Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки > Чат

Thread Tools Display Modes
Old 30-07-2011, 03:15   #1
thecleaner
Moderator

thecleaner's Avatar

Default Как да стана кадрови военен?

Одеве гледах един филм за воината в Чечня и ми се прииска да стана военен. Уволних се кат ефрейтор ма са искам да съм нещо по така. Рових и четох по форумите и попаднах на това мнение http://www.kaldata.com/forums/index....post&p=1425410 Та искам да стана военен ма не искам да ставам тъп Дайте некакви идеи какво да правя. Много искам но нещо почвам да се отказвам.

ПС Дават ли купони за храна, карта за градския транспорт, кредитче за некоя Алфичка и разни други привилегии.

Fehler In Allen Teilen

http://www.youtube.com/user/theclean.../videos?view=0

thecleaner is offline  
Old 30-07-2011, 03:17   #2
ne0
бивш член на клуба

ne0's Avatar

http://www.goarmy.com/

http://www.facebook.com/VenturaGarage
Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."
ne0 is offline  
Old 30-07-2011, 03:20   #3
Васил Петров
Болен алфист

Васил Петров's Avatar

Така като гледам положението на военните няма да стигнеш до никаде.Най-много на градския транспот да се качиш и да нямаш парички за Алфуната.
Повечето ги стяга шапката от военния контингент.Имам комшия военен и подържа входа все едно е казарма(домоуправитела).Чистачката знае как се прави сапунка в 5 сутринта и прочие.
Да и като получиш карта даже и полицията не те зачита като колега.Та привилегии никакви май.Ама може и да има не съм много запознат.
Old 30-07-2011, 03:23   #4
Linkestis
Heiэyn

Linkestis's Avatar

Тц щом си ефрейтор остави,нямаш достатъчно желание.Виж ако беше млад сержант или фаза има шанс.Но нека все пак ако има някои колега които да е военен да ти даде полезни насоки.До колкото си спомням се подписваше договор за 25 години.и ако не станеш комба за две-три годинки разтваряш бузи или на сутрешна или на вечерна проверка.Така че трябва да имаш диагностицирана амбиция за тази цел!
Все пак не всеки иска да е военен.Разбира се това има и плюсове както и минуси,но както казах надявам се да има колега военен алфист да те насочи в тази материя.

----------
Няма въшкарници а камуфлажи,което мисля е единия плюс.В свободното време ако си с него може да правиш дубъл на риболов в Пакистан или Афганистан беше.

.
Linkestis is offline  
Old 30-07-2011, 03:23   #5
thecleaner
Moderator

thecleaner's Avatar

Quote:
Originally Posted by Васил Петров View Post
Така като гледам положението на военните няма да стигнеш до никаде.Най-много на градския транспот да се качиш и да нямаш парички за Алфуната.
Повечето ги стяга шапката от военния контингент.Имам комшия военен и подържа входа все едно е казарма(домоуправитела).Чистачката знае как се прави сапунка в 5 сутринта и прочие.
Да и като получиш карта даже и полицията не те зачита като колега.Та привилегии никакви май.Ама може и да има не съм много запознат.
Мдааааааа сега се сещам че имаме и подобен случай в нашия блок, добре че е от съседния вход, ама той беше некъв капитан или нещо такова.
Е добре де поне мл. сержант нема ли ме напраят, да ми викат серж и разни такива.

Fehler In Allen Teilen

http://www.youtube.com/user/theclean.../videos?view=0

thecleaner is offline  
Old 30-07-2011, 03:26   #6
digitalundgrd
Дигиталния

digitalundgrd's Avatar

АМан от шапкари, всеки втори в БГ стана я милиционер, я военен, я пожарникар....

FIAT Coupe 16VT by Rubig
digitalundgrd is offline  
Old 30-07-2011, 03:31   #7
Linkestis
Heiэyn

Linkestis's Avatar

Quote:
Originally Posted by thecleaner View Post
Мдааааааа сега се сещам че имаме и подобен случай в нашия блок, добре че е от съседния вход, ама той беше некъв капитан или нещо такова.
Е добре де поне мл. сержант нема ли ме напраят, да ми викат серж и разни такива.
Абе то със желание всичко става ма първо трябва да си шофер на РК1 в превод Ръчна Количка с Едно колело.След това преди да се пенсионира комбата трябва да му правиш хайра доста време.Трябва да се пребориш и с майката на ротата/старшинката/,ма дали и сега са такива чиновете не мога да ти кажа.По принцип това не е лесна работа.Па и женати ще почне да ти пуска писма..."ти пазиш родното небе,мене друг си ме е*е"
Old 30-07-2011, 03:31   #8
Васил Петров
Болен алфист

Васил Петров's Avatar

Quote:
Originally Posted by digitalundgrd View Post
АМан от шапкари, всеки втори в БГ стана я милиционер, я военен, я пожарникар....
и незабравяй и таксиджия.

Бяха много хубави и достойни професии ама се напълниха с паплач и какво ли още не.Но поне 70% от работещите в тази професия са наистина професионалисти.

Колега-thecleaner трябва да се запасиш с много търпение ако пак искаш да се върнеш към военните.Българина е научен като му се даде власт и му гледай сеира после.
Old 30-07-2011, 03:34   #9
Linkestis
Heiэyn

Linkestis's Avatar

Аууу най-хубавия момент ще е ако те развозват с капитанската джипка до ДъМол на цариградско.Та така че има си плюсове тази геройска професия
Old 30-07-2011, 03:36   #10
Васил Петров
Болен алфист

Васил Петров's Avatar

Quote:
Originally Posted by Linkestis View Post
Па и женати ще почне да ти пуска писма..."ти пазиш родното небе,мене друг си ме е*е"
То на много от хората в поделението често им се случва да получават такива писма.
Old 30-07-2011, 12:28   #11
undy
(унди)
Член на клуба

undy's Avatar

...да бе "скъпи,станахме трима,познай кой е излишния"....

undy is offline  
Old 30-07-2011, 14:23   #12
Linkestis
Heiэyn

Linkestis's Avatar

Из цветущите български форуми:

Я си представи, че вместо пушка ти дадат лопата и 5 декара плац с 600 метра тротоар да му махаш тревата. И така 2 години...
Нали не искаш да кажеш, че си плакал на раздяла със началник щаба ?
Само гледат да се доберат до някоя мисия.... и се разхождат изсулени из града... Навремето имаше военна милиция, "комендантските"..........и те следяха за дисцплината на военнослужащите в града...
А сега - анархия.....
Онзи ден гледам на един светофар - стар военен, явно поне подполковник (на новите унифоми трудно отгатвам броя на звездичките), та чака си човека на светофара...в това време една войничка се засилал насреща му...човека се изпъна, подготви се явно да посрещне поздрава от редничката, да отговори и той...а тя го подмина като малка гаричка...
Стана ми чак болно за офицера... Армията е била и трябва да бъде синоним на ред , дисциплина и спазвнане на старшинството....а сега какво е в нашата армия ?
Не ме разбирайте грешно, винаги съм уважавал и ще уважавам армията като институция, но не и при сегашното състояние на войската ни.

Чистачо къде отиваш ти може би?
Old 30-07-2011, 14:40   #13
Murderer
започва да се зарибява

Murderer's Avatar

На работа,едва ли не!?Нямам какво да допълня,колегата над мен описа самата действителност в БА
Murderer is offline  
Old 30-07-2011, 15:01   #14
Linkestis
Heiэyn

Linkestis's Avatar

Е те тука е далаверата:
Чл.108. (1) Кадровите военнослужещи могат да бъдат награждавани за постигнати високи резултати в изпълнението на служебните задължения за конкретен съществен принос или за продължителна служба в Министерството на отбраната или в съответното министерство или ведомство, в състава на което има въоръжени формирования.
(2) Наградите и поощренията са:
1. обявяване на благодарност;
2. грамота;
3. парична награда;
4. предметна награда;
5. хладно оръжие;
6. поименно лично оръжие - пистолет;
7. наградни знаци;
8. бойни отличия.

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

Мислим че трябва да почерпиш с така дадената информация:

ДО …………………………………………….
(изписва се длъжността на лицето
което има право да назначава на
длъжността, за която се подава молбата)

М О Л Б А

От …………………………………………………………………....................
(трите имена и пълен адрес)
_____________________________ __________________________________ _________________________________ ______________________________

ЕГН ……………………………

Господин ………………………………,

Моля, да бъда приет на кадрова военна служба в поделение ………………………………............. на
(пощенски номер и последното място, в което се намира поделението)

длъжност .................................... .......................................... .................................................. ..
(точното наименование на длъжността)

Прилагам следните документи:

1. документ за самоличност;
2. автобиография;
3. диплом за средно (висше) образование № …………………….;
4. документи за трудов стаж;
5. медицинско свидетелство;
6. свидетелство за съдимост;
7. документ за отбита наборна военна служба;
8. декларация, приложение № 2;
9. декларация, че желая да бъда приет на кадрова военна служба с по-ниско военно звание от притежаваното по резерва - приложение № 3;
10. удостоверение от военното окръжие, от което е видно основанието за освобождаване от кадрова военна служба - приложение № 4;
11. личен формуляр.

З а б е л е ж к а: Документите по т. 1, 2, 3, 5, 6 и 8 се представят задължително от всички кандидати. Документът по т. 4 се представя от кандидатите, които притежават трудов стаж. Документът по т. 7 не се изисква от кандидатите за кадрова военна служба жени. Документите по т. 9 и 10 се представят от лицата, които касаят. Документът по т. 11 се попълва по образец от служба "Сигурност - военна полиция и военно контраразузнаване" от лицата, които кандидатстват за работа в режимни поделения или за извършване на секретна работа в нережимни поделения.

…………….. г.
град (село)

С уважение ……………………….
(подпис
Old 30-07-2011, 15:06   #15
Васил Петров
Болен алфист

Васил Петров's Avatar

Я гледай ти наще военни какви страхотни награди получват.Потупване пред строя и усмивка по телевизията. хахахахахахахахах

То за тва повечето ги стяга шапката и се командорат дори и в домовете си.

.
Васил Петров is offline  

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки > Чат « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules