Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 166
Алфа Ромео 166 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-08-2018, 18:55   #1
Zaks76
Младши алфист

Zaks76's Avatar

Default Повишен разход 2.4 Jtd 136 к.с

Здравейте, моля за съдействие и мнение, компетентните тук. Алфичката ми дава разход 7,5л/100км. извънградско (със умерено каране до 130 км/ч измерено от пълно до пълно) което според мен и това което чета си е множко. Смъкнал съм данни от FiatEcuScan 3.6 които може да смъкнете от тук . ЕГР клапана е затапен ! Благодаря предварително
Zaks76 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2018, 18:58   #2
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zaks76 View Post
Здравейте, моля за съдействие и мнение, компетентните тук. Алфичката ми дава разход 7,5л/100км. извънградско (със умерено каране до 130 км/ч измерено от пълно до пълно) което според мен и това което чета си е множко. Смъкнал съм данни от FiatEcuScan 3.6 които може да смъкнете от тук . ЕГР клапана е затапен ! Благодаря предварително
И моята гори толкова на магистрала и винаги е горяла толкова. В пълна изправност е.
Old 05-08-2018, 19:29   #3
Zaks76
Младши алфист

Zaks76's Avatar

Решихте ми проблема бързо и ефикано , благодаря Реално този автомобил със същото каране ми е давал разход от 6.5 л/100 км ! Та за това и сега ровя
Old 05-08-2018, 19:37   #4
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Решихте ми проблема бързо и ефикано , благодаря Реално този автомобил със същото каране ми е давал разход от 6.5 л/100 км ! Та за това и сега ровя
Пада ми разхода когато карам с 90 и с постоянна скорост и не изпреварвам. Сега до морето разхода ми беше 7,3 при зареждане там.
Old 06-08-2018, 07:45   #5
pakumba
Запален алфист

Кажи си средната скорост по борд- ако е 130 средна скорост, разхода е нормален.
pakumba is offline   Reply With Quote
Old 06-08-2018, 08:06   #6
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by pakumba View Post
Кажи си средната скорост по борд- ако е 130 средна скорост, разхода е нормален.
Докато излезеш от града и минеш през Бургас, познай какво става със средната скорост, никакво значение няма.
Old 06-08-2018, 08:19   #7
Zaks76
Младши алфист

Zaks76's Avatar

Средната скорост по борд е 82 км/ч
Old 06-08-2018, 11:35   #8
pakumba
Запален алфист

Средната скорост има огромно значение. Моето 2.4 жтд го карам над 150 000 км вече и съм засичал разхода безброй пъти, по еднакви и по различни маршрути, винаги пълно-пълно. Говоря за извънградско в случая.
На магистрала, при средна скорост 130 по борд комп, реалния разход е 7.5. По първокласен път, където такава скорост не можеш да постигнеш, разхода е доста надолу. Ако аз имах проблем с разхода, това щеше да ми е отправната точка. Сега ако човека е седял 3 часа на изхода на Бургас и не го е споменал е негова грешка.
Ако тази средна скорост е реална, а не е в случай на задръствания- определно имаш проблем. При тази средна скорост (с каране), на мен ще ми даде около 5 до 5.5 според терена и климатик и т.н.
Бих започнал с най-елементарното- проверка за теч
Old 06-08-2018, 11:54   #9
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by pakumba View Post
Средната скорост има огромно значение. Моето 2.4 жтд го карам над 150 000 км вече и съм засичал разхода безброй пъти, по еднакви и по различни маршрути, винаги пълно-пълно. Говоря за извънградско в случая.
На магистрала, при средна скорост 130 по борд комп, реалния разход е 7.5. По първокласен път, където такава скорост не можеш да постигнеш, разхода е доста надолу. Ако аз имах проблем с разхода, това щеше да ми е отправната точка. Сега ако човека е седял 3 часа на изхода на Бургас и не го е споменал е негова грешка.
Ако тази средна скорост е реална, а не е в случай на задръствания- определно имаш проблем. При тази средна скорост (с каране), на мен ще ми даде около 5 до 5.5 според терена и климатик и т.н.
Бих започнал с най-елементарното- проверка за теч
И кое е вярното, това са скорости при спазване на ограниченията. Ти с тази средна скорост 130 с колко караш в действителност.
Click image for larger version

Name:	DSC_0277.jpg
Views:	43
Size:	95.2 KB
ID:	164493 Click image for larger version

Name:	DSC_0477.jpg
Views:	39
Size:	95.2 KB
ID:	164494
При по висока средна скорост разхода ми е по нисък. това нещо показва вярно при мен. Горивото е еднакво, карането също. Тези коли с тези двигатели са всичко друго, но не и икономични.
Всичко е относително. Средната скорост я поглеждам само от любопитство.

.
lordliness is offline   Reply With Quote
Old 06-08-2018, 13:39   #10
Zaks76
Младши алфист

Zaks76's Avatar

Очевидно темата се превръща във дилема колко е разходът на 2.4 JTD, Не я има от вчера тази кола и наблюденията ми са че определено имам завишаване на разхода на гориво. Течове нямам , дюзите лично съм си ги проверил с теста с обратната нафта и са си добре ! Моля ако някой може да разчита данните които съм смъкнал с FiatEcuScan-а да даде мнение, дали всичко е ОК там, защото според моето непрофесионално мнение постъпващият въздух е повече от необходимия . Приложената снимка е когато беше ОК колата.
Attached Thumbnails
IMG_20141022_101645.jpg  

.
Old 06-08-2018, 13:45   #11
pakumba
Запален алфист

За мен примера ти не е добър- прекалено са близки средните скорости и дори да приемем, че борда показва вярно, то факторите да са наобратно нещата при толкова близка средна скорост, са много. Най-вече терена (повече изкачвания), карането ти при конкретния преход- едно са плавни ускорения, друго е рязане с педала до долу, използване на моторна спирачка, не на последно място и вятъра ако щеш Ще опитам да изровя снимките при мен до няколко дни, там примерните са достатъчно красноречиви- каране по магистрала от Плв до Сф, средна скорост по спомен 137- разход 7.5 (резонно питаш как се постига такава скорост, но вярвам се сещаш как + много рано сутрин и никакво движение), срещу нормално каране извънградско по първокласен път, средна скорост 82-85 и разход 5. Във всички случаи, за да постигна разход 7,5 на магистрала, карането е доста сериозно. Ако човека е седял в задръстване е редно да го спомене

---------- Post added at 10:45 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

Quote:
Очевидно темата се превръща във дилема колко е разходът на 2.4 JTD, Не я има от вчера тази кола и наблюденията ми са че определено имам завишаване на разхода на гориво. Течове нямам , дюзите лично съм си ги проверил с теста с обратната нафта и са си добре ! Моля ако някой може да разчита данните които съм смъкнал с FiatEcuScan-а да даде мнение, дали всичко е ОК там, защото според моето непрофесионално мнение постъпващият въздух е повече от необходимия . Приложената снимка е когато беше ОК колата.
Макар да не съм кой знае какъв специалист, ще ги погледна от нас довечера.
Old 06-08-2018, 16:42   #12
Zaks76
Младши алфист

Zaks76's Avatar

Ако средната ми скорост е 130км/ч при мен разходът вероятно ще е 9л, може и нагоре . Както написах при средна скорост от около 82 км/ч разходът ми е 7.5л при последното измерване , не карам агресивно би следвало да си личи от средната скорост !!! За това смятам че ми е завишен разходът !!!
Old 07-08-2018, 07:41   #13
pakumba
Запален алфист

Не видях нещо особено интересно по логовете, но и не съм тесен специалист
Old 08-08-2018, 11:18   #14
mitkomeg
Запален алфист

mitkomeg's Avatar

Мое наблюдение е, че нормалния разход на тази кола с тоя мотор е 7.2 ориентировъчно. Съответно винаги може да се увеличи хахаха или да се смъкне...зависи от десния крак. Моята съм я свалял и на 4.5 но не бързах и карах супер спокойно. Е малко досадно стана по някое време но ...
Attached Thumbnails
20180704_164426.jpg  
mitkomeg is offline   Reply With Quote
Old 08-08-2018, 11:43   #15
Zaks76
Младши алфист

Zaks76's Avatar

Със такава средна скорост при мен БЕШЕ 6,2/100 явно и тогава е имало нещо нередно
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 166 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules