Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: VDS ( vehicle drive stability )

  1. #1
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default VDS ( vehicle drive stability )

    Здравейте колеги, как мога да разбера дали моята кола има тази система и от коя година я слагат? Благодаря и хубав ден на всички!
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Даваш на контакт, трябва да ти се появи иконка на таблото с формата на триъгълник с удивителен вътре и кръгова стрелка около него, оранжева на цвят. При контакт се появява за няколко секунди докато се чеква, ако вс е ок изгася. Следващото присветване е при поднасяне, като се опитва да прави корекции на спирачнотто усилие да някой от колелата които система си реши. Това не е гаранция в случай че таблото е сменяно. Най-сигурния вариант е диагностика.

    Пс Можеш и по време на шофиране, при даване на газ в завой и поднасяне ще усетиш нещо като биене на спирачки на някой от колелата, все едно че абс-а рита.
    Last edited by mirchozo; 18-03-2015 at 11:26.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ако имаш такава лампа, то имаш само ASR:



    Ако обаче вместо тази картинка на снимката горе имаш тази картинка:


    То значи си с VDC.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Ясно, значи съм само с ASR. Благодаря на колегите за отговорите!
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  5. #5
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Извинявам се оспамвам темата на колегата, но като видях снимките на ВО се сетих. Тъй като сме в процес на издирване на 147 facelift (насочил съм се към 1.9 JTDm защото мисля, че е най - добрият избор) за приятелката ми и виждам такива като на снимките с черни циферблати, но понякога попадаме и на такива с бели. Каква е разликата ? Уж гледах годините на прозиводство, но не мога да открия закономерност, също питах и чичко Гугъл. =/
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  6. #6
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    И аз не съм много сигурен, но черни циферблати имат black line версиите и може би определени нива на оборудване.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #7
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by B&V View Post
    Здравейте колеги, как мога да разбера дали моята кола има тази система и от коя година я слагат? Благодаря и хубав ден на всички!

    Искам да внеса една корекция в темата. Системата се казва - VDC- vehicle dynamic control
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #8
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Другия начин да се различат двете системи е по наличието на датчик-a в ABS-a:

  9. #9

    Default

    Моята е с това VDC, даже съм го тествал. Ако не си карал кола с такава система, може да ти изкара акъла на някой завой. При мен поне така се случи

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ае ша карате ли или ще се возите.Ся сериозно, такава система може ли да се присади на кола която няма и е само с авс, зависима ли е от екюто или сама си взема решения.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11

    Default

    Ми на мен ми стана интересно какво представлява и прочетох че активирала спирачките независимо на всяко колело според ситуацията за да коригира недозавиване. Ако работи на такъв принцип само с датчик не виждам как ще стане, дори да се препрограмира еку-то. Ще трябват и допълнителни джаджи за управление на спирачките.



  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ще трябва да се изкормят от кола донор няколко неща: ъглов сензор за волана, абс централа, кабеляци, за друго не се сещам в момента. Няма невъзможни неща, стига да имате нужните средства, време и нерви. Гледам в раздела продава е правено на 145-ца, тъй че...

    Пс Допълнителни джаджи за спирачките няма, абс централата ги командва.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Нещо много го надценявате това ВДЦ.
    На едната 147-ца го имам на другата нямам.
    Освен че ме дразни чат-пат, особено на изкачване, досега не ми е помагало за нещо.
    Последния път преди 20-тина дни минавах Петрохан и имаше сняг и доста се пързаляше - направо ми скъса нервите - издържах го до средата на изкачването и го изключих.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Нещо много го надценявате това ВДЦ.
    На едната 147-ца го имам на другата нямам.
    Освен че ме дразни чат-пат, особено на изкачване, досега не ми е помагало за нещо.
    Последния път преди 20-тина дни минавах Петрохан и имаше сняг и доста се пързаляше - направо ми скъса нервите - издържах го до средата на изкачването и го изключих.
    Не бъркай VDC с ASR, двете системи са различни, вдц-то не можеш да го изключваш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Yaw сензор трябва, Steering angle сензор, VDC ABS еку, окабеляване, и мисля друго серво

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •