Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки
Общи приказки За всичко, което НЕ Е свързано с Alfa Romeo.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18-05-2018, 22:09   #1
petio26
Banned

Default Пари за ремонт

Жената постоянно ме кара да правим ремонти вкъщи. Аз все отлагам, но е крайно време да започна с ремонтите. Ще трябват много пари, но се чудя дали е възможно да се спестят пари по време на ремонт или не е много добра идеята, не искам това да е за сметка на качеството. Вие как бихте постъпили?
petio26 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2018, 11:57   #2
acho_
Болен алфист

acho_'s Avatar

Може, пускай повече реклами.
Old 19-05-2018, 18:10   #3
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

На всяка жена, ремонтът на жилището ѝ е жизнено необходим по няколко причини:
!) Да създава заетост на мъжа и той да не си мисли за лов, риболов, бира и мачове.
2) Жената се чувствува значима, когато харчи парите на мъжа
3) Тя никога не знае, кога да спре. На нея все и се иска повече и задължително като на "една нейна приятелка"
4) Чист атавизъм на самката да си чисти полога.

Когато си правиш план за ремонта си отговори на въпроса: Нужно ли е това или е каприз. Например, маркуча за казанчето на кенефа ни се сдоби с много красив, но абсолютно безполезно кранче, защото точно над него има друг.
Друг подводен камък са майсторите, които ще те увещават, че трябва да сложат гипсокартон навсякъде, за да изправят стени и тавани . По тоя начин се сдобиваш с прихлупен хол, където не личи чак толкова, че е стеснен, но хубавата ти баня е станала просто кутийка.
Естествена зад гипсокартона се вихрят хлебарките и няма сили, която да ги изтреби.
За сметка на това жена ти е решила да сложите душ кабина, защото в банята има толкова нови аксесоари, че е трудно да се завъртиш, без да бутнеш нещо.
Да речем, че душ кабината ти се е разминала, но тя решава, че поне параван трябва да има.
Идваш си зимата премръзнал и решаваш да се стоплиш с един душ. Влизаш в банята, но установяваш, че не може да не дръпнеш завесата, защото душът ще ти намокри хавлията. Пускаш водата, но за зла беда "топлата" нещо се бави, а няма къде да избягаш, защото си в теснотията, отредена ти от женската инженерна мисъл. Тъкмо хващаш сапуна, но не преценил позицията си, найлоновата завеса, която естествено е отвратително студена ти се лапва за гърба. От шока изпускаш сапуна. Тъкмо се навеждаш да го вземеш и идва горещата вода, която те опарва и отскачаш назад, когато противната завеса ти се омотава около главата. Загубил ориентация се опитваш да я махнеш, като щедро псуваш на майка де -що ти падне. Първа се предава тръбата, дето държи цялата тая простотия, но не за да те улесни, а само задоволително да те цапне по главата. Изригвайки цветисти и не печатаеми изрази успяваш да се освободиш и да ги махнеш от себе си. Установяваш, че си успял да спреш топлата вода и обилно да си намажеш очите със сапун. Криво-ляво се проплакваш, сядаш на масата с нещо в чаша и си задаваш въпроси:
1)По-уютно ли ми е отпреди?
2) Колко лева дължа?
3) Господи, с какво го заслужих.
И запомни!
Може да ремонтираш банята, но то е само за твое затруднение.
Може да ремонтираш спалнята, но пак ще е същата жена.
Може да ремонтираш кухнята и да сложиш най-модерното оборудване, но манджите от това няма да се променят. Пак ще са същите.
Може да ремонтираш хола, но пак няма да ти дават да пушиш в него.
Можеш........ сам си го дабави!

Това ти го казва човек, който от влачене, къртене и женски тормоз накрая му изпаднаха седем зъба и две години след това още не мога да ги оправя.

Успех
Old 19-05-2018, 18:17   #4
Zlobich
Пай се ...

Zlobich's Avatar

Спомени какъв ремонт ще правиш?
Основен или освежителен.
Аз направих основен ремонт за близо 30к на апартамент 60 квадрата. Буквално го изринах целия, остана само дюшемето което изциклих, всичко друго смених. Банята и кухнята гълтат най-много пари.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Old 19-05-2018, 19:10   #5
pencho
Banned

Има правила за реклама.

.
pencho is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2018, 13:14   #6
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

Quote:
Originally Posted by petio26 View Post
Жената постоянно ме кара да правим ремонти вкъщи. Аз все отлагам, но е крайно време да започна с ремонтите. Ще трябват много пари, но се чудя дали е възможно да се спестят пари по време на ремонт или не е много добра идеята, не искам това да е за сметка на качеството. Вие как бихте постъпили?
Кво ти пука за парите на жена ти?Оставяй я да си ги харчи както намери за добре и си пий питието без да се кахъриш за глупости.Аз бих ограничил участието си до действията на пасивен наблюдател .
Подходящите фрази са :
-Отличен избор!
-Имаш страхотен вкус!
-Без теб какво щях да правя не знам!
Накрая ще останеш изумен колко много е спестила(това няма как да ти бъде спестено).
Успех!

.
546 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2018, 13:40   #7
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

Иво го е написал много точно. Аз ще добавя още нещо :
Компромисите които ще направиш ги обмисли добре, защото винаги имат последствия. Ако ремонта е основен, то абсолютно задължително е подмяната на ел и ВиК инсталацията. Кажеш ли си "досега не съм имал ядове, защо да ги подменям", бъди сигурен че след време ще правиш наново доста неща. Добре е да обмислиш промените (ако има такива, винаги има нещо ), както и да си направиш план за действие. Относно майсторите, всякакви съм виждал, работил съм електротехник в голяма строителна фирма 3г с по 200човека "майстори". Рядко се срещат "тертеплий", повечето се усещат колко знаят още на огледа. Искай предложения и подробно да ти кажат кое как ще направят. Относно ел и ВиК майсторите, добре е да ги събереш на първия оглед, да са наясно един с друг и нещата които ще се правят, щото после да не стане "ама той другия що тъй го е направил".

Пс За ел инсталацията мога да ти дам предложения и идеи, както и информация кое се ползва като видове кабели и апаратура, за да стане както трябва и да работи всичко във времето.
mirchozo is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2018, 21:09   #8
acho_
Болен алфист

acho_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by mirchozo View Post
Пс За ел инсталацията мога да ти дам предложения и идеи, както и информация кое се ползва като видове кабели и апаратура, за да стане както трябва и да работи всичко във времето.
Гарантирам ти на 99%, че човекът не се интересува от ремонти. Целта на темата е вече баннатият "pencho" да пусне линк към нещо си, свързано с ремонти, заобикаляйки правилата за реклама. Както и в последните 10-20-30 подобни теми.
Old 20-05-2018, 21:26   #9
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

Ясно. Странни индивиди са навъдиха навсякъде ей...
mirchozo is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2018, 21:34   #10
Ранобудниче
Драка
Член на клуба

Ранобудниче's Avatar

Quote:
Originally Posted by acho_ View Post
Гарантирам ти на 99%, че човекът не се интересува от ремонти. Целта на темата е вече баннатият "pencho" да пусне линк към нещо си, свързано с ремонти, заобикаляйки правилата за реклама. Както и в последните 10-20-30 подобни теми.
Ще съм благодарна, ако репортвате.
Така ще стават по-бързо нещицата

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

Quote:
Originally Posted by petio26 View Post
Има ли нужда да изхвърля и този профил?
Интересни съвпадения се наблюдават при сравнение на параметрите му с тези на вече наказания.

Благодаря на колегите за жокера.
Ще почива.

.
Ранобудниче is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2018, 21:47   #11
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Ох.

Четох, четох и като стигнах до Морди, се насрах от смях ...

А 546 дава най-добрия съвет...

Благодаря Ви момчета !
Old 20-05-2018, 21:54   #12
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

У нас всякаква инициатива за ремонти и подобрения излиза единствено от мен. Това не означава, че съпругата ми е безотговорен или немърлив човек. Напротив. Просто явно е успяла да се извиси над материалното

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2018, 21:16   #13
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

В интерес на истината, единственото нещо, което ми хареса от ремонта е смяната на тръбите. Сегас имаме прекрасна вода, нищо общо с предишната. Да не ви казвам , какво открих в тръбите.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules