Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 119

Thread: BMW 320 vs. Alfa 156 1.8 T.S.

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тази вечер ме напариха 2 BMW-та.

    1. BMW 325 + чип + спортен филтър - напари ме с много.
    2. BMW 320 stock - комби и втори човек вътре - до 3-та вървя с него. После до 180 ме дърпа с 1 кола.

    Търся да се замеря с 1.8 баварка. Сигурно е ще я напаря вече нея.

    Не знам що ама след 5000 оборота като че ли спира да върви. И май така стана от как слойих спортния филтър. Май замуква горещ въздух. Но не знам. Може и така да ми се струва. Обаче в петък ще го изведа долу до решетката от ляво и ще се замеря пак 320-ката. Нещо не ми дава мира това тежкото комби със пасажер и да ме бие.

    Вземам му старта и чувам как вкарва 3-та малко преди мен, и тръгва да се наема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Мен пък всички ме бият явно не мога да карам

    А колега оем 320-ката ако можеш да караш и колата ти е ок ще го разпориш. Най напред или махни тоз филтър или някак си го изолирай, ако пак не става провери свещи дебитомер катализатор и др, ако са ок значи не можеш да караш

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз никога до сега не съм се гонил. Вярно е, че нямам опит, но на старта вървим заедно. Демек тръгвам добре. Даже при тръгването дръпвам малко на пред пред тази 2000 кубиковата. Трябва да сменям предавките на 5500 някъде, а аз чакам до 6 и нещо, а тя там няма толкова мощност. Може би трябва да пробвам така. Баварката сменя по бързо предавките. Иначе на ускорение като че ли вървим на едно. Аз м/у 1-ва и 2-ра много се бавя. Втората влиза трудно при високите обороти. Може би синхронизатор имам износен. Ще оправя филтъра и ще пробвам пак.

    Инае колата е добре. Свещи само не съм смянял, но ги вадих и бяха добре. Нов дебитомер, ламбда, вариатора ремонтиран преди 1000 км. Със ЕКО 100 октана бях в резервоара. Катализатора не го знам как е, но не съска и колата си върви прилично. Не мирише на сяра.
    Ще видим. Ще замерим пак.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    стана малко офтопик, но мисля че разбрахме проблема на колегата. Значи много малко държиш, алфата върви в обороти максималната и мощност е на 6500 оборота а на 5500 на колкото сменяш я има 120кс я не предполагам че до към 7000 влиза ако си я задържаш до там и сменяш по бързо ще го хапнеш бмв-то. Просто и при по ранно сменяне и оборотите на другата предавка са ниски и колата в началото също не тегли пробвал съм 100 пъти и по добре да загубиш мъничко във високите след 6500 и да паднеш на по високи при смяна отколкото да смениш на макс мощност и да загубиш много при пада после. Ух дано ме разбра И не гледаи бмв- то кога сменя с qv-то повечето коли ги ядях защото нямат обороти и сменят по рано бмв- повече от 6300 почти не съм виждал пък моита на 8000 си отиваше и точно при по ранната смяна от тяхна страна ги издърпвам яко. Ехх ако дизела му бяха предавките кат на бензин......

  5. #5
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    2,790

    Default

    И според мен проблема на колегата е , че сменя прекалено рано предавките ... сменяй на около 6800-6900 об. Гиги ти на КуВе-то беше с чип нали ?
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами аз като стигна 6000 и на горе много бавно ускорява до 7000. Той в този момент вкарва 3-та и тръгва. А аз чакам още малко, стигам 7000 и тогава вкарвам 3-та, а тои вече е един калник пред мен. Иначе първа и втора до средата съм пред него.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    мндаа
    смени си дебилометъра
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Аз съм с добър дебитомер вече, усещам как си подръпва повече. Ама пък май и ламбдата се е сдухала и ще я сменям. Има ли голяма разлика във вървежа с читава и смотана ламбда сонда? Доколкото чета из форума вървежа се подобрява главно след смяна на дебитомер?
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    мндаа
    смени си дебилометъра
    С чисто нов дебитомер съм човек. На 1 седмица е. Аз от как слойих конуса стана така, че във високите се спъна колата. Ще го изкарам от пред на решетката и ще го изолирам. Те и тръбите от филтъра до дебитомера направо парят. Те са алуминиеви. Уж по добре било от пластмасови и силиконови, но не знам.

    По принцип трябва ли да бия 320-ката? Тя точно тази с която се гоних е много поддържана. Аз пича го познавам и много ди я гледа, и е хубава. А и съм със 16" джанти на 205/55/16 гуми. Може би и от там да имам малко мудно ускорение.

    Като за начало ще оправя филтъра и ще се замеря пак.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    Quote Originally Posted by търтей
    мндаа
    смени си дебилометъра
    С чисто нов дебитомер съм човек. На 1 седмица е. Аз от как слойих конуса стана така, че във високите се спъна колата. Ще го изкарам от пред на решетката и ще го изолирам. Те и тръбите от филтъра до дебитомера направо парят. Те са алуминиеви. Уж по добре било от пластмасови и силиконови, но не знам.

    По принцип трябва ли да бия 320-ката? Тя точно тази с която се гоних е много поддържана. Аз пича го познавам и много ди я гледа, и е хубава. А и съм със 16" джанти на 205/55/16 гуми. Може би и от там да имам малко мудно ускорение.

    Като за начало ще оправя филтъра и ще се замеря пак.
    Значи трябва да изолираш филтъра,смуче горещ въздук,което е пагубно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by oem
    Quote Originally Posted by търтей
    мндаа
    смени си дебилометъра
    С чисто нов дебитомер съм човек. На 1 седмица е. Аз от как слойих конуса стана така, че във високите се спъна колата. Ще го изкарам от пред на решетката и ще го изолирам. Те и тръбите от филтъра до дебитомера направо парят. Те са алуминиеви. Уж по добре било от пластмасови и силиконови, но не знам.

    По принцип трябва ли да бия 320-ката? Тя точно тази с която се гоних е много поддържана. Аз пича го познавам и много ди я гледа, и е хубава. А и съм със 16" джанти на 205/55/16 гуми. Може би и от там да имам малко мудно ускорение.

    Като за начало ще оправя филтъра и ще се замеря пак.
    Значи трябва да изолираш филтъра,смуче горещ въздук,което е пагубно
    Да, той е почти пред радитора. Аз виждам разликата просто. Преди с обикновения филтър имаше повече тяга във високите обороти. Просто чакам още 2 тръби да дойдат утре и да ги монтирам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    мдаааа и аз мисля че в дебилометъра е проблема )
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #13
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    А я кажете след смяна на ламбда набира ли повече колата - става върпос за 156 1.6?
    OEM, относно дебитомера - понякога имам път към Горна, може да донеса стария ми дебитомер, оригинален БОШ-овски, има още хляб в него. Да видим как ще се набира над 6К. Само че моя е с 4 букси май... Тр да кажеш номер, че да знам дали да ровя да го търся.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Абе хора нали ви казах, че преди седмица сложих чисто нов оригинален бошовски дебитомер. Смених го защото стариа ми беше друг номер. Колата си набира много добре даже. Защо ми говорите на изуст? Карал съм алфа с прецакан дебитомер. Моята си набира доста добре даже. Друг е проблема и мисля, че е от филтъра.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    е как ше набира добре като те бият некви пършиви бмв-та?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •