Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Спортно сърце > Представете се
Представете се Представете себе си и Вашата Алфа Ромео

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 20-03-2018, 21:39   #1
DanielBashov
Младши алфист

Default Здравейте алфисти.

Здравейте, колеги.
Казвам се Даниел и живея в Пловдив.
От края на септември миналата година съм горд собственик на 147 1,9 JTDm 8V Четири врати. Колата е 31 декември 2007г. Книжка взех преди малко повече от година, и карах една кочина( на която се научих де ). Алфата я взех с огромен мерак, тъй като точно това търсех след дълго проучване, като в началото исках нещо масово като A3 Или Голф 4. В момента в който видях 147 на фона на 20 годишни екземпляри от горе изброените си казах това е моята кола. Най-много ме грабна дизайна, плавните линии при екстериора и интериора. След това започна манията и подобренията. Направих доста неща, главно по интериора, като започнах с лепкавите дръжки и брави. Разреших го с 8 едрини шкурки започвайки от 120 и завършвайки на 2000. След това полир паста. Ефекта сега е полирана пластмаса под гадната разкашена гума. После направих осветление в краката отпред и отзад свързано с плафона на тавана. Подмених всички интериорни светлини с LED като на места беше необходимо поставянето и на резистори ( компютъра спираше тока зареди малката консумация ). Направих си уникална топка на скоростния лост използвайки оригиналната за база ( ако има заинтересовани мога да обясня повече). Направих си субуфер за в калника от мдф, неправилна форма ( знам, че масово се прави от фибростъкло ) Там видях доста зор но се получи доста добре. Без бас рефлектор е, затворен обем, вътре е изолиран с 4мм корк залепен с битум и отгоре 10мм дунапрен. 8'' Herts ES200.5 е говорителя който ползвах. Друго нещо е осветен подлакътник който с помоща на микрек свети само като се отвори. Смених и емблемите. Купих от алито но са с доста лошо покритие, затова ги напръсках с 2, 3 ръце лак. Има и доста други работи но това са основните, а пък да не говорим колко още мухи имам в главата, но финансите и времето са недостатъчни.

.
DanielBashov is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2018, 07:35   #2
wpier
Младши алфист

Честито, само безаварийно. Покажи да я видим отвън.
wpier is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2018, 07:45   #3
DanielBashov
Младши алфист

Ето я и отвън. Моля някой да ме светне как да намалям снимките, че се е получило доста грозно
Old 21-03-2018, 08:02   #4
italfen
no petrol, no fun

italfen's Avatar

Добре дошъл и поздравления за добрият екземпляр!
Интересни подобрения си направил, осветлението не е по моя вкус, но баса много ми хареса как се е получил!

Можеш ли да дадеш инфо за крушките които осветяват централният панел за климатика, какви си използвал?
Old 21-03-2018, 08:11   #5
DanielBashov
Младши алфист

Вътре в таблото съм сменял само една която осветява бутона за степените на климатика. Тя е 1.2w с един черен пластмасов цокъл който не намерих никъде и затова запоих директно най близката до тази 1.2w крушка. Под таблото не съм подменял с лед, тъй като не ми е попадало нещо което да не изисква запояване и побългаряване. Там нещата са доста по сложни от колкото при плафоните
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Спортно сърце > Представете се « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules