Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 64

Thread: All VS Alfa

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз пък като реша, че дадена кола е моя, то тя ме гледа и ме предизвика. Демек получава се някаква химия между нас.
    Абе тука си говорим за нас - простосмъртните, които си купуваме коли.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Абе тука си говорим за нас - простосмъртните, които си купуваме коли.

    Дам, така е. Точно на този принцип миналата година отивам да купувам една кола, преди това гледана и е ОК от друг човек в съответния град, на който имам доверие, за да не се разкарвам излишно. Та вече с парите в джоба, ангажирал съм нотариуси и т.н.
    Гледам колата, диагностика, всичко ѝ работи. Обаче вътрешно реших, че колата не ми харесва. Просто ей така, просто не е моята кола. Човека (продавача) ме пита какъв е проблема, че няма да я купя, а аз просто му казвам, колата е наред, но не е моята и няма да я купя. Два пъти ми звъня по пътя докато се прибирах към нас да говорим и да му кажа какъв е проблема, ама как да му обясня на човека, че не се получи между нас. И така...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post

    до някъде може би имат право .. като продавах моята , двама идваха и добре си и раздадоха цялата газ и после казаха " ок да видим още една и ще се чуем " и от тогава само до мене се возят тези дето ще купуват кола от мен ..
    Не говоря за раздаване на цялата газ.
    Но е хубаво преди да я купиш, да си я усетиш.
    Дали има луфт във волана, къде отделя съединителя, как са спирачките, как влизат скоростите и други такива усещания, които не могат да се почувстват като се возиш или като я гледаш.

    И ако нещо не ти хареса винаги може да се коментира и да се сваля от цената.

    Но за това е хубаво първо да си карал 1-2 изправни коли от същия модел, за да можеш да сравняваш.

  4. #49
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не говоря за раздаване на цялата газ.
    Но е хубаво преди да я купиш, да си я усетиш.
    Дали има луфт във волана, къде отделя съединителя, как са спирачките, как влизат скоростите и други такива усещания, които не могат да се почувстват като се возиш или като я гледаш.

    И ако нещо не ти хареса винаги може да се коментира и да се сваля от цената.

    Но за това е хубаво първо да си карал 1-2 изправни коли от същия модел, за да можеш да сравняваш.
    Така де , ама 90% от хората , гледат да я нашпорят да видят дали върви .. а тея неща я погледнат я не ..

    ---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И какво като са ѝ раздавали цялата газ? Голямата работа. Аз имам изискване само да не минават през дупки, големи, които могат да причинят проблеми на гумите на момента. Иначе ако ще и по по-лош път с цялата газ да карат ми е все тая. Колата си е наред, аз си го знам и няма от какво да се притеснявам.
    Ми при теб може да е така , обаче аз не го харесвам други да ми "изсдевателстат" над колата ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  5. #50

    Default

    Да, това и аз не мога да си го обясня.
    И аз давам жега и и бия 7500 оборота понякога на моята, но ако го направи друг ми е гадно и се дразня. Защо, като е същото?

  6. #51

    Default

    като продавах моята , двама идваха и добре си и раздадоха цялата газ и после казаха " ок да видим още една и ще се чуем " и от тогава само до мене се возят тези дето ще купуват кола от мен ..
    Преди това накара ли ги да ти покажат пачката?

    Иначе всеки може да дойде "да я види " и "да и раздаде цялата газ" - олигофрени всякакви, включително и без 5 стотинки в джоба ...ама дошли "да пробват" ...безплатно... тоест за твоя сметка ...


    Ако такъв олигофрен ти я блъсне, "ще се изнесе с мръсна газ" и дори името му няма да знаеш ...

    Това е най-лесният начин да провериш някого дали е дошъл да купува или "да пробва" щото я е виждал само на снимка ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #52

    Default

    Аз до такъв, дето е решил да цеди с мръсна газ, няма и да се возя, де да го знам къде ще се плесне. На някое широко място да я завърти на 20- тина метра напред назад, после до мен едно кръгче в квартала с права отсечка да го лепна за седалката и вече започва да брои парите преди да съм спрял.

  8. #53
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Да, това и аз не мога да си го обясня.
    И аз давам жега и и бия 7500 оборота понякога на моята, но ако го направи друг ми е гадно и се дразня. Защо, като е същото?
    Ми за мен е все едно друг ми е*е жената , нема как да стане хаха
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #54
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Страхотна логика. Значи си в развод с жена ти официално, готов си да ѝ дадеш дупето само някой да ти плати, ама иначе си е твоята жена. Супер.

    Много ми е интересна обратната логика. Като си купувате кола и собственика ви каже, че няма да натискате педала на газта повече от 20%, защото той така иска, ще си купите ли колата от такъв продавач или ще му теглите една?
    Last edited by BO; 23-05-2018 at 18:17.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #55
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Страхотна логика. Значи си в развод с жена ти официално, готов си да ѝ дадеш дупето само някой да ти плати, ама иначе си е твоята жена. Супер.

    Много ми е интересна обратната логика. Като си купувате кола и собственика ви каже, че няма да натискате педала на газта повече от 20%, защото той така иска, ще си купите ли колата от такъв продавач или ще му теглите една?
    Нема такава работа с жената , само сме 1v1 с нея .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Много ми е интересна обратната логика. Като си купувате кола и собственика ви каже, че няма да натискате педала на газта повече от 20%, защото той така иска, ще си купите ли колата от такъв продавач или ще му теглите една?
    Е 20% не, но чужди коли не напъвам до дупка, без значение дали се продават или не.
    Вземе да роди нещо от напъна и трябва да го плащам после, нема нужда...

    А и не се чувства правилно просто.

  12. #57
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз обикновенно процедирам така : първо возя кандидат купувача на макс, за да покажа аджеба какво продавам, после го питам дали желае тест, с уговорката че строши ли нещо или удари колата, я купува на обявената цена без пазарлъци. Обикновено като се качат, карат разумно и се ослушват за проблеми, шумове и т.н. Също не изключвам възможноста за преглед в сервиз по желание, както и диагностика.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #58
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Малко данни от "All", взето от заглавието.
    Преди два дни си сменях въздушните филтри на не Алфа автомобил.
    Въздушен на двигателя и този на климатика (намира се зад жабката).
    Общото време за смяната на двата филтъра, включвайки отваряне на задната врата да ги взема от седалката, изваждайки ги от кутиите им, прочитайки разни неща по тях, отваряне на капака на двигателя, смяна на въздушния филтър, затваряне на капака, отваряне на пасажерската врата, премахване на всичко от жабката, след това нейното премахване, изваждане на филтъра и смяната му с новия, сглобяване на жабката и връщане на материалите в нея, до прибиране на старите филтри в опаковките на новите, ми отне точно... 6 минути.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #59

    Default

    Че на 156-цата да не е по-трудно?
    Даже мисля че и за 4 ще се справя.
    Не се сваля жабката, само дясната половина на кората под чистачките.

  15. #60
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Че това аз го правя за 5 минути с една ръка, щото с другата пия бира


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •