя антифриз да мокри някъде жици и оттам да идва проблема,който за момента го няма.Интересно е защо двигатела ми потриса и леко клати обороти от време на време на празен ход.Румен каза,че колата трябвало да се покара известно време и да се види какво ще стане след поправката!от какво може да е тази миризма на богата смес ако ламдите работят,намирасвам го в купето на отворен прозорец при спряло положение!??!Възможно ли е според вас,РУмен да ме е поизлъгал за това,което е проверил по колата въпреки,че се държа много добре и не ми взе почти никакви парички!?

.
Kirilbalukchiev is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2018, 21:00   #4404
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Не знам, каква ти е колата, но миризмата на бензин може да се дължи и на спукана помпа (кошница).

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 17-10-2018, 21:36   #4405
Kirilbalukchiev
започва да се пристрастява

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
Не знам, каква ти е колата, но миризмата на бензин може да се дължи и на спукана помпа (кошница).
написал съм го в профила! GT 2.0 JTS! Миризмата на бензин от спукана кошница,на богата смес ли бие?
Kirilbalukchiev is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2018, 22:00   #4406
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Веднъж споменаваш миризма на бензин, веднъж на богата смес. Уточни, защото е объркващо.

Не знам, дали GT пука помпи, но при 156 и 166, се случва.

Ламбда сондата отчита единствено и само съдържание на кислород в изгорелите газове. Ако има лошо изгаряне, ще има останал нереагирал с горивото кислород и според сондата, сместа ще е бедна. А иначе може да тече бензин от ауспуха.

PS:

Добронамерен съвет:

Напиши си параметрите на возилото в подписа. Това не коства нищо но пък улеснява всички.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)

.
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 19-10-2018, 00:50   #4407
VFTI
Змия 155

VFTI's Avatar

Няма как Румен да те излъже. Ако знае нещо на 100% ще ти каже какво е на 100%, ако има съмнения, ще изрази съмнение и ще даде съвет. Казал ти е да караш и наблюдаваш, може да са няколко проблема по колата. Така че карай и виж какво ще стане...Стара кола така е...може едно неща, може и пет да са развалени в подходящия момент. Давай и повече и по-акуратна информация, че Екото от форума също се е доказал като експерт и може да помага адекватно....
ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
by RUBIG service
VFTI is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2018, 12:41   #4408
pa4ito
БКАР - тиняк извейняк
Член на клуба

pa4ito's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
...Възможно ли е според вас,РУмен да ме е поизлъгал за това,което е проверил по колата въпреки,че се държа много добре и не ми взе почти никакви парички!?
От 8-годишния ми опит с Румен, мога да ти гарантирам 1275%, че не те е излъгал. Като ти е казал, че е направил нещо, значи го е направил. Ако не успее да направи нещо, ти казва че не го е свършил. При него няма филма да ти каже, че е свършил нещо, а то да не е извършено. Когато не е сигурен, или не може да направи нещо, те упътва какво да направиш!
pa4ito is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2018, 13:18   #4409
Pavlin L.
Младши алфист

Колеги имам следния проблем след набиване на лагер и смяна на маншон, има странно “подсвиркване” , скърцане не знам как точно да го опиша. При завъртане на колелото се усеща как диска и накладката опират, минах при стругар и диска е идеално прав. Възможно ли е при набиването на лагера нещо да е изкривено и къде мога да проверя главината дали няма нещо там.
Pavlin L. is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2018, 01:40   #4410
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pavlin L. View Post
Колеги имам следния проблем след набиване на лагер и смяна на маншон, има странно “подсвиркване” , скърцане не знам как точно да го опиша. При завъртане на колелото се усеща как диска и накладката опират, минах при стругар и диска е идеално прав. Възможно ли е при набиването на лагера нещо да е изкривено и къде мога да проверя главината дали няма нещо там.
Да не би шенкела да е аут...
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules