Page 12 of 33 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 494

Thread: Track day 2

  1. #166

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    да разбирам, че дали ше стартирам с 1.8 или с 2.0... ако се кара агресивно няма голяма разлика в износването... в смисъл все ще е доста
    не. ако говорим за твоята кола. Аз давам пример за 156-ца с около 250 коня и брембо спирачки и каране на макс. Иначе колата си изкара сезона с тези гуми ....
    С нови гуми и срено бърза кола няма никакъв проблем. Както споменаха колеги имаше хора с по над 50 обиколки без проблем. Стилът на каране е много важен. На инструктажа миналата година го казах ще повторя:
    "ПО-ДОБРЕ В ПЪРВИТЕ СЕСИИ ДАВАЙТЕ ПО-МАЛКО ГАЗ И НАУЧЕТЕ ПИСТАТА И КОЛАТА. ЗАЩОТО ИНАЧЕ ДОКАТО СЕ НАУЧИТЕ ДА КАРАТЕ И ДА СИ ПАЗИТЕ ГУМИТЕ НЯМА ДА ИМАТЕ ТАКИВА НАСРЕЩА. ДЕНЯТ ЗА КАРАНЕ Е ДЪЛЪГ И ВРЕМЕ ИМА"

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #167

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    в среден летен ден гуми 225/40или45/17 от 1.7 бара и температура на грайфера 30 градуса предни за 6 обиколки излизат на 2.8 бара при температура на грайфера около 75 градуса за предна дясна - алфа ромео 156 каране на макс
    МДа, това е може би едно от най - полезните инфота от карали на пистата и с наблюдения по тия параметри....щото все пак въздуха се разширява.....
    Само да доуточним 156 дали е била дизел или не, щото все пак 200 кила плюс или минус изместват малко цифрите.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #168
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    предполагам дизел.

    мен ме интересува как е положението със спирачките .... то е ясно че загряват,ама все пак нещо орентировъчно,няма да е излишно
    146 Turbo

  4. #169
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Това пак зависи от стила на каране ... а и при 2 сериозни спирания за цялата писта , като че ли спирачките имат възможността да се охладят без проблеми .
    Поне така мисля аз .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #170
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    предполагам дизел.

    мен ме интересува как е положението със спирачките .... то е ясно че загряват,ама все пак нещо орентировъчно,няма да е излишно
    Ми ти ако мислиш да караш с тоя "симер" дет си го турил,ще го направиш много бързо на камък
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  6. #171
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    ooo, какъв симер, той се пали на първите няколко обиколки.
    С деда ви иванко рс-а веднага като излезем на правата си пипваме спирачния педал леко с левия крак за да се уверим че е в кондиция, че се беше случило и на двамца ни да ни пропадне спирачката доста надолу след петата обиколка, даже една връзка с гуми след правата леко беше полетяла случайно заради едно такова прегряване на спирачната течност

  7. #172

    Default

    При мен чак на 8-мата обиколка почва да се усеща липса на спирачно усилие и то не много фрапираща. Стига шашкали народа... ама то при вас с "дедо ви" скоростите са съвсем различни на левия след правата...
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  8. #173

    Default

    вече си имаме и "международно участие" - колега от Македония

    Тази година много турбо коли, но лимузините липсват. Миналата година Алекс показа как с 164 2.0 ТС може да се постигне едно от най-добрите времена за деня.

    Иначе евала на автомобилите с марка Алфа Ромео, смазващо повече към момента.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #174

    Default

    Чакаме само айбах стабилизиражите железа да додат, и сме готови....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #175
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Smile

    не знам кой какво чака, аз чакам почивните дни за да си инсталирам частите в колата
    зедния ми мост с унибал седи подпрян на вратата на сервиза
    само да дойдат почивните дни и струпвам всичкото скрап на едно място и се почва
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #176
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Момци имам 3 бр. 215/45/17 и 1 бр. 225/45/17.... къде да я сложа ? Отпред дясно... или пък отзад дясно да не бяга задницата?
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  12. #177

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Момци имам 3 бр. 215/45/17 и 1 бр. 225/45/17.... къде да я сложа ? Отпред дясно... или пък отзад дясно да не бяга задницата?
    аз съм пас ....

    но бих я сложил на предна дясна

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #178
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Чудиш се дали да сложиш гуми с различна обиколка на задвижващ мост, правилно ли съм разбрал ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #179

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Чудиш се дали да сложиш гуми с различна обиколка на задвижващ мост, правилно ли съм разбрал ?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #180
    гумаджиичето juli_1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    45
    Posts
    364

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Момци имам 3 бр. 215/45/17 и 1 бр. 225/45/17.... къде да я сложа ? Отпред дясно... или пък отзад дясно да не бяга задницата?
    Моето мнение е да я сложиш задна дясна хем да ти е като патерица да помага хем на дифа да не му се завие свят
    http://www.album.bg/juli_1/images/8639029/


Page 12 of 33 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •