Results 1 to 8 of 8

Thread: Alfa romeo Alfetta ?

  1. #1

    Default Alfa romeo Alfetta ?

    Здравейте,
    Ще карам направо към същината - един приятел притежава тази уникална машина, но за съжаление е изоставена в гаража и не е останало много от нея - та ще Ви помоля за консултация, на колко я оценявате.

    Купето е напълно празно (има само волан, табло и скоростен лост). Липсват дръжки на вратите, предно и странични стъкла на предните врати, фарове (предни и задни), решетка. По двигателя липсват разни дреболии (маркучи, ремъци, кабели, капачки), но като цяло мисля, че е в изправност. Купето е много запазено - почти няма ръжда, все пак ламарината е доста масивна.
    Мисля, че е с двулитров двигател (без турбо). Има и климатик. Не можах да разбера дори годината на производство (нещо не знам къде да търся). Кутията на филтъра е метална, поради което мисля, че е от по-старите.
    Документи няма.
    Не е карана от много време - може би близо 15 години.
    За сега нямам снимки, но скоро ще направя.

    Много ми се иска да се направи нещо с нея, вместо да отиде за скрап. Аз не съм фен на италианските автомобили, но този ме грабна като го видях, за жалост обаче нямам възможност да я стягам.
    Last edited by Drifter; 12-09-2009 at 23:55.

  2. #2

    Default

    колега аз се интересувам от нея,къде може да я видя и най важното как е с документите.тел. ми е 0888961805

  3. #3
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by zmg View Post
    колега аз се интересувам от нея,къде може да я видя и най важното как е с документите.тел. ми е 0888961805
    Е с документите е никак, човека каза "няма документи". Незнам при това положение какво се прави...
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ако е наистина хубаво купето може да си заслужава разправията с документите.
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5

    Default

    Не знам и аз как се процедира, като няма документи.

    Иначе купето според мен е много добро, само боята е олющена по ръбовете на багажника и други подобни места. Ще я огледам по-добре и ще направя снимки веднага щом мога.

  6. #6
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами когато няма документи, до колкото знам аз има един такъв вариянт - пише се клетвена декларация в кат, че се заклеваш и т.н. че колата е твоя(НЕ СИ Я ОТКРАДНАЛ И Т.Н.). След което, кат пускат определена обява в държавен вестник и ако никой не предяви претенции в срок от няколко месец-а след излизането на обявата в държавен вестник ти издават документи на твое име.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    98

    Default

    А можем ли да разберем всъщност за какъв модел става въпрос?

  8. #8
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Ами когато няма документи, до колкото знам аз има един такъв вариянт - пише се клетвена декларация в кат, че се заклеваш и т.н. че колата е твоя(НЕ СИ Я ОТКРАДНАЛ И Т.Н.). След което, кат пускат определена обява в държавен вестник и ако никой не предяви претенции в срок от няколко месец-а след излизането на обявата в държавен вестник ти издават документи на твое име.
    Това ми се струва много абсурдно за такава декларация.Колата няма ли рег. номера и да се види кой е собственика и дали не е открадната?Има още номер на шаси и т.н.
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •