Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 15-05-2015, 14:18   #3946
don_pepone
Пишман Газаджия

don_pepone's Avatar

Ахаа ясно,значи е поредната която е супер само на снимките
Да попитам кога си я оглждал, в смисъл от колко време се продава колата и защо не я покара.
don_pepone is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2015, 16:31   #3947
acho_
Болен алфист

acho_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by vovata View Post
Волана е отвратително протрит, салона е в добро състояние, ел системите и климатика работят. Мотора работеше добре, грешки имаше на свещ и реле. Човека каза че дърпала леко на дясно, имала е лек удар в дясно, външни забележки доста но не фрапантни. Не съм я карал.
Значи ти си бил "пича с лаптопа".

Quote:
Originally Posted by don_pepone View Post
Ахаа ясно,значи е поредната която е супер само на снимките
Да попитам кога си я оглждал, в смисъл от колко време се продава колата и защо не я покара.
Преди десетина дни я е оглеждал

Иначе колата се продава от скоро. Първоначално изчезна - някой я беше капарирал, но сделката е пропаднала в края на краищата. На мен лично ми хареса, външните забележки не са фрапантни, ако не се лъжа май имаше малко ръжда по десния преден праг, може и да бъркам. Също не я карах и в интерес на истината вече цяла седмица се чудя какво да правя и не мога да се реша. Това за удара обаче сега го разбирам, което определено накланя везните в друга посока.
Old 15-05-2015, 16:37   #3948
don_pepone
Пишман Газаджия

don_pepone's Avatar

Удара е бял кахър, но ако има ръжди макар и наченки на таквиа , които са видими, то си представям ако се огледа на подемник по обстойно. Аз лично не бих си купил кола дори и с 1 петънце ръжда на място различно от видимо одрана тенекия. Едно е да иманатиснато илиодранои да е хванало повърхностна ръжда ,а съвсем друго да и избиват ръжди по прагове вежди и тн
don_pepone is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2015, 16:55   #3949
acho_
Болен алфист

acho_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by don_pepone View Post
Удара е бял кахър, но ако има ръжди макар и наченки на таквиа , които са видими, то си представям ако се огледа на подемник по обстойно. Аз лично не бих си купил кола дори и с 1 петънце ръжда на място различно от видимо одрана тенекия. Едно е да иманатиснато илиодранои да е хванало повърхностна ръжда ,а съвсем друго да и избиват ръжди по прагове вежди и тн
Ако дърпа вследствие на удара не бих го нарекал бял кахър.

А за ръждата - петното беше по средата на прага от горната му страна, между уплътнението и горният му външен ръб дето се затваря вратата - може и да е бил одран, не знам.
Old 15-05-2015, 23:36   #3950
vovata
кукундрелник

vovata's Avatar

Quote:
Originally Posted by acho_ View Post
Ако дърпа вследствие на удара не бих го нарекал бял кахър.

А за ръждата - петното беше по средата на прага от горната му страна, между уплътнението и горният му външен ръб дето се затваря вратата - може и да е бил одран, не знам.
Ти ли беше с ГТ то ?
vovata is online now   Reply With Quote
Old 15-05-2015, 23:49   #3951
acho_
Болен алфист

acho_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by vovata View Post
Ти ли беше с ГТ то ?
Мне, аз съм минал няколко дена след теб по думи на човека дето ми я показа. Бях там миналия четвъртък.
Old 17-05-2015, 02:47   #3952
yanislavv50
Алфист

http://www.cars.bg/c1177554 Някой познава ли си я тази кочина? Била е с регистрационни номера, когато е купена в БГ CA4305AH (2007г)/ CA6150KP (200 / CA6130KP (2009-2014) Като в този период имам съмнение, че е ударена и е била тотална щета (2011 не фигурира в гражданската отговорност, т.е. не е карана), след което са я възстановявали и препродавали на хората, които днес се опитаха да ни измамят.. Отново съм погнусен от гадния български манталитет, бяхме готови да я купим, до момента, в който не отворихме предния капак и не видяхме некадърно тегленият кош, и некадърно пребоядисването на всеки един елемент на колата. Има облак на задната врата (която е сменяна), предния капак след поредния удър е пребоядисан отвратително зле, а бронята ги е домързяло да я свалят и са пръскали и по фаровете Колата е била уж рекламна на Tonino Lamborghini Energy Drink Bulgaria . Съсредоточете се и върху уплътненията на предното стъкло, некадърно сменяни и всеки един технически отвор на колата е запълван със силикон. Имам много съмнения и ще се радвам, ако някой от вас си я познае и ме светне дали е била тоталка или не (от чисто любопитство)

.
yanislavv50 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2015, 12:58   #3953
acho_
Болен алфист

acho_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by yanislavv50 View Post
Колата е била уж рекламна на Tonino Lamborghini Energy Drink Bulgaria
Old 17-05-2015, 13:35   #3954
yanislavv50
Алфист

Именно тази, да не си я позна?
Old 17-05-2015, 13:39   #3955
acho_
Болен алфист

acho_'s Avatar

Quote:
Именно тази, да не си я позна?
Мне но се разтърсих малко. По снимки явно е рекламна някъде от 2012-та. А регистрациите може да са на лизингова компания и просто да е била "в продажба" 2011-та. При всички положения след това което си видял - не си заслужава.
Old 18-05-2015, 00:37   #3956
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

И аз звънях и ми се "кълняха" в всичко, че километрите били реални, защото познавали "колко почтен бил човека".Изпратиха ми уж номер на рама и шаси, но като се позамислих и като видях, че след моето обаждане цената и започна да расте -беше 7800лв, порасна на 7899лв и сега на 7999лв и се отказах...

Сами по себе си не е почтено да променяш вече обявена цена, след като са те попитали и евентуално може да я закупят ...

Попитах ги защо я продават в Шумен, а е със софийска регистрация, на което не получих(поне според мен) логичен отговор - "Оставили им я познат да я продават"- все едно в София не могат да я продадат ...

Иначе бяха любезни и отзивчиви, но като мернах гаража в който беше каква бърлога е и ми стана ясно ...
alfa racer GTA is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2015, 01:56   #3957
yanislavv50
Алфист

Колега и за 3 000 да ти я дадат, бягай, за да не ти побеляват косите после! На мен след огледа и разговорите ни на висок тон и за 6к щяха да ми я дадат. Тази кола не може да бъде оправена. Има страшно усукване и в гредите около стъклото според мен, затова и е силикона по дупките. Колата е зарязана от 2013г., няма дори и винетка. Много исках да я купя,но.. Ще се радвам ако човека, който я е карал преди тези да си я познае и да поговорим.
Old 18-05-2015, 20:02   #3958
Sm0k
Старши алфист

Sm0k's Avatar

Quote:
http://www.cars.bg/c1177554 [B]Някой познава ли си я тази кочина? ...до момента, в който не отворихме предния капак и не видяхме некадърно тегленият кош, и некадърно пребоядисването на всеки един елемент на колата. Има облак на задната врата (която е сменяна), предния капак след поредния удър е пребоядисан отвратително зле, а бронята ги е домързяло да я свалят и са пръскали и по фаровете ...
Quote:
...Има страшно усукване и в гредите около стъклото според мен, затова и е силикона по дупките. Колата е зарязана от 2013г... Много исках да я купя,но.. Ще се радвам ако човека, който я е карал преди тези да си я познае и да поговорим.
Брато не че нещо, ама за човек който гледа 159-ки за по 6-7 бона, за 8 вече ги мислиш за скъпи, че на всичкото отгоре смяташ и че след като я купиш нямаш пари да я поддържаш, малко си се пренадъхал сякаш
Кочина, не знам кво... дават ти кола на 9 години на 10 процента от цената която е била като нова. Кво очакваш, 10 години да я пазят чисто нова ли. Тез 70 бона в магазина някой ги е платил за да я ползва, не за да я държи за красота Като прибавиш че е била и служебна, не разбирам кво друго очакваш.
За тия пари за които гледаш, всичките 159-ки ше са на това положение, по-хубавите са двойно. В края на краищата получваш това за което плащаш.

Само две неща не можах да разбера - "страшното усукване" с каква апаратура и с каква точност го установи и измери. И ако намериш собственика да си поговорите от любопитство, кво от това - ше го питаш "ти тотализирали я" и той ше ти каже "ми да, имах лев, купих я от магазина, нацепих я в едно дърво, евроинс платиха сметката и сичко пито-платено". Е, и? Тва как ти помага на тебе да си намериш кола
Old 18-05-2015, 22:48   #3959
Yavor
фантомас с бирено шкембе

Yavor's Avatar

Момчета, огледах обявите току що и стигнах до следното заключение - тепърва започва реването от модела, просто като гледам какви развалини се продават...
И миналата година беше зле като търсех, но сега е страшно...

Вярно цените са паднали с някоя хиляда, ама за сметка на качеството...
Old 18-05-2015, 23:10   #3960
stelt
тих психопат
Член на клуба

stelt's Avatar

И по-лошо ще става
Да му мислят, тези които решават да се самонаказват.
Между другото, вчера се разминах с черната ТИ, която се продава в шуменско от около година. Онази със странната регистрация, не помня от коя държава беше.
Reply
Tags
159, alfa, Car, Halipcho, romeo
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules