Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 28-10-2008, 17:50   #1
pechenia
започва да се пристрастява

pechenia's Avatar

Default За или Против добавките в бензина

Колеги иска мда попитам какво е вашето мнение за това дали си струва да се добавят тези добавки, понеже съм чул различни мнения, че като отпушват едното запушват другото, или по точно се запушват филтрите на колата. Дали реално двигателя заработва по добре и има някакъв добър ефект или си е вятър работа тия добавки ?!
pechenia is offline  
Old 28-10-2008, 17:55   #2
търтей
циничен ницшеанец

търтей's Avatar

пробва ли с търсачката?
Old 28-10-2008, 18:06   #3
pechenia

pechenia's Avatar

Quote:
Originally Posted by търтей View Post
пробва ли с търсачката?
Да пробвах, има няколко компентара които са малко стари , има нови добавки и нови истории
pechenia is offline  
Old 28-10-2008, 18:17   #4
raffaello
Сладоледаджията

Ако зареждаш бензин от ЕКО 100 или 95+, Shell V Power то тогава добавки не ти трябват защото в тези бензини има добавки. А добавките според мен имат само предимства и са хубаво нещо за работата на двигателя.
http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=547&lan=1

http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=408&lan=1

ако слагаш обикновен 95 или 98 то една добавка за бензин е добре дошло към него.
не очаквай чудеса да станат след това, но е все пак глезотиика за двигателя, а тука има много алфисти които се отнасят и глезят повече автомобилите от колкото жените си
raffaello is offline  
Old 28-10-2008, 18:24   #5
niki-25
Запален алфист

niki-25's Avatar

Аз лично съм против ези добавки в бензина.Ако кареме с нормалн и хубав чист бензин колие ни ще вървят по-различен начин и ще харчат по-малко.Качеството на гориват в БГ е под всякаква критика.Ако сет забелязали,че като ви докарат кола с бензин от Германия,Италия и др. страни колата върви по различен начин и като и сипеш от нашия бензин колата умира.
Old 28-10-2008, 20:00   #6
to_lose_HEART
Запален алфист

to_lose_HEART's Avatar

Напълно си прав колега аз моята когато я купих още и я карах по магистралата към вкъщи вървеше страхотно беше си още с италиански бензин. Тук съм слагал и ОМВ 100 и шел 100 и пак не е вървяла така
Old 28-10-2008, 20:01   #7
fiore
благочестив мюхлюзин
Член на клуба

fiore's Avatar

а нужно ли беше тази тема да е в този раздел.
156/2.0 Selespeed
fiore is offline  
Old 28-10-2008, 23:07   #8
pechenia

pechenia's Avatar

Quote:
Originally Posted by to_lose_HEART View Post
Напълно си прав колега аз моята когато я купих още и я карах по магистралата към вкъщи вървеше страхотно беше си още с италиански бензин. Тук съм слагал и ОМВ 100 и шел 100 и пак не е вървяла така
Тези факти са безпорни колеги, зимата работих в Англия, от там си купих тойота авенсис, карал съм я в Англия със английски бензин, по магистралите понеже закъснявах за ферибота на връщане помня как ускоряваше от 140-160 просто ускоряваше, минах цяла англия, отидох до франция , колата беше препълнена с багаж Авенсис 1.8 98' при средна скорост над 120 км ми даваше разход 6.5 , във Франция заредих бензина пак беше идеален,Налагаше се да ида до Швейцария понеже майка ми работеше там, забрах и нея , напълних резервоара понеже е много по евтин от другите страни, от там през австрия, на излизане от Австрия напълних един резервоар за да мина през Унгария и да не зареждам с тяхните пари че ще ми върнат и не могада ги похарча за нищо, и така влезнах в Сърбия, там заредих на ОМВ колата сякаш заработи на 3 цилиндъра вече над 140 нямаше същата мощ, дойдох си в Бг в София още заредих на Лукойл пълна скръб....
pechenia is offline  
Old 28-10-2008, 23:41   #9
Lqnkata
психарче...

Lqnkata's Avatar

Добре де за горивата ни е ясно на всички на какво ниво са. Мен ме интересува, някой знае ли нещо (имам предвид не да е прочел някоя брушура на някакви си там добавка), било то проведени тестове от независими лаборатории, т.е. информацията която дава да е достоверна, или най-малкото да сподели какво е пробвал и наблюденията му, а не някави си там рекламни тексчета. Примерно аз на предишната ми кола (пежо 1.6 инжекция) съм и сипвал добавка за почисване на инжекциона. Не беше нито кой знае колко скъпа, но имах видимо подобрение на динамиката и чуствах колата по-"жива". Казаха ми да я сипя в 40л. бензин и след това да изпразня 2-3 резервоара и тогава чак да повторя процедурата. Аз естесвено очарован от резултата още на следващото пълнене на резервоара изсипах още едно шишенце. По-голямо подобрение нямаше, но пък ми се появиха поне пет дупки по цялата ауспухова система. Така се бях разбръмчал, че дадох после 20-30лв за да ми закърпят гърнетата
С дизела нямам никакъв опит. Ако някой е слагал на неговата накакви добавки, да ми каже какви, за какво и най-вече за крайните резултати.
Благодаря предварително за компетентни отговори.

Lqnkata is offline  
Closed Thread
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules