Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки
Общи приказки За всичко, което НЕ Е свързано с Alfa Romeo.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-06-2018, 10:11   #1
Bella
Запален алфист

Bella's Avatar

Default Моят опит със закупуване на автомобил от Радо от Поморие ( Sprintauto сервиз )

Бях се отказала да споделям историята на своят автомобил закупен от един много известен форумен герой , но реших , че вече е време това да се случи ! Миналата година точно на 1-ви март заедно с мое приятелче тръгнахме за София да огледаме 2 алфи като предварително бях се уговорила с Антон Мурджев от Вентура сервиз който да направи диагностика на място . Антон ми бе препоръчан от Николай - Ферариста от Стара Загора който познавам лично . Отидохме на място , но нито една от двете коли не си заслужаваше парите . Тогава Антон предложи да ни покаже кола на негов приятел който имал бил една 159-ка . Принципно тази кола не отговаряше на онова което исках и търсех , но реших така и така сме там да я погледнем . Оказа се, че автомобилът е в сервиза на радо от Поморие или т.н спринт ауто . Колата беше в много добър външен вид с видими забележки по бронята , но продавача радко каза , че просто е била чукната леко при свалянето от автовозът . Също така колата бе цялостно пребоядисана и видимо това не беше извършено качествено . Така или иначе боя кола не кара . Видяхме , тествахме ... Антон закачи колата за около минутка и констатира , че е перфектна . Подтиквана от голямото желание да сложа край на търсенето на кола реших, че ще я взема без значение, че не е с двигателят който исках и няма кожен салон. Цената бе доста над пазарната , но ми бе гарантирано, че се качваш и караш БЕЗ да правиш нищо и с гаранция през следващите 50 000 км. Много държа да отбележа, че имам цялата кореспонденция, документация от сервизи и т.н. от мига на закупуване на колата и съм готова да я предоставя на всеки невярващ. Заплатих скромните 10к за автомобил 2006-та с 1,9 двигател и доста високо ниво на оборудване. Продавача твърдеше през цялото време,че е закупил колата със счупен съединител и махових и е сменил същите с нови. Също така по негови думи автомобилът бе напълно обслужен и БЕЗ забележки твърдеше той през цялото време. Разбира се какво ли бихме могли да разберем ние от една кола която е видимо лъсната, а и се доверявах през цялото време малко или много на Антон защото ми бе препоръчан от много, много сериозен човек който не би ме подвел смятам. Колата бе платена и потеглихме след изкарване на транзитни номера. Още 10 мин след потеглянето стана ясно,че термостатът не работи правилно . От София до Стара Загора не вдигна повече от 50 градуса . Веднага се обадих на радко продавача, но той дори не предложи да поеме този проблем и да подмени за своя сметка термостат на автомобил за който той твърдеше,че НЯМА забележки. Както и да е... смених термостата, а с него и акумулатора . Някой мил човек от спринт ауто явно бе подменил италианският с китайски боклук който почти не зареждаше . Значи не помня за термостат колко, но за него + акумулатора 200 лв още на другия ден след закупуване на кола която по думите на измамника е " качваш се и караш , перфектна е , такава не ми беше попадала до сега " . Както и да е ... както се казва : бял кахър В денят на регистрация на колата до като дремя в кат се разрових в жабката и хоп ... какво да видя ... документи с информация за старите собственици . Сестра ми веднага се обади да разпита за колата, за реалното състояние в което е продадена и т.н. От този момент нататък стана страшно. Собственика никога не е била българка както се твърдеше и колата просто е била със счупен двигател . Помислих , че човека се бърка , защото когато един съединител си замине то човек който не разбира може да реши,че двигателят се е счупил след като не може да се вкара скорост и да се движи колата . Не обърнах внимание на думите му за това . Няколко дни след регистрация минах покрай един съсед който има 4-5 алфи и определено е много в час с тези автомобили . Попита ме от къде съм взела колата и когато му казах реакцията му силно ме притисни + онова което ми сподели от опита си с този човек . Съседът ми веднага звънна на Дани ( момчето което прави софта на колите в този гараж ) и започна да го подпитва за моята кола . Дани не знаеше, че аз съм там и слушам и сподели , че колата е дошла със счупен съединител , маховик и колянов вал ! Правена е веднъж и пак се е строшила . След което радко е закупил цяло дъно и го е подменил . Никой не знае каква част е монтирана и с какво качество е тя . В този момент ми се подкосиха краката При всеки мой опит да разбера истината от радко от спринт ауто той се кълнеше в детето си , майка си и стринка си , че няма лъжа и измама , но не знаеше , че съм в контакт с предните собственици . Уговорих се с Дани по телефона без знанието на радко да отида да закачи колата и да ми каже реалното и състояние . Той ми даде адрес на който трябваше да го чакам , но аз не съм от София и разбрах , че адресът който ми е дал е този на спринт ауто . В Този момент разбрах, че съдействие от него не мога да очаквам . Закачи колата за 1 мин и каза,че е перфектна. За мое нещастие на пътуване към София ми светна лампичка за алтернатор . Но посмях да поема риска да се върна така . Оставих колата ... искам или не отново при радко . След 4 дена си я взех след като радко бе сменил алтернатора ми с рециклиран такъв уж и някаква ролка на обща стойност около 400 лв . След подмяната на алтернатора постоянно ми светеше лампичката на алтернатора . Интересно как "майсторът" радко е пропуснал да забележи закъсаната демпферна шайба която съвсем случайно се намира в непосредствена близост до алтернатор . Седмица след като си взех колата от радко след смяната на алтернатора демпферната шайба се скъса и ме остави на пътя на 100 км от домът ми . За мое щастие и късмет имам добър застрахователен агент който ми бе препоръчал да си направя авто асистенц и така за без парички ми превозих автомобилът с пътна помощ до домът . Чудя се как по дяволите НЕ я забеляза тази закъсана и хлопаща демпферна шайба ?!? Която си е направо набиваща се и още повече, че е сменял до нея алтернатора и е редно да е била забелязана ... странно...
Според него когато е станал проблема в алтернара е върнало ток и е увредило бодите което аз трябва да намеря, закупя и оставя някой да монтира в моят автомобил .
Както и да , това не се случи . Преди около 2 месеца алтернатора който сложи радко спря да работи както трябва .. същият този алтернатор за който аз платих преди не повече от 7-8 месеца около 400 лв ... за щастие бях запазила старият оригинален и го изпратих на човек от Пазарджик който го ремонтира срещу " колосалната " сума от 50 левчета !!! Представете си разликата колко е "малка" 50 срещу 400 ... има няма едни 350 лева , а оставям на страна , че тогава тъй като колата бе в София имах и разходи по пътни за да ида да си я прибера и 1 ден загуба и цяла седмица без кола . До къде може да стигне човешката лакомия за някой лев ...
Дани не коментира нищо повече за моята кола,но в разговор с моят съсед е споделил за всичко което е правено по нея.
Всичко което разбрах за моята кола закупена прескъпо с уверението , че е от типа качваш се и караш не бе вярно. Съответният търговец се кълнеше,че няма лъжа,няма измама.
Няколко месеца след като закупих колата ми се разлепиха мигачите. По групите във фейсбук за спукаха от подигравки . При чат с мен продавача потвърди, че мигачите са биле лепени след боята на колата, защото бояджията не е успял да ги свали по нормален начини просто ги е изкормил след което ги е лепил . Няма значение , закупих си и ги подмених . Колата има проблеми при паленето и оборотите след студен старт . Имаме подозрение,че е прекарала някоя вихрова клапа макар, че продавача отричаше това. Проблемът все още не е разрешен , но не ми се пише за това . Обаче интересната находка която открихме бе лепеното със силикон реле за подгревните свещи . Такова "чудо" никой от сервиз не бе виждал до сега. Релето бе отваряно и явно някой се бе опитвал да го ремонтира след което бе залепено с БЯЛ СИЛИКОН . Подменихме го, та то струваше около 50 лв . Как по дяволите може да вземеш 10к за кола и да не ти се дават 50 лв за едно реле , ами термостата, ами акумулатора ... ами .... ?!?
Преди 3 седмици оставих автомобила за подмяна на предна броня по каско и след като от сервиза свалиха борнята се оказа, че е била лепена на повече от 5-6 места и е била в окаяно състояние . Започвам да се замислям дали освен всичко останало автомобилът ми не е бил размазан, претупано ремонтиран, закърпен и скъпо продаден ?!? Много е вероятно да съм пропуснала нещо , но имам доказателства за всичко което съм написала . Вече се страхувам да влезна в сервиз дори за смяна на масло за да не изскочи нещо друго . През цялото време когато питах търгаша той твърдеше,че колата е перфектна.
През цялото време през което задавах въпроси или не им беше даван отговор или ми се отговаряше уклончиво и с подигравка , а накрая имаше заплахи за саморазправа , клетви , обиди и т.н. Всичко е съхранено и може да се покаже при желание .

Какъв е изводът : измамникът продава автомобил с около 3 - 3 500 над пазарната цена , но с гаранция , че всичко е наред по колата , а какво излиза :
- развален термостат още в деня на покупка
- умрял акумулатор още на първия ден
- след 3 месеца измама с алтернатор който вместо да се ремонтира за 50 лв се подменя за 400лв.
- опит да ме накара да закупя и ново боди тъй като според него моето е повредено от алтернатора старият който бил върнал някакъв си ток и бодито ми било изгоряло от части !!! Всъщност то не е разпознавало евтиният китайски вариант на алтернатор който измамника ми монтира срещу скромните 400 лв вместо да ремонтира моят оригинален срещу 50 лв .
- кормени мигачи поради некадърност да бъдат свалени по нормален начин , лепени след това със силикон
- опити за ремонт на реле на подгревните свещи : отваряно , бърникано и лепено с какво ... със СИЛИКОН !!! Аз предлагам да му казваме вече радко - силикона .
- автомобилът е със сменян колянов вал , един много "лек" ремонт който ми бе спестен като информация и научих от съдружника в лъжи и измами дани . Твърде вероятно е и Антон да е знаел в какво състояние е колата и поради тази причина ме заведе там и я закачи за 1 мин време през което факир да си диагностика не можеш да направиш . Автомобилът който е " качваш се и караш " .
През цялото време повтарях на въпросният , че за мен е от огромно значение колата да не е с отварян и ремонтиран двигател и да не е блъскана преди това .
Беше ми гарантирано ( разбира се само устно ) , че това никога не се е случвало .

Вместо мечтаният автомобил , аз получих един кошмар !

Можех да замълча още в началото и тихо мълком да я продам на някой тъй като тогава бе доста лъскава ( прясна боя , изпран салон и т.н ) , но сметнах , че не е морално и ако направя това аз ще се превърна в дребното човече радко - силикончето по фамилия измамника .

Криво ляво с помощта на хора които разбират разрешаваме проблемите на колата която е качваш се и караш и за 1 година до тук ми е легнала на едни нищо и никакви 15к ...
Така е с колите качваш се и караш закупени от радко .
Това е качеството му на ремонти .
На дани не му прави чест , че участва заедно с радко в неговите лъжи .

Искам да ги попитам тримката " хубавци " :

Мили " мъже " вие забогатяхте ли с измамата на една жена ?!?
Вие станахте ли милионери с продажбата на тази гробница на човек който не разбира от автомобили и не е длъжен да го прави , а ви се е доверил ?!?
Толкова ли я бяхте окъсали за едни 10к ?
Да бяхте казали "мили" господа да ви ги дам ей така за здраве без да ми натрисате тази гробница !
радко , а на теб не ти прави чест , че ме измами , че ме заплашва , че ме обижда и ме кълна !

Колелото в живота се върти и рано или късно всеки получава онова което заслужава, а клетвите обикновено се връщат на най - милото ти , радко . Дете имаш , не е редно да си измамник и лъжец , не е редно да му даваш пример как да расте като недостоен измамник .

Живи и здрави бъдете !
Дълго време ми отне да реша дали или да напиша моята история , но след като видях , че има и други измамени реших , че е редно и моята история да стане обществено достояние .

Искам да поясня само , че НЯМАМ намерение да влизам в дискусия и дилеми относно написаното от мен . Това е цялата истина , има свидетели , има кореспонденция която може да докаже всичко това и именно поради тази причина не се чувствам длъжна да се оправдавам или обяснявам на някого за нещо .

Моята грешка бе,че се доверих на няколко дребни души - тарикатски , но нищо ... всичко е точно , момчета ...
С това с което аз се занимавам от 20 години съм на пазара на 3 континента и хората ме уважават и търсят , защото съм честен играч , но вие къде ли ще сте след 20 години ?!?
Born to make me happy

.
Bella is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2018, 11:34   #2
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Това е поредното описание на мизерната действителност в която живеем.

Очевидно трябва да минат много години, докато хората разберат, че просперитет се постига с професионализъм и с коректно отношение, че авторитет се доказва непрекъснато а се руши за минути.

Не обичам да говоря "post factum", защото няма по-лесно от това, но ето моето мнение по въпроса.

Много по-добре е щяло да бъде, ако си била игнорирала приказки от сорта на "всичко по колата сменено", "уникат", "напълно обслужена", "качваш се и караш"......

Аз почти не съм попадал на обява в която горното отсъства.

Следващият път, когато искаш да придобиеш реална представа за състоянието на една кола, по-добре помоли да и "хвърли едно око", "чичо Пешо", за когото знаеш, че има дългогодишен опит със стари таралясници, макар и да не му се носи славата на "автосервизен Бог". И много по-важното - не работи за пари.

Искрено съжалявам за това, което си преживяла. Дано то помогне на някой друг да си спести описаните мъки.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)

.
ecotronic is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2018, 11:53   #3
Bella
Запален алфист

Bella's Avatar

Твърде дълго време обмислях дали има смисъл изобщо да споделям историята си , защото при малкото ми опити потребители на този форум и фейсбук групите ме нападаха , подиграваха се с мен , обиждаха ме ... все " мъже " приятели на въпросният радко !

Мили "мъже" , да обиждате и да се подигравате с една жена не е голямо геройство и няма да ви направи истински мъже, а най - обикновени радковци ... жалки и душевно бедни имащи нужда да смачкат някого за да си докажат сами на себе си, че са велики .

От месеци не бях влизала и писала във форума по точно тази причина.
При всяко мое запитване свързано с проблем с автомобила получавах подигравателни подмятания , обиди и подобни . Не смятам,че съм заслужила това с нещо и реших, че не мога да се боря сама срещу масовата простотия .

Форумът беше прекрасно място преди 10-тина години, но уви в момента съвсем не е така .
Born to make me happy
Old 12-06-2018, 14:23   #4
sasho_n2
Запален алфист

Това не е ли въпросният РАдо, собственик на сервиз Спринт Ауто...?
Същият, който се пусна на планинско Българка миналия уикенд и бурно е аплодиран и подкрепян от множество хора във форума?
Old 12-06-2018, 14:49   #5
Bella
Запален алфист

Bella's Avatar

Quote:
Originally Posted by sasho_n2 View Post
Същият, който се пусна на планинско Българка миналия уикенд и бурно е аплодиран и подкрепян от множество хора във форума?
Именно !

Когато преди 10 год закупих първата си алфа тези коли все още не бяха масови, а и не бяха толкова свръх евтини и сякаш друг тип хора ги караха . Сега за съжаление станахме почти като голфаджиите
Тези които го подкрепят са хора които не са наясно с механиката по колите и той им мъти главите с разни глупости . Забелязвам,че това са предимно младежи на около 18-25 години . Нивото е крайно ниско
И тези същите му поклонници ме нападат къде що се появя било тук или в някоя група за Алфа. Толкова примитивно е всичко това, че дори не мога да намеря правилните думи.
Born to make me happy
Old 12-06-2018, 15:29   #6
Zlobich
Пай се ...

Zlobich's Avatar

Ха, и тук си имало звезди. Това ми напомня за "МАКЕДОНЕЦА" От ситроен форума и АЛЕКС ДЕВИЛ от Пежо клуб българия.
Само като чуя думите качваш се и караш се обръщам и бягам. Наистина лошо е станало. Повечето от форумните сервизи са точно с такива хора пълни. Сръбнах попарата и аз на два от тях.
Вече предпочитам да ида в сервиз, да ми свалят кожата от гърба, но да имам документ, фактура и гаранция. Тогава играта се променя.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Old 12-06-2018, 15:54   #7
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

Тъй тъй споменахте форумните сервизи, я кажете и нещо за останалите. Радко е ясен отдавна...
mirchozo is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2018, 16:00   #8
Bella
Запален алфист

Bella's Avatar

Quote:
Originally Posted by sasho_n2 View Post
Quote:
Originally Posted by mirchozo View Post
Тъй тъй споменахте форумните сервизи, я кажете и нещо за останалите. Радко е ясен отдавна...
Аз лично не съм използвала услугите на други форумни сервизи и нямам поглед . Купувала съм части за предната им Алфа от Лисан и човека винаги ми е давал добри части на супер цени .
Born to make me happy
Old 12-06-2018, 16:24   #9
Zlobich
Пай се ...

Zlobich's Avatar

Лисан, там закарах алфата след скачане в дупката за да погледнат дали има нещо криво и да потвърдят, че преден десен лагер на главината е чао. След уговорка по телефона, отидох на уреченото място. С пренебрежение ми се каза да паркирям колата, да им дам ключовете и да си ходя. Цял ден нищо. Звъннах късния следобед, не я бяха проверили още. Отидох на място да си взема колата, 20 минути стоях в сервиза покряй подемниците, никой не ме отрази. Взех си ключовете и си тръгнах. Ужасно отношение, така клиенти не се печелят.

Вентура гараж.
След авариен ремонт на пеперудата на скоростния лост в един квартален сервиз, слес някоя друга седмица лоста започна да остава в ляво и дясно, не се връщаше в средата. Обадих се, записах час,питах дали издават документ за извършените ремонти? Увериха ме, че издават. На място обясних на приемчика какъв е проблема и помолих да се погледне обстойно всичко от до. Жила, избирач и пеперудата.
Отидох да си, взема колата, приемчика ми каза, че са профилактирали избирача. Ок казах, поисках документ за услугата, той се вкисна. С нежелание ми издаде документ. След няколко дни установих, че проблема не е отстранен. Та взети едни бързи пари за профилактика на избирача, без да се огледат другите неща по този възел в колата.
RUBIG Румен.
Забележката ми към неговата работа е, че рекламнята им лепенка която бяха поставили от вътрешната страна на стъклото се разлепи за отрицателнл време.
Правих носачи и щанга, предоволен останах.
Аварийно ходих за температурния датчик, не ми взеха пари за диагностика, сложиха ми нов датчик и по живо по здраво.
Това са опитностите с форумните сервизи.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Old 12-06-2018, 16:32   #10
sasho_n2
Запален алфист

За форумните сервизи си има отделни теми в раздел Общ технически.
Там за разисквани на дълго и нашироко...мнения разнопосочни.
Лично аз ползвам от години услугите на Сашо - Лисан сервиз и за сега съм доволен. Пращал съм близък приятел при Румен, също остана много доволен.
Old 12-06-2018, 22:47   #11
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bella View Post
Именно !

Тези които го подкрепят са хора които не са наясно с механиката по колите и той им мъти главите с разни глупости . Забелязвам,че това са предимно младежи на около 18-25 години . Нивото е крайно ниско
И тези същите му поклонници ме нападат къде що се появя било тук или в някоя група за Алфа. Толкова примитивно е всичко това, че дори не мога да намеря правилните думи.
По първи абзац - Много точно казано!
По втори - крайно неприятно, понеже отчасти съм запознат, чел съм за какво иде реч. Не си струва обясненията и спора с келеши.
undy is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2018, 23:25   #12
stu
Болен алфист

Помня, че много-много дълго време търсеше кола, но явно не ти провървяло, за което ти съчувствам!Нали знаеш, че има една приказка- "много хубаво не е на хубаво"И аз попаднах на обява - качваш се и караш, точно за същата цена 10000, но напълно обслужена 2.4 автомат, с доста екстри, махнати клапи и т.н.Никой не ми я препоръчваше, просто беше най-близката обява!С приятел от форума направихме едно кръгче, той я закачи за 2минути, за грешки и корекции на дюзите, и след два три дни я купих.Бях се приготвил за подобен на твоя филм, но към момента 20 месеца по-късно, не съм правил нищо по колата- само, консумативи и глезотии, като джанти, по-хубави гуми и др.Знам, че рано или късно ще започнат да се появяват проблеми, като алтернатор, демферна шайба и др., но няма как.Та аз изкарах почти половин магазинна гарация!!!Даже, когато преди няколко месеца минавах покрай автокъщата от която купих колата ,спрях да благодаря на джамбазина, че колата наистина излезе здрава, точно -качваш се и карашА за сервизите- ходя само при двама колеги от форума, които знам, че никога няма да ме излъжат, като дори ми вземат по-малко пари, отколкото където и другаде да отида!Така да си оставя колата в непознат сервиз - абсурд!

.
stu is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2018, 02:42   #13
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Вижте сега...една жена се лъже, за да я вкараш в леглото, ако ме разбирате....ама всичко останало е груба селска проява.....Аз съм се ориентирал към село, знаете ли защо, защото всички тарикати препълниха големите градове и от тях ми се повръща със селските им номера.....думата селско е образно използвана, пак ако ме разберете....да не се засегне някой невинен случайно....
п.п...така като гледам единият отбор напада, а другият не се защитава....мача се играе на една врата .....или чакат свой съдия...)
Old 13-06-2018, 03:03   #14
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Постовете в съседната тема на въпросния радо, тип:
Quote:
Заради тази тема Ники няма да види от мен и стотинка.
, биха били достатъчни за да разбера що за човек е тоя путьо и да не си губя времето да се занимавам с него, пък ако ще да единствения на света дето разбира от алфи... а той не е.

Засега може да се радва, че има голям късмет. Щото един път излъжеш Ферариста, който е добряк, друг път излъжеш някоя възпитана жена като авторката, ама накрая ще ти свърши късмета, ще излъжеш някой лошко и ще ти запалят сервизчето, а може и червото да ти масажират вътрешно...
Така че да внимава, в България сме все пак, още важи закона на джунглата и нищо чудно някой ден да му чипнат капачките на колената
Old 13-06-2018, 08:38   #15
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Благодаря на авторката на темата - така сервизите останаха с един по-малко, а видях и друга такава тема - на Ферариста.

Quote:
Бях се приготвил за подобен на твоя филм, но към момента 20 месеца по-късно, не съм правил нищо по колата- само, консумативи и глезотии, като джанти, по-хубави гуми и др.
И аз явно съм от късметлиите.Не съм правил нищо.Сега може да похарча малко пари за дизайнерските им изпълнения по 159-ката, че старите са избледнели.

Quote:
Вижте сега...една жена се лъже, за да я вкараш в леглото, ако ме разбирате....ама всичко останало е груба селска проява.....Аз съм се ориентирал към село, знаете ли защо, защото всички тарикати препълниха големите градове и от тях ми се повръща със селските им номера.....думата селско е образно използвана, пак ако ме разберете....да не се засегне някой невинен случайно....
п.п...така като гледам единият отбор напада, а другият не се защитава....мача се играе на една врата .....или чакат свой съдия...)
От един отбор сме Бате.

Ама аз и жените не лъжа.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules