Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки
Общи приказки За всичко, което НЕ Е свързано с Alfa Romeo.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 20-11-2009, 20:07   #1
Jivko7777
Болен алфист

Default Изгубена шофьорска книжка!!!

Здравейте колеги!!!
Днес ходих да подписвам договор при един ГСМ оператор и тя ми поиска личната карта...В момента в който я вадя виждам шофьорската ми книжка липсва и незная въобще от кога липсва, но повече от 2 седмици защото ми трябваше тогава...
Кажете ми какво да правя!!!
Къде да отивам, какви са процедурите...
Old 20-11-2009, 21:07   #2
rusiq86
хАмерикански лос

rusiq86's Avatar

Отиваш в кат, носиш снимки, и пускаш документи за издаване на нова, като има акт на стойност от 20-150 лева, снимки 8 лв, документите за бърза поръчка са 36 лева. Кофти колега, съвет от мен дай още пет лева като си подаваш документите и си издай една международна книжка също да имаш под ръка.

Gulfstream G650 with Italian design...
rusiq86 is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2009, 21:08   #3
TheBlueOne
Син по рождение

TheBlueOne's Avatar

Отиваш в близкото районно и пускаш заявление за изгубената шофьорска книжка (в случая ще платиш и глоба, ако кажеш пък че са откраднати няма, но пък ще трябва да мислиш някаква история), чакаш 10-на дни за служебна бележка и след това отиваш пускаш си заявление за нова книжка и с него и л.к в КАТ и си вадиш нова, като предварително трябва да си платиш всякакви глоби ако имаш иначе не ти я дават. Това е. При мен беше заедно с л.к но мисля че е същото. Ако не е, някой да ме поправи.

.
TheBlueOne is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2009, 21:35   #4
Jivko7777
Болен алфист

Колко време ще трябва да чакам за новата книжка или те дават документ с който мога да карам през това време...
Old 21-11-2009, 01:22   #5
rusiq86
хАмерикански лос

rusiq86's Avatar

Това което съм ти написал е направо от пресен случай. 36 лв бърза поръчка за 3 дни, неможеш да караш през това време, няма какво да ти дадат за документ.

Old 21-11-2009, 01:39   #6
Jivko7777
Болен алфист

Quote:
Originally Posted by rusiq86 View Post
Това което съм ти написал е направо от пресен случай. 36 лв бърза поръчка за 3 дни, неможеш да караш през това време, няма какво да ти дадат за документ.
Мерси много...лошото е че и събота не работят и сега в понеделник отивам директно да си подавам документи...Казаха ми че щели да ми вземат 20 лв. за глоба, дано да е така...
Тааа така излишни разходи...Дано до понеделник се намери, някой да благоволи да я донесе...

.
Jivko7777 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2009, 10:23   #7
rusiq86
хАмерикански лос

rusiq86's Avatar

глобата варира от 20-150, кажи че са ти откраднали портофейл за да е минимална например, така направих аз.

Old 21-11-2009, 11:36   #8
BLUE1
absolute beginner

BLUE1's Avatar

Недей да лъжеш, че са ти я откраднали, глобата все е 20 лева. С лъжата можеш да се вкараш във филм ако попаднеш на някой чепат дежурен.
Old 21-11-2009, 12:25   #9
detelazurno
хакуна матата

detelazurno's Avatar

Не много по темата, но онзи ден едно приятелче са го спряли и се оказало, че срока на книжката му изтекъл преди 3 месеца. В крайна сметка му казали, че няма да го вкарват в разни проблеми заради неправилното изпреварване, защото така или иначе щял да има достатъчно докато си извади новата книжка. Но му казли че и с глупостите със взимане и връщане на талончето няма да го занимават, защото новите книжки нямало да имат талончета. Някой ако знае за какво иде реч да каже или ако няма такива ще помоля Jivko7777 да сподели какви са тия нови книжки след като си я вземе. Една позната уж скоро взе книжка, но доколкото разбрах си има талонче (тогава не знаех случая и не съм я питал). Единственото по-различно, което ми се видя на пръв поглед е промененият холограмен стикер, който сега е цветен. Иначе предполагам, че тия без талончето, за които става дума, ще са от новите документи, които ще вървят от догодина.
Old 21-11-2009, 16:51   #10
rusiq86
хАмерикански лос

rusiq86's Avatar

Еми при мен така стана, но немисля че ще каже дежурният леле как лужеш! Скоро новоиздадената книжка е с талон.

Old 21-11-2009, 22:32   #11
Jivko7777
Болен алфист

Quote:
Originally Posted by detelazurno View Post
Не много по темата, но онзи ден едно приятелче са го спряли и се оказало, че срока на книжката му изтекъл преди 3 месеца. В крайна сметка му казали, че няма да го вкарват в разни проблеми заради неправилното изпреварване, защото така или иначе щял да има достатъчно докато си извади новата книжка. Но му казли че и с глупостите със взимане и връщане на талончето няма да го занимават, защото новите книжки нямало да имат талончета. Някой ако знае за какво иде реч да каже или ако няма такива ще помоля Jivko7777 да сподели какви са тия нови книжки след като си я вземе. Една позната уж скоро взе книжка, но доколкото разбрах си има талонче (тогава не знаех случая и не съм я питал). Единственото по-различно, което ми се видя на пръв поглед е промененият холограмен стикер, който сега е цветен. Иначе предполагам, че тия без талончето, за които става дума, ще са от новите документи, които ще вървят от догодина.
В понеделник ще започна с процедурите и ще обясня всичко от-до, за да се знае от всички!
Old 24-11-2009, 01:06   #12
Jivko7777
Болен алфист

Така ето и развръзка по случая...За мое голямо щастие днес шофьорската ми книжка беше намерена и върната!!!
Но аз вече бях ходил в КАТ за да ги питам за процедурата по изваждане на нова шофьорска книжка...та си записах всичко както ми го казаха!

1. Документ за самоличност.
2. Служебна бележка от МВР.
3. Документ за платена такса.
4. Попълнена декларация по образец.
5. Медицинско като за непрофесионалните шофьори само с кат.B и кат.М се иска медицинското да е само за зрението!

Също така и да отговора на колегата detelazurno че контролен талон се издава, т.е. все още към книжката има и талон, поне така ми казаха!

Дано съм бил полезен на колегите които имат същия проблем като моя и дано се разминат като мене...И благодаря на човека който ми донесе шофьорската книжка...оказа се че съм карал без такава от 2 ноември до 20 ноември когато разбрах че липсва...

.
Jivko7777 is offline   Reply With Quote
Old 24-11-2009, 01:08   #13
pr_00f
алкохолист

pr_00f's Avatar

Е добре де, в един голям град като Н.Загора толкова ли не можаха полицаите да те издирят и уведомят за документите ти.
Просто без коментар.

Каквото било.... било.
pr_00f is offline   Reply With Quote
Old 24-11-2009, 01:40   #14
Jivko7777
Болен алфист

Quote:
Originally Posted by pr_00f View Post
Е добре де, в един голям град като Н.Загора толкова ли не можаха полицаите да те издирят и уведомят за документите ти.
Просто без коментар.
Mи аз до колкото разбирам докато ти не отидеш да си ги потърсиш няма кой да ти ги даде...Да не забравяме че живеем в България!
Old 24-11-2009, 15:41   #15
BatVas
Болен алфист

BatVas's Avatar

Е то аз в рамките на 7 месеца си вадих два пъти книжка в София. Най-голямата хурка беше първия път, щото се оказа че като съм си сменил личната карта и съм с постоянен адрес София, трябва книжката да ми я издадът в София...обаче понеже книжката ми е издавана на времето от В. Търново трябваше едни молби и документи да ме заведат на отчет в София (това отне 34 дни- представяте ли си изпращането на документите ли кво толкова , ама в БГ в едно ведомство да чакаш над месец. )Получи се така че не могат да ми я издадът в Търново щото съм с адрес по лична карта в София, в София не могат щото на отчет се водя в Търново. ...та трябваше да не карам над месец......е карах, познат комисар ми даде едни служебни бележки с описани номера на свидетелство (предното) протоколи и т.н.т за всеки случай- но не ме спряха иначе можеше да имам пак актче, ама то не е че си неправоспособен , а че не носиш свидетелство - абе голяма одисея. Вече втория път като ми задигнаха портфейла се бях специялизирал и ги извадих много бързо. Документите са както казва колегата - аз отодох първия път без медицинско(след като чаках 34 дни да получат документите от Търново ) и като чух за медицинското ми причерня, обаче жената от гишето беше учтива и ме прати до някакъв кабинет на 200-300 метра, казах, че тя ме праща и ми го напрвиха за 10 минути без да давам нищо отгоре, а само каквато си е нормативната такса.
CLK 430 - V8 Monster
BatVas is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules