Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео MiTo
Алфа Ромео MiTo Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-01-2016, 13:22   #91
d3v1l
Запален алфист

d3v1l's Avatar

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...1&slink=byngeu

Един интересен екземпляр.
d3v1l is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2017, 16:07   #92
pla_y_men
Запален алфист

Да се обадя и аз Гледам,в целия раздел за Мито цари такова оживление, че за последната година никой не се е разписал
Накратко - малко случайно придобих преди има-няма седмица едно Мито 1.4 турбо бензин 155 кс. , 2009г.
Плюсове, минуси и впечатления са доста индивидуални и доста е писано. Аз пък още нямам достатъчно впечатления, но ми харесва шофьорската позиция - 192с, и почти 100кг. съм, а място има предостатъчно пред волана.
Тепърва ще обикалям Гърция на зиг-заг почти до Атина и назад и ще имам по-детайлно мнение.
Това, с което се заиграх повече и искам да споделя е, че колата се оказа с метанов инжекцион. Никога не съм имал кола на какъвто и да е газ и ситуацията беше напълно нова за мен. Във вица за оптимиста се казва, че на гробищата виждал само плюсове (+) Аз обаче виждах само минуси - две огромни бутилки в багажника (който и без тях е никакъв), едва върви (до 2000 оборота пълен мъртвец, а от 4000 започва да тъпче и не може да стигне 5000...), след 2500 оборота, като се подава газ придърпва и на моменти буквално забива, все едно има прекъсвач на 3000...ужас! А на Динамик придърваше и забиваше още повече. Хванах се да чета за газови, метанови инжекциони, за настройки и т.н. В резултат попаднах на много мнения(преобладаващо положителни) за един човек. Та този човек настрои инжекциона (каза, че е бил много добре настроен и в Италия) и най-важното, това, което качествено подобри работата на метан беше добавянето на тъй наречния ТАП - аванс процесор. Тая джаджа дава по-голям аванс на запалването при метан...и разликата е до небето, в положителен смисъл.
Пиша всичко това, ако случайно някой друг попадне на този свръхразпространен автомобил и се окаже, че е на метан - да не бърза да си реже вените Да пита, ще му дам още много подробности
Сега колата на Нормал върви на метан съпоставимо с бензин. На Динамик също няма никакви драми, напича се здраво.
pla_y_men is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2017, 15:38   #93
digitalundgrd
Дигиталния

digitalundgrd's Avatar

Ееехее честито. Жижони разду клюката още миналата седмица, но не разбрах къде и кога ще черпиш с бонбони

Също така не знам кой жабарски, болен мозък е сложил метан на кола като Митьо очите...

FIAT Coupe 16VT
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
digitalundgrd is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2017, 00:02   #94
pla_y_men
Запален алфист

Благодаря Светльо! Жижи само раздува, а още не я е виждал. Доста изродско е метан на Митко, да Аз като никога не съм имал нещо подобно, 2 дни си мислех, че е газ Приятно съм изненадан от моторчето. Върви много свежо и пъргаво, не усещам лаг и турбодупка... Освен това е натепана с всякакви джажди - фабричен парктроник (то голям зор да паркираш един кашон...), огледалата се прибират с бутон, темпомат, двузонов климатроник, Блуенд ми (ама са прецакани някои бутони на мултиволана и не мога да го пробвам).
pla_y_men is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео MiTo « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules