Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки > Икономика и политика
Reply

Thread Tools Display Modes
Old 21-10-2017, 18:59   #4396
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

Quote:
Originally Posted by pavlin View Post
Комунист е баба ти най-вероятно. Аз споделям мнението че през последните 28 г. в България се скапа икономика, образование, здравеопазване, социални политики и т.н.
Тия с кинтите, където ги споменаваш, на никого нищо не дават даром.
Е и кво следва да направим,да върнем баба ми на власт ли?Ама тя вече беше веднъж за 45 години .
А стига ,че аз мога да се лигавя повече.
И дай варианти,примерно как намираш модела на Русия,Китай ,САЩ-плюсове и минуси,тенденции за развитие,социални придобивки,подобряване на условията на труд и ниво на заплащане на труда,растеж на икономиката и съответните последствия от това.
Тия с кинтите конструктивна или деструктивна роля имат при различните типове на управление .

Абе каквото се сетиш ,но с аргументи,че глей как се дъвчат с теб в личен план,а не заради мнението ти.
П.П.Останалите те определят като комунист,не аз.Нищо против нямам да си имаш каквито щеш политически виждания и да се самоопределяш както ти харесва.

.
546 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2017, 19:14   #4397
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by 546 View Post
...... как намираш модела на Русия,Китай ,САЩ-плюсове и минуси,тенденции за развитие,социални придобивки,подобряване на условията на труд и ниво на заплащане на труда,растеж на икономиката и съответните последствия от това.
Тия с кинтите конструктивна или деструктивна роля имат при различните типове на управление .....

Old 21-10-2017, 20:10   #4398
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

Где ошибались?
Павлине,ето нещо което е от миналата година.Точно този човек едва ли може да си позволи лично той да прави манипулативни изказвания,та съм склонен да се съглася с него . http://www.banker.bg/finansov-dnevni...t-v-istoriiata .Та според пазарната логика би следвало да има свръх предлагане на финансов ресурс и ограничено търсене.Да, ама не.Когато няма доходност във финансирането,значи други фактори са определящи .Кой и защо купува ДЦК? Явно не е този точно от статията ,може би някой филантроп?
И защо на един шеф на инвестиционен фонд му е важно да направи това изказване? В случая той дали се хвали ,че играе в мача или се жалва ,че са го сложили на скамейката?
Да се построи едно училище едва ли е проблем оскъпяването с 3% лихва,по-скоро е проблем строителя да удвои цената и щедро да финансира безлихвено.
Е на това му викат количествени улеснения и е голем смех в очите на тия дето управляват фондове.
Вероятно само те ще излезнат на печеливши позиции накрая.Цирка ,е ,че тия с кинтите даже и да се раздадат на сто % в мача,победата е невъзможна.
Просто истината е ,че парите не се увеличават от само себе си ,а се изработват.И това го знаят най-добре тези които се опитват да печелят без да бачкат.
И даже когато ФЕД по задължение отпечата долари и ги даде на някой да си купи петрол например,то петрола е продукт на производство,тоест е изработен,та нарастването на паричната маса не е фатално,верно делаверка си е да печаташ доларчета и да ги реализираш ,но това е нормално от всяка една гледна точка,ама да праскаш кинти за да стреляш в нищото е пълна смешка.И ЕЦБ да не остане назад прави същото.Даже и държави които не го правят в края на краищата ще са принудени да се включат в схемата,за да намалят натиска върху експорта.
П.П.ей са намерих и нашенски коментатор,от преди десетина дни,горе долу повтаря Ротшилд http://www.bloombergtv.bg/investbook...atisne-spusaka

.
Old 23-10-2017, 00:53   #4399
Orm
Болен алфист

Orm's Avatar

https://ria.ru/infografika/20170821/...227.html?inj=1

https://ria.ru/legprom/20171016/1506715471.html?relap=1

.
Orm is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2017, 01:27   #4400
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Ах ка ми се иска да бях пак модератор. така щях да ви банна
Old 23-10-2017, 01:51   #4401
Orm
Болен алфист

Orm's Avatar

Quote:
Originally Posted by mordohy View Post
А , аз сам се банвам от време на време...
Old 23-10-2017, 02:22   #4402
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

Quote:
Originally Posted by mordohy View Post
Винкел немаш ли?

.
Old 24-10-2017, 21:31   #4403
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

Я кажете как да побьлгаря с една жица инсталацията на 156 жтд 98 година ,за как да имам мигачи,светлини,парно и чистачки като я вкл. на габаритни светлини,че не мога да го разбера кое е релето дето ги разрешава. Е са се прецака клемореда на контактния ключ ,а точно в момента нямам време за сервиз.Цькането го чувам,ама сьм до там.
Old 24-10-2017, 21:54   #4404
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Това за габаритите не го разбрах.

Вържи едно цк ключе между означените изводи на клемореда:

Old 24-10-2017, 22:04   #4405
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

утре сутрин ще се пробвам да разглобятам, дано инструментите са ми достатьчни,мислех да намеря релето и да подам на бобината ток от бушона на габарита вместо да разглобявам
Old 24-10-2017, 22:08   #4406
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by 546 View Post
утре сутрин ще се пробвам да разглобятам, дано инструментите са ми достатьчни,мислех да намеря релето и да подам на бобината ток от бушона на габарита вместо да разглобявам
Тия консуматори дето ги споменаваш се захранват директно от клемореда - без реле.

Има една друга група консуматори, която се захранва през реле и на това реле на единия край на намотката му се подават +12 V от клемореда а другият и край се замасява през намотката на стартера (на шалтера). Това е направено с цел, когато работи стартерът, въпросното реле да изключи за да няма излишна консумация в тоз момент. Сигурно него го чуваш да цъка.

.
ecotronic is online now   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки > Икономика и политика « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules