Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 89

Thread: Croma 2

  1. #61
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ... ми дава 7.2л/100км РЕАЛЕН разход. Лятото като беше по-малко натоварено съм свалял и до 6.8л ....

    Шума на дизела било то жтд, тди или хди е еднакво гаден за ушите ми... Друго си е звука на бензина. Ноо няма пълно щастие...
    От скоро имам наблюдения върху бензинов турбо автомобил с градски разход 8 , а start-stop системата е изключена. И разхода ще падне като се разработи мотора , колата е на по-малко от 300км.
    Така че е възможен разход като на дизел, но без шума и миризмата.
    ...

  2. #62
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    От скоро имам наблюдения върху бензинов турбо автомобил с градски разход 8 , а start-stop системата е изключена. И разхода ще падне като се разработи мотора , колата е на по-малко от 300км.
    Така че е възможен разход като на дизел, но без шума и миризмата.
    Шума и миризмата от съвременен дизел, няма много общо с предните поколения дизели... т.е. нещата вече не са толкова шумни и мръсни!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #63
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rubig View Post
    Мурджев не знам защо си толкова докачлив като те майтапкам никога не съм го правил с лоши чуства .

    А варела ти знам как върви заащото 159 /150 коня с чип не е кола която само ти притежаваш.

    А за 2,4 и неговата здравина когато се навиеш да се бегаш мое си напълниш багажника с глави от тях -че повечето са напукани като на стар циганин петите
    Щом мислиш,че всичките вървят еднакво,ОК питай Змея по този въпрос,а колкото до 2.4-в моята къща никога няма да влезна такова чудо на техниката,нареди се на опашката след ТС 16в.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #64
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Федра и Юлис имат един единствен недостатък,че никога не е монтиран италиански мотор в тях,особено ЖТД.Това ако се беше случило,аз лично щях вече да имам такава кола,и според мен щеше да става бой за такива коли.Ама като знам ХДИ-то що за лайно е,това е единственото което ме дърпа от тази кола.
    +1

    Лично съм виждал как Федра хвърли турбо в Миг с HDI а цените няма казвам от колко тръгнаха, та накрая за 1300 лева турбо... Еба тоя убав HDI.

    На друг приятел пак турбото на HDI-то на 407-цата направо песни пееше, така се беше развило. Добре че се отърва от колата преди да роди.

    И щото са много корави HDI-тата затова сега се чудят китайци ли да ги взима, General Motors ли кой франсетата, че опърдяха кучана.
    145 1.7 16V Boxer


  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    +1

    Лично съм виждал как Федра хвърли турбо в Миг с HDI а цените няма казвам от колко тръгнаха, та накрая за 1300 лева турбо... Еба тоя убав HDI.

    На друг приятел пак турбото на HDI-то на 407-цата направо песни пееше, така се беше развило. Добре че се отърва от колата преди да роди.

    И щото са много корави HDI-тата затова сега се чудят китайци ли да ги взима, General Motors ли кой франсетата, че опърдяха кучана.
    Всеки е виждал строшени коли от други марки А чисто количествено колко HDI та и колко JTD та има, (добре, че са Опел та да отсрамят). И незнам за франсетата, ма Алфа затва правят в момента само 1,6 и 2,0 JTD, че 2,4 примерно са много хубави. Просто първите поколения Commonrail са жестоки, а после излизат 16-20-154544 вентилови и им е...т ма...та, всички автомобилостроители.
    Last edited by thecleaner; 19-10-2013 at 00:16.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #66
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Всеки е виждал строшени коли от други марки А чисто количествено колко HDI та и колко JTD та има, (добре, че са Опел та да отсрамят). И незнам за франсетата, ма Алфа затва правят в момента само 1,6 и 2,0 JTD, че 2,4 примерно са много хубави. Просто първите поколения Commonrail са жестоки, а после излизат 16-20-154544 вентилови и им е...т ма...та, всички автомобилостроители.
    И 1.3 и 3.0 ЖТДм
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #67
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    То 3.0жтдм слагат ли го в Алфа или си е за онова с тризъбеца.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  8. #68
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by radostin_ivanov View Post
    То 3.0жтдм слагат ли го в Алфа или си е за онова с тризъбеца.
    То няма в коя Алфа да го слагат сега,в бъдеще със сигурност,но концерна майка си го монтира отдавна,в Бг има няколко Ланча Тема с него,според думите на познати-доста култивиран и тих мотор,за разход и вървене още няма мнения
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #69
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    То няма в коя Алфа да го слагат сега,в бъдеще със сигурност,но концерна майка си го монтира отдавна,в Бг има няколко Ланча Тема с него,според думите на познати-доста култивиран и тих мотор,за разход и вървене още няма мнения
    Не знам дали си спомняш, но преди около 6 години Фиат официално обявиха, че ще правят В10 ЖТД, предназначен за големите си очаквани модели на фирмата.
    Официалната информация беше подметната, че това реално ще са два 2.4 един до друг, или демек 4,8жтд.

    От тогава ни вест ни кост. Явно са решили с ВМ да пуснат някой друг кубик на пазара. Лично аз имам резерви към тези двигатели по една или друга причина.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #70
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не знам дали си спомняш, но преди около 6 години Фиат официално обявиха, че ще правят В10 ЖТД, предназначен за големите си очаквани модели на фирмата.
    Официалната информация беше подметната, че това реално ще са два 2.4 един до друг, или демек 4,8жтд.

    От тогава ни вест ни кост. Явно са решили с ВМ да пуснат някой друг кубик на пазара. Лично аз имам резерви към тези двигатели по една или друга причина.
    ВМ мотори са се доказали отдавна на световния пазар,онези проблемни двигатели са отдавна в миналото.В днешно време доста производители ползват техни мотори.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #71
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не знам дали си спомняш, но преди около 6 години Фиат официално обявиха, че ще правят В10 ЖТД, предназначен за големите си очаквани модели на фирмата.
    Официалната информация беше подметната, че това реално ще са два 2.4 един до друг, или демек 4,8жтд.

    От тогава ни вест ни кост. Явно са решили с ВМ да пуснат някой друг кубик на пазара. Лично аз имам резерви към тези двигатели по една или друга причина.
    Ако V6 има успех, само тогава ще има и това :

    Click image for larger version. 

Name:	Fiat-V8-Diesel-Rumor-0.jpg 
Views:	80 
Size:	61.3 KB 
ID:	121707

    Като според мен първо ще се появи при флагмана Куатропорте.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #72

    Default

    Здравейте колеги.

    Има ли някой който да има мнение за Фиат Крома 2.4 автоматик ? Гледах няколко обяви и колата наистина мн ми хареса. Не ме притеснява разхода и поддръжката. Надявам се да изкажете мнение за надежността на автомобила и някакви съвети за това на какво трябва да наблягам при огледа на автомобила.

    Благодаря предварително.

  13. #73
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by dolarcho View Post
    Здравейте колеги.

    Има ли някой който да има мнение за Фиат Крома 2.4 автоматик ? Гледах няколко обяви и колата наистина мн ми хареса. Не ме притеснява разхода и поддръжката. Надявам се да изкажете мнение за надежността на автомобила и някакви съвети за това на какво трябва да наблягам при огледа на автомобила.

    Благодаря предварително.

    Ако искаш тая кола да си я караш с кеф и да и се радваш се насочи към 1,9 16V 150 коня с ръчна кутия и по възможност фейслифта (т.е. след 2008-ма )

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  14. #74
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Ако искаш тая кола да си я караш с кеф и да и се радваш се насочи към 1,9 16V 150 коня с ръчна кутия и по възможност фейслифта (т.е. след 2008-ма )
    А защо не препоръчваш автоматик?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #75
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Ако искаш тая кола да си я караш с кеф и да и се радваш се насочи към 1,9 16V 150 коня с ръчна кутия и по възможност фейслифта (т.е. след 2008-ма )
    На мен също ми е любопитно какъв проблем имат автоматите.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •