Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-12-2018, 17:13   #1
Zornica Nedkova
Младши алфист

Default Брера

Здравейте, предстои ми покупка на дизелова Брера и искам да ме посъветвате за какво да внимавам при огледите. Мерси
Zornica Nedkova is online now   Reply With Quote
Old 10-12-2018, 20:45   #2
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

А закарай на власт на я във форумен сервиз.Или при познат автомеханик който разбира от италианки.

Гледа се за смесване на антифриз с масло, пукната глава, удари, необичаен цвят на газовете от ауспуха- принципно сега в студа до 10 минути след запалване не би трябвало да виждаш излизащите от ауспусите изгорели газове от двигателя.До 10 минути, обичайно между третата и 5 тата минута газовете може да са като пара или леко бели, след това трябва да не се виждат.Лятото / при топло време от 20 градуса и нагоре още със запалването на двигателя не би трябвало да ги виждаш.Гледат се и километрите в действителност колко са- има си място в което не могат да се превъртат.

Намери си помощник- автомеханик, без такъв няма да се оправиш и почти сигурно ще те прецакат- имаш една такава колежка вече във форума, но със 159-ка.

Успех с покупката.

. Reason: Допълване
alfa racer GTA is offline   Reply With Quote
Old 10-12-2018, 23:35   #3
Zornica Nedkova
Младши алфист

Благодаря ти! Главите слабо място ли са им или е мит?
Old 11-12-2018, 00:56   #4
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

На който му се случи е "слабо място", за мен засега е мит.

Иска качествено масло и когато започне регенерация на ДПФ за тези които имат да не се прекъсва, а да се кара докато се регенира.

Възможно е вече главата "да е тръгнала".

Това се получава от прегряване.
Old 11-12-2018, 01:27   #5
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by alfa racer GTA View Post
На който му се случи е "слабо място", за мен засега е мит.

Иска качествено масло и когато започне регенерация на ДПФ за тези които имат да не се прекъсва, а да се кара докато се регенира.

Възможно е вече главата "да е тръгнала".

Това се получава от прегряване.
И как разбираш кога започва регенерация на ДПФ-а...?...защото например при Опела си индикира....а при нас е бош лаф...

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

...и какво става, като е прекъснеш....нищо....

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

...да не си мислиш, че има определен брой регенерации и след това аут на дпф-а.....когато се задръсти кашля като мен след две кутии цигари Камел на ден..

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

Quote:
Originally Posted by Zornica Nedkova View Post
Благодаря ти! Главите слабо място ли са им или е мит?
Километрите, обслужването, немарливост и т.н....са слабото място........ама това няма как да го знаеш....повече късмет ти желая.....иначе ще те посъветвам, ако ти хареса кола, по добре жертвай 50- 100 лева за диагностика и тестдраив...сипи му нафта на джамбазина...тествай е при различни режими....а не палиш на плаца....о тя работи добре.....и я взимаш....а след това....ебати в байра грее....
Old 11-12-2018, 08:27   #6
DiStefano
Северозападняк

DiStefano's Avatar

Освен техническото състояние прегледайте много внимателно колата отдолу, а също и екстериор и интериор. Имайте предвид, че при Брера външните и вътрешните детайли с леки изключения като фаровете, халогените и таблото вътре с приборите - всичко останало, капаци, калници, врати, стъкла, огледала, стопове, таван, седалки, мокети, кори на врати и прочее няма НИЩО общо със 159 !!! Съответно са адски трудни за намиране, супер скъпи и повечето се доставят само от чужбина .. да не кажа всичките. Така, че внимателно прегледайте интериора за липси и/или счупени компоненти и потърсете цена на същите .. аналогично и отвън.

Поздрави
DiStefano is online now   Reply With Quote
Old 11-12-2018, 13:09   #7
Zornica Nedkova
Младши алфист

Благодаря ви за съветите!
Old 11-12-2018, 20:23   #8
invinceble
Запален алфист

invinceble's Avatar

От чисто любопитство, колата от България ли е? Ако да, коя обява?
Аз в Октомври взех Брера и гледах няколко.....

1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD
invinceble is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2018, 22:23   #9
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
И как разбираш кога започва регенерация на ДПФ-а...?...защото например при Опела си индикира....а при нас е бош лаф...[COLOR="Silver"]
Едно лирично отклонение..

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95814

... С тая разлика, че сега не е на същото място индикатора... Играх си и му намерих подходящо...

.
undy is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2018, 01:50   #10
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by undy View Post
Едно лирично отклонение..

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95814

... С тая разлика, че сега не е на същото място индикатора... Играх си и му намерих подходящо...
Чел съм я темата...постарал си се......въпроса ми е, дпф-а има определен брой регенерации, или сдава багажа след като се задръсти тотално......тоез на диагностика показва некви проценти, те се променят при регенерация и т.н...просто незнам, дали има смисъл да ги следя тия неща.....карам 159-ка от година и три месеца и до сега само два пъти я хванах когато прави дерегенерация.....и то по разхода на дисплея.....слезнах от колата и се заслушах, вярно звука беше по друг, газовете излизаха по бързо от накрайника на ауспуха и бяха с много по висока температура...само това установих....никакви пушеци, абсолютна чистота отзад......което малко ме учуди, че в тоя момент трябва да изхвърля натрупаните сажди и т.н....
Даже си мисля, че е по добре тази регенерация да се остави да я направи на място, а не в движение, защото тогава спада температурата на процеса и изгарянето не е пълно.....това с издухването е бош лаф според мен...гледам, издухват ги с компресори, къпат ги с некви химикали и т.н.....но ден до пладне...веднъж задръстил ли се е до край, си иска нов, или премахване...
Old 12-12-2018, 06:18   #11
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Чел съм я темата...постарал си се......въпроса ми е, дпф-а има определен брой регенерации, или сдава багажа след като се задръсти тотално......тоез на диагностика показва некви проценти, те се променят при регенерация и т.н...просто незнам, дали има смисъл да ги следя тия неща.....карам 159-ка от година и три месеца и до сега само два пъти я хванах когато прави дерегенерация.....и то по разхода на дисплея.....слезнах от колата и се заслушах, вярно звука беше по друг, газовете излизаха по бързо от накрайника на ауспуха и бяха с много по висока температура...само това установих....никакви пушеци, абсолютна чистота отзад......което малко ме учуди, че в тоя момент трябва да изхвърля натрупаните сажди и т.н....
Даже си мисля, че е по добре тази регенерация да се остави да я направи на място, а не в движение, защото тогава спада температурата на процеса и изгарянето не е пълно.....това с издухването е бош лаф според мен...гледам, издухват ги с компресори, къпат ги с некви химикали и т.н.....но ден до пладне...веднъж задръстил ли се е до край, си иска нов, или премахване...
Ми по-добре е в движение по принцип, та да издухва изгорелите сажди. При мен също няма пушеци, само мирише по-гадно и разликата в работата на мотора, това е. Иначе като всяко нещо има ресурс. Най-бързо се скапват, като не си завършват регенерациите докрай.. дефакто си е перманентно задръстен донякъде и в един момент "бау"... лампи, грешки и т.н.
Old 12-12-2018, 16:42   #12
Zornica Nedkova
Младши алфист

https://m.cars.bg/offer/c2746452
За тази става въпрос. Собственикът я е препоръчал на ,,негов човек", който впоследствие се свърза с мен.
Old 12-12-2018, 16:49   #13
undy
(унди)

undy's Avatar

Изглежда много добре, дано километрите са истински.. с изключение на липсата на екстри малко, но все пак общото състояние е по-важно.
Old 12-12-2018, 17:02   #14
Zornica Nedkova
Младши алфист

На мен ще ми липсва само кожата, но си прав, че други неща са по важни
Old 12-12-2018, 17:39   #15
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Кожата е добра само за гледане.
Нещо мекичко (плюш, алкантара) е по-приятно за пипане и по-топло зимата.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules