Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 30-07-2018, 15:31   #16
nedko87
Запален алфист

nedko87's Avatar

Понеже и тази тема успяхме да я осерем та и аз малко да я изцапам. Извън градски разход на ТС над 10 за мен не е нормален изключение прави само ако някой кара с 200 по магистралата. Моя шестак на магистрала с 120-130 дава около и по 9/100. В градски условия съм между 12 и 14. Хората които ме познават знаят как карам. Та проблем с висок разход на газ може да е от изспарител или дюзи. За повечето от нас които са просто потребители е много сложно да установим точния проблем. При мен след като преминах от реил IG1 мисля че бяха на баракуда и смених изпарителя Shark1500 с Tomaseto Antarctik разхода ми падна с литър като вървежа на газ се подобри. Мойто мнение че евтините компоненти не стават за коли над 100 коня. Към автора на темата ако имаш възможност смени си дюзите с баракуда или стаг също имат много добри една читава настройка и се радвай на колата си нищо че някои хора казват че била мъртва.
Old 30-07-2018, 18:52   #17
nikotm
Запален алфист

nikotm's Avatar

Quote:
Originally Posted by nedko87 View Post
Понеже и тази тема успяхме да я осерем та и аз малко да я изцапам. Извън градски разход на ТС над 10 за мен не е нормален изключение прави само ако някой кара с 200 по магистралата. Моя шестак на магистрала с 120-130 дава около и по 9/100. В градски условия съм между 12 и 14. Хората които ме познават знаят как карам.
Здравей, колега! Предполагам шестака ти 2,5 литра? И ако е така няма как градско да ти гори 12-14!!! Особено на газ. Ако предположим че на газ гори около 10% повече от бензина, то можеш да сметнеш че при заводски ГРАДСКИ разход от 17,5/100 няма как на газ да гориш 12-14. Имам на туинспарк малко под 90000 и извънградски под 10 на газ съм нямал, а градският е бил около 13. Твоя градски разход ако е по тангентата в 22:00, може и да е 12. Но при реални градски условия, няма как да постигнеш такъв разход с тая ламя.
Данни за твоя мотор, ако е такъв.

https://www.autodata.bg/cars/alfa-ro...-v6-24v-192-hp
nikotm is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2018, 17:44   #18
nedko87
Запален алфист

nedko87's Avatar

Този разход ми дава по маршрут братя Бъкстон,околовръстното,малинов,цариградско до шел посока центъра. Това е в периода 7:20 до 7:50. Вечер цариградско,телевизионната кула,хладилника,черни връх,околовръстното, братя бъкстон. Понякога правя обогатен на 4-ти километър и по малинов. Тръгвам си между 18:30 и 19:00. Сега ще кажеш че по околовръстното не се брои но не е точно така защото има моменти в които се спира а и аз не съм много културен шофьор и се ръчкам между колите. Най-високия разход ,който ми е давала колата е 16 на 100 с пуснат климатик и бесни задръствания. До сега съм имал 3 алфи и трите даваха под заводския разход. Изключение прави само 155цата след като я турбинирах но за кратко защото умря��. Тъжната истина е че моя шестак харчи колкото 2.0 ТС но върви повече. Не казвам че не може да харчи и 20 на 100 но на мен ми е трудно да постигна този разход със стоков двигател.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules