Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки
Общи приказки За всичко, което НЕ Е свързано с Alfa Romeo.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 19-05-2018, 13:31   #31
alfa_romeo_forever
Запален алфист

alfa_romeo_forever's Avatar

BO e прав за цената , вижте какво стана с 159 , от излизането на джулия ... колите вече са по 7-8к ... а това е на бг пазар ! мои приятели които вкарват коли всеки месец има алфи за по 2-3к euro които са доста доста добри , в никакъв случай не може да се каже , че са кухи драгливци ..
alfa_romeo_forever is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2018, 14:09   #32
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Е тя джулия излезе преди 2 години.

7-8000, ама я виж двигателя - с малкия дизел.Бензин и под тази цена.

В крайна сметка има ниски цени, ама да не стане като на mitkosoft случая- опърдя интернета с неговата проблемна алфа.

Като се зачетеш има доста повече проблем(н)и по немските премиуми...

На някои от тях съм се смял и съм плака, защото и собствениците им след като всичко е отминало са писали с чувство за хумор, макар преди това да са броили много €€€€€€ ...

Бре винаги можеш да си "тарикат" и да се наденеш "тарикатската" ...

Българинът за 30 години демокрация така и не изхвърли тарикатщината на дребно и не разбра че качеството и в частност подържаната кола струва пари...

И след това идва момента да си плати и това е във всички сфери на живота без изключение ...
Old 21-05-2018, 18:43   #33
AR147
Старши алфист

AR147's Avatar

159ки по 8 к имаше и преди 4 5 години ( макар че малко след това имаше един момент през които колите някак поскъпнаха). Както има и в момента има 156 147 за по толкова ( нищо че е модел почнал преди 20 год) , но никой не ги внася защото няма кой да ги купи.
Old 21-05-2018, 19:42   #34
invinceble
Запален алфист

invinceble's Avatar

Във ФБ групате гледам има две 159ки дизел които се продават под 5000 (едната е 4400) - нов внос Италия....
А ако влезнете например в autoscout и потърсите такива коли( да има по 1500 евро, но със изгърмяли мотори) ....
Та идеята ми е, всички тези ниски цени не са за реално изправни коли.

1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD
invinceble is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2018, 00:28   #35
BO
Болен алфист

BO's Avatar

И това с цните вече се върти във форума от години, особено при 159-ките, където всички евтини са боклуци, ама масово хората някакси на тях им се паднал гледан екземпляр, на хубава цена.
BO is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2018, 00:37   #36
alfa_romeo_forever
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by AR147 View Post
159ки по 8 к имаше и преди 4 5 години ( макар че малко след това имаше един момент през които колите някак поскъпнаха). Както има и в момента има 156 147 за по толкова ( нищо че е модел почнал преди 20 год) , но никой не ги внася защото няма кой да ги купи.
Има да , и висят с месеце , даже и години някой ..
Цената е променлива константа .
В момента ги гледах 59-ките ... колите с обявена цена над 10к ... си висят с месеци .. а тези около 7-8 се купуват .. ми да по добре по евтина и да ремонтираш от колкото скъпа и пак да ремонтираш ( че гаранция че ще е здрава за това че е скъпа няма )
Old 22-05-2018, 01:39   #37
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Гаранция няма и за това, че като вземеш гроб ще успееш да го вдигнеш на крака.

Да не е A.K.A mitkosoft ...

Помисли си за колко я продаде твоята която е предишен модел, на колко години и километри е била и тогава си отговори за реалната цена на 159-ката ...

П.П. А то "постни" 159-ки с най-слабия бензинов двигател си има открай време евтини, ама българинът иска "FULL екстри" ...

Действително колата се купува заради пътното и поведение, но има хора които държат и на екстрите , я това няма как да не се заплаща...

.
alfa racer GTA is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2018, 10:56   #38
alfa_romeo_forever
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by alfa racer GTA View Post
Гаранция няма и за това, че като вземеш гроб ще успееш да го вдигнеш на крака.

Да не е A.K.A mitkosoft ...

Помисли си за колко я продаде твоята която е предишен модел, на колко години и километри е била и тогава си отговори за реалната цена на 159-ката ...

П.П. А то "постни" 159-ки с най-слабия бензинов двигател си има открай време евтини, ама българинът иска "FULL екстри" ...

Действително колата се купува заради пътното и поведение, но има хора които държат и на екстрите , я това няма как да не се заплаща...

Колега , никой няма да купи тотален гроб , който едва ли ще живне .. март месец обикалях борсите , също така гледах коли и от частни лица за 159 .. в ценовият диапазон от 6000 до 10 000 лв и ще ти каже че особена разлика в колите нямаше ! всички се нуждаеха да им се пооправи нещо тези за 6к всички бяха ремонт на автоматите , тези пък за 10к дето бяха , бяха толко защото просто бяха регистрирани и уж "обслужени , всичко сменено" а не беше така .. Най-хубава която гледахме беше от Пловдивско на цена 7.400 на обява

В последствие човекът който си търсеше кола му вкараха от германия на 3700 евро цена 07' автомат 2.4 с доста екстри и за сега вече 2ри месец няма ядове , всичко е точно ..

Та като за обобщение няма гаранция че евтиното ще е "тотакла" а скъпо ще е "оК"

П.П моята я продадох на цена , отговаряща на състоянието и , за разлика от 90% на колите които са в момента на пазара , за които това съотношение простоооо не съществува ..

.
Old 22-05-2018, 11:02   #39
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by BO View Post
И това с цните вече се върти във форума от години, особено при 159-ките, където всички евтини са боклуци, ама масово хората някакси на тях им се паднал гледан екземпляр, на хубава цена.
Според теб, коя е нормалната цена (минималната) за екземпляр в добро състояние?

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 22-05-2018, 11:23   #40
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
Според теб, коя е нормалната цена (минималната) за екземпляр в добро състояние?
Този въпрос няма директен отговор.
Цената е такава, каквато определи пазара.
Ама масовото мнение на хората, особено каращи 159-ки, че разбираш ли всичките, които са на "средна" цена на пазара (в момента в България това е ~7000 лв. според един от сайтовете за продажба на автомобили в България) не става и едва ли не трябва да дадеш двойно повече пари, за да си струва. А такова нещо няма. Коли шарени, цени също. Просто трябва да се гледа реално на нещата.
И поради първото изречение, доуточнено със следващите думи, за мен хубава сделка е да вземеш автомобил на средната пазарна цена, за която споменах, но в добро състояние.
За това аз лично бих дал цитираните пари за очевидно гледан автомобил без забележки, под тази цена със съвсем малко, незначителни забележки и голям компромис да купя по-скъпо от пазара, но в нормални граници (да кажем до 8.5к), но за автомобил, който няма абсолютно нито една забележка, буквално. Автомобили, които ги има на пазара и просто трябва да си ги намериш и купиш.
И все още наблюдавам пазара, много силно акцентиран в това направление в този форум, че някой като си гледа колата както трябва, то е способен да ѝ иска много пари, защото разбираш ли бил вложил много в нея, за да е перфектна. За мен това е крайно грешно мнение и поведение. Парите, които си вложил си остават за собствена сметка, като това ти дава право да варираш леко в границите на "нормалното". Ама не да искаш да кажем двойно повече пари спрямо пазара, защото ти си ги бил "инвестирал" в колата.
И на този принцип винаги съм си продавал колите и не са ми стояли на обява години, каквито примери има не един или два тук. Демек аз искам да продавам и купувам, а не да "присъства" моята обява из между другите ей така, за спорта.

.
Old 22-05-2018, 12:53   #41
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Истината е че цената се определя не само от българският пазар, а и от този в Западна Европа.

Ако там добре поддържан автомобил се продава на по-висока цена от такъв в България, това означава, че нещо някъде куца.

И това куцане обикновено не е в Западна Европа а в Бг. Просто тук докарват коли с недостатъци - външни или по двигател и/или други възлови за един автомобил агрегати и след това от автокъщите го "напудрят" . Същото правят и немалко "автоджамбази" които се занимават с печалбарство от "нов внос" на автомобили втора употреба.

Може да търсиш "автомобил" за 8.5 к без никаква забележка, ама в магазина като нов и на съвсем друга цена.

Ако си много серт, може и да успееш но след като си похарчил ХХХХХ време в търсене, тъй като както в Западна Европа, така и в България си има хора които само с такова търсене се занимават за автокъщи и докато си успял да реагираш и обявата е свалена, а колата купена .

"Хубава сделка" е само тази от която двете страни са останали доволни и няма излъгани.

А тези където "им търсят двойна цена" или "цена с около 1/3 над тази за която обикновено се сключват сделки" са постоянно душещи прекупвачи които си мислят че с това може да се живее без да се работи ...

Е, не може и то отдавна.

Тази порода са ми най-големите неприятници ...

Новите 3 закона ще ги "изрежат" от пазара, защото ще се изисква и задължителна гаранция и още куп други неща на които те няма да могат да отговорят ...

=========================================

Всеки прави инвестициите си в колата за собствена сметка и никой не е длъжен да му ги заплаща.

Просто ако колата има разни "шукариики" купувани допълнително се "разкичва" от тях и се продава без тях, а те продават отделно.

Аз имам 3 комплекта оригинални стелки - два текстилни и един гумен, а отделно имам и за багажника стелка с логото на АР 159.

А най-лесно да се провери каква е реалната цена е да се зададат желаните параметри и да се види най-ниската цена както в сайтове на автомобили продаващи се само в България, така и в такива продаващи в цяла Европа.
Old 22-05-2018, 13:36   #42
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Лека полека и у нас нещата с автокъщите ще си дойдат намясто, но трябва време докато некоректните търговци разберат, че човек веднъж се лъже.

Беше неотдавна, когато като по правило автомобилите нов внос не можеха да се тестват извън автокъщите и като така, си беше въпрос на късмет да попаднеш на изправен екземпляр.

Сега някои търговци си плащат за временни номера а други - не (може би не, защото не им се плаща а по съвсем други вече познати причини).

Последната кола, която тествах не само че можеше да и се направи реален тест извън автокъщата, но ми позволиха и сам да си я тествам.

Познайте, къде ще застане този търговец в класацията ми за коректни търговци.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 22-05-2018, 17:21   #43
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Аз не бих си купил кола, която не ми дават да я тествам (карам).

За съжаление поне 90% от автокъщите са така в момента.
Old 22-05-2018, 18:54   #44
alfa_romeo_forever
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by dhtj View Post

Ми гледай сега , не казвам че е правилно защото да кажем не мое си вземеш дънки преди да ги пробваш нали ? но ...

до някъде може би имат право .. като продавах моята , двама идваха и добре си и раздадоха цялата газ и после казаха " ок да видим още една и ще се чуем " и от тогава само до мене се возят тези дето ще купуват кола от мен ..
Old 22-05-2018, 18:57   #45
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Quote:
Originally Posted by dhtj View Post

Аз пък като реша, че дадена кола е моя, то тя ме гледа и ме предизвика. Демек получава се някаква химия между нас.
И така съм купувал кола, която има 10 коли от всяка страна, като едвам се промъкнах в нея през шофьорската врата. Запалих я, хареса ми и я купих.

Quote:
Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
Ми гледай сега , не казвам че е правилно защото да кажем не мое си вземеш дънки преди да ги пробваш нали ? но ...

до някъде може би имат право .. като продавах моята , двама идваха и добре си и раздадоха цялата газ и после казаха " ок да видим още една и ще се чуем " и от тогава само до мене се возят тези дето ще купуват кола от мен ..
И какво като са ѝ раздавали цялата газ? Голямата работа. Аз имам изискване само да не минават през дупки, големи, които могат да причинят проблеми на гумите на момента. Иначе ако ще и по по-лош път с цялата газ да карат ми е все тая. Колата си е наред, аз си го знам и няма от какво да се притеснявам.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules