Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 25-10-2009, 11:16   #1
digitalundgrd
Дигиталния

digitalundgrd's Avatar

Default ... ми се струва, че колата не върви както би трябвало да върви ...

Колеги понеже напоследък ми се струва, че колата не върви както би трябвало да върви...,

Цялата работа тръгна от това, че уж на шега реших да видя за колко време правя 0-100км/ч....Ами за по-малко от 12 секунди не можах да ги направя (далече от 10,6сек. по каталог) ФАКТ е, и че направих замерването на ГАЗ...Днес ще тествам на БЕНЗИН и ще видим каква е работата...

FIAT Coupe 16VT
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

. Reason: Неинформативно заглавие
digitalundgrd is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2009, 11:19   #2
thecleaner
Moderator

thecleaner's Avatar

Днес след 13,00ч съм в района около моя магазин звънни ми 0898511225. Може да направим един два тунела.
Old 25-10-2009, 11:26   #3
digitalundgrd
Дигиталния

digitalundgrd's Avatar

Братле за съжаление днес ще съм на разположение след 22:00ч...
Пък и ти до колкото знам си 1,8ТС чипосан или имаш друга кола предвид

FIAT Coupe 16VT
Old 25-10-2009, 11:51   #4
spe4elist
Alfist benzinist

spe4elist's Avatar

Колега digitalundgrd,
така озаглавена темата, бях готов да я местя в друг раздел, без въобще да я отварям. Е, може ли, така да си кръстиш темата, в деня на смяна на лятното часово време с астрономическо...

А на въпроса - естествено, данните в книжката са автомобили, които се движат на Бензин (качествен, високооктанов).

Горивото пропан-бутан/метан няма да го коментирам, защото не ми е приоритет, според мен трябва да се използва при други "автомобили" и за други цели... Надявам се да ми простите негативното отношение към този вид гориво.

Поздрави
spe4elist is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2009, 12:06   #5
digitalundgrd
Дигиталния

digitalundgrd's Avatar

Така е, съгласен съм НО все пак съм с Газ-Инжекцион (Бигас -от качествените и скъпи италиянски), а не с обикновена газова ...Пък и това, защото според мен дали ще лазя в Софийските километрични задръствания на 100 октанов бензин или на газ за 1,04лв мисля все тая относно вървежа, но не и за джоба Смисъл такъв газта я сложих поради това, че карам много градско и от финансова гледна точка...Не ходя по гонки и прочие с колата, но все пак искам всичко по нея да е ОК, а щом не върви както трябва значи нещо не и е наред...Затова ми се ще да разбера аджеба дали търся под вола теле или просто колата толкова си може

FIAT Coupe 16VT
Old 25-10-2009, 20:12   #6
digitalundgrd
Дигиталния

digitalundgrd's Avatar

Колеги моля ви без спам...

Ако има някой с 1,6ТС 120 коня да се обажда и да правим справката

FIAT Coupe 16VT
Old 26-10-2009, 21:35   #7
Ilko Ivanov
Старши алфист

Ilko Ivanov's Avatar

Не си чупи колата, колега... толкова си върви.
Мн. трудно ще постигнеш заводските данни за ускорение, дори и със сто октанов бензин... Още повече, че казваш, че нямаш опит с гонки.
Old 26-10-2009, 21:54   #8
hektor
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by digitalundgrd View Post
Колеги моля ви без спам...

Ако има някой с 1,6ТС 120 коня да се обажда и да правим справката
Батка, не сме се чували отдавна. Можем да се организираме тия дни. Ако искаш да го направиме за събота след обяд.
Не съм я юркал моята от както сложих газ. Брато я напънал преди време и на 5к оборота придърпвала на газ, на бензин си спинка. Роби ми я калиброва и с мисълтта да спре да ми дава грешки, ама продължва да трупа мама му. Като я качиха на компа - била бедна сместа. Обаче сега след калибровката пак дава тази олигофрения!

та да се уговориме за събота, само дано е убаво времето!

п.с. само да не "родиме" и двамата, че тогава ще станеме за смях
Mercedes A190 AMG
Alfa Romeo 147 1.6 ts
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669
hektor is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 22:37   #9
Stranger65
Banned

Quote:
Originally Posted by hektor View Post
Батка, не сме се чували отдавна. Можем да се организираме тия дни. Ако искаш да го направиме за събота след обяд.
Не съм я юркал моята от както сложих газ. Брато я напънал преди време и на 5к оборота придърпвала на газ, на бензин си спинка. Роби ми я калиброва и с мисълтта да спре да ми дава грешки, ама продължва да трупа мама му. Като я качиха на компа - била бедна сместа. Обаче сега след калибровката пак дава тази олигофрения!

та да се уговориме за събота, само дано е убаво времето!

п.с. само да не "родиме" и двамата, че тогава ще станеме за смях
Я един въпрос - поне сте с газови инжекциони бихте ли споделили какво съдържат точно като елементи и как ползват ламбда сондата?
Stranger65 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 22:41   #10
spe4elist
Alfist benzinist

spe4elist's Avatar

Колеги, мисля да ви хвърля в газовия раздел. Поправете ме, ако греша ...
spe4elist is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 22:54   #11
Ilko Ivanov
Старши алфист

Ilko Ivanov's Avatar

ГИ-то, ако ползваше ламбдата нямаше да трупа грешки от рода "адаптация ламбда коефициент над горната граница" и подобни.
От масовите ГИ (от700 до 1700лв) нито един не ползва ламбдата, освен за удобство на оператора при настройката.
Old 26-10-2009, 22:57   #12
Furious 155
чиста проба спреляк

Furious 155's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
ГИ-то, ако ползваше ламбдата нямаше да трупа грешки от рода "адаптация ламбда коефициент над горната граница" и подобни.
От масовите ГИ (от700 до 1700лв) нито един не ползва ламбдата, освен за удобство на оператора при настройката.
точно! и после колата била с ГИ, не с обикновенна газова луди ли сте - каква е разликата му ГИ и обикновенна, като и двете имат ИЗПАРИТЕЛ?! Газта убива всичко което може да прави един двигател на бензин(малко крайно изказване, но доста близо до истината!).
Затова няма как да върви както би трябвало да върви!

Даването на газ, води до пристрастяване!
Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
Volvo V50 2.0D by RuBig
Furious 155 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 23:02   #13
Ilko Ivanov
Старши алфист

Ilko Ivanov's Avatar

Доста си далеч от истината колега. Много е голяма разликата м/у обикновена уредба и ГИ. Това, че не използва ламбдата не прави инжекциона несъвършен, има и бензинови инжекциони без ламбда... Просто има доста тънкости при настройката и ОПИТ, който трябва да притежава газаджията...
Old 26-10-2009, 23:06   #14
Stranger65
Banned

Quote:
Originally Posted by spe4elist View Post
Колеги, мисля да ви хвърля в газовия раздел. Поправете ме, ако греша ...
Абе и да, и не. Щот тук говорим точно за нашия модел любимки

---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

Quote:
Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
Доста си далеч от истината колега. Много е голяма разликата м/у обикновена уредба и ГИ. Това, че не използва ламбдата не прави инжекциона несъвършен, има и бензинови инжекциони без ламбда... Просто има доста тънкости при настройката и ОПИТ, който трябва да притежава газаджията...
Добре, ще си префазирам въпроса - вашите газови инжекциони със собствен компютър ли са за газта или ползват и оригиналния комп на колата?
Stranger65 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 23:34   #15
digitalundgrd
Дигиталния

digitalundgrd's Avatar

Quote:
Originally Posted by Furious 155 View Post
точно! и после колата била с ГИ, не с обикновенна газова луди ли сте - каква е разликата му ГИ и обикновенна, като и двете имат ИЗПАРИТЕЛ?! Газта убива всичко което може да прави един двигател на бензин(малко крайно изказване, но доста близо до истината!).
Затова няма как да върви както би трябвало да върви!
Чеки чеки малко...Специално моят ГИ си взима сигнал от Ламбдата! А също така и ГИ се самообучава от ЕКУ-то на колата. ( Ето информация за моят инжекцион http://bigas-bg.com/p1.htm ). Лично мен ме съмнява, че поради глупостта да сложа спортен конусен филтър близо до жегата в коша, колата се спъва...Ще върна фабричната кутия и филтър и пак ще замеря...Иначе вчера я пробвах и на бензин определено имаше подобрение

А специално за това дали газта "убива всичо което може да прави един двигател на бензин" за справка ще дам Трак Дея (22 август)....За първи път стъпвах на писта,не знаех как да карам и моят убит двигател на ГАЗ подчертавам и със 17-ки валяци...постигна време (1мин и 10 сек), което доста народ на бензин и с по 20-30 коня по-мощни коли и с читави гуми (за разлика от мойте терлици) даваха с много зор или дори не успяха да го стигнат...А да не говорим и за това, че то не бяха махания на резервни гуми, седалки и прочие от страна на много от участниците, докато аз си карах с все всичките боклуци в багажника, личен багаж и приятелката ми на борда ...

FIAT Coupe 16VT

.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules