Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 33/Sud/Sprint
Алфа Ромео 33/Sud/Sprint Въпроси и отговори, свързани с моделите 33, Алфасуд, Спринт.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 29-11-2017, 23:35   #1
vabonti
Младши алфист

Default Алфа 33 ремонт

Здравейте , моля за малко помощ ! Имам алфа 33 1984г изкам да я резтаврирам , знае ли някой от каде да намеря прагове , задни вежди , и гърловината около капачката на резервоара . Също ще ми трябва някой добър дйагностик за настройка на карбораторите ! Моля помагайте !
vabonti is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2017, 00:20   #2
boris037
Alfa Amore

boris037's Avatar

Добре дошъл колега!

Първо поздравления за автомобила и ентусиазма, който имаш. Да се нагърбиш с възстановяването на такъв автомобил не е лека задача, но мисля че тук все ще се намери някой, който да помогне.
Проблемите, които си описал с колата на пръв поглед изглеждат козметични по отношение на тенекии, и някой що-годе добър тенекиджия ще може да се справи с тях.
Колкото за карбураторите не настройката им трябва да те притеснява, а почистването им. Защото с времето трупат доста отлагания, които за да премахнеш се иска киснене в кореселин и други не особено приятни дейности като търкане с четка и продухване с въздух.

Все пак ще съм ти признателен ако пишеш от къде си и дадеш малко повече информация за колата като снимков материал на проблемните детайли.
Old 02-12-2017, 19:19   #3
Bobi_33
Трийстройкаджия

Bobi_33's Avatar

Quote:
Originally Posted by vabonti View Post
Здравейте , моля за малко помощ ! Имам алфа 33 1984г изкам да я резтаврирам , знае ли някой от каде да намеря прагове , задни вежди , и гърловината около капачката на резервоара . Също ще ми трябва някой добър дйагностик за настройка на карбораторите ! Моля помагайте !
Карбураторите ще ти ги направя.

Обаче с тенекиите е трудно. Понеже и аз имам старото купе 33-ка, сам съм я кърпил, нещата седят така: прагове в БГ няма, но се правят на абкант. Около гърловината на резервоара, това не се продава също в БГ. Преди години вежди съм купувал от Интеркар 3000, но е много вероятно в наши дни да нямат.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 33/Sud/Sprint « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules