Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел
Общ технически раздел Въпроси и отговори, свързани с поддръжката на всички модели. Избор на сервиз, гуми, пастиране и т.н.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 28-05-2018, 00:12   #1
Niki96
Запален алфист

Default Замерване на дебитомер

Може ли малко помощ за замерването на дебитомер с мултицет .. какви стойности трябва да дава .. на първия ПИН си показва 13.24 (предполагам е захранващ) при третия показваше 3.24 (пик) 3.04 и падаше при подаване на газ до 3.00 .. (без натоварване) мерено на 20 V .. както и на четвъртия мисля (дано не съм сбъркал) на втори е празно (0.01) малко помощ как да го замеря правилно и какви стойности трябва да даде? Искам да разбера състоянието му ... днес отворих ЕГР и го раздвижих .. и черния пушек намаля драстично но искам да разбера състоянието на дебитомера , че карах известно време без него тъй като при палене зимата .. колата само работи на 900 оборота и въобще не реагираше като и дам газ .. чак след минута качваше до 1000/1200 и така в продължение на минута време докато не се изфорсира с помощта на турбото (от 13000) и вече се стабилизираше и отговаряше на педала .. но като го откачих светна чека но колата тръгна повече от добре ... сега след раздвижването на ЕГР дори със закачен дебитомер колата върви много добре и изчезна трудно палене с бял пушек
П.с колата е 159 1.9 jtdm 150 2006 .. дебитомера е с 4 пина ... с код 0 281 002 618 поне това ми се вижда

.
Niki96 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2018, 23:29   #2
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Диагностика при добър специалист е решението. С тоя мултимер, дето опресняването му е над секунда, нищо няма да разберете. Не съм се сблъсквал със 159, но от малкото други автомобили съм останал с впечатлението че се захранват със стабилизирано напрежение 5в датчиците.
На съвремените двигатели, "бабините девитини" не им се отразяват добре. Карано е без дебитомер = неизбежна диагностика с зануляване на грешките и последваща нова, за да се открие проблема.
Old 03-06-2018, 17:07   #3
Niki96
Запален алфист

Уж с професионален мултиметър го мериме .. ама ще се насоча към диагностика явно
Old 03-06-2018, 19:43   #4
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Предполагам че сте мерили не спрямо вярната "маса". Ползвайте тая на датчикът.
Колкото и да е добър мултимерът - все е много инертен.
Потърсете квалифициран диагностик, разгледайте из форума за отзиви и преценете.
Old 04-06-2018, 13:55   #5
Niki96
Запален алфист

Да така и ще направя, насочиха ме към Обеля при някакъв със същата 159 който си разбирал от работата и имал подходящата програма за диагностика.. сумата от 50 лв ми се струва голяма но ще ги прежаля
Old 05-06-2018, 16:03   #6
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by Niki96 View Post
Да така и ще направя, насочиха ме към Обеля при някакъв със същата 159 който си разбирал от работата и имал подходящата програма за диагностика.. сумата от 50 лв ми се струва голяма но ще ги прежаля
Ела ги прежали при мен, даже 40 ще ти взема. Много лесно можеш да го провериш с МЕС
Но тези не са напрежителни, а честотни

.
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules