Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-08-2011, 09:41   #1
bis145
започва да се пристрастява

bis145's Avatar

Default АГУ - втора употреба

Здравейте, колеги!Предлагат ми газова уредба втора употреба, бутилката е за резервната гума.Дават ми я с изпарители с всичко.Но всъщност аз незнам какво е това всичко.Какво трябва да гледам за да не ме излъжат или да не ми дадат нещо към комплекта.Извинявам се за глупавия въпрос, но като не разбирам.А и цената на всичко е 130лв.Как ви се струва на вас, добра ли е офертата? И изобщо добре ли е да се взима втора употреба и колко би ми струвало поставянето? Поправка - газовата била обикновена.

.
bis145 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2011, 15:00   #2
milenmilan
Клиент на КАТ

milenmilan's Avatar

Здравей,на 145/146 не е много препорачително да се слага обикновена газова,щот повечето са с пластмасов колектор,има вариянти да стане ама си зависи от сервизите,повечето майстори не се занимават.Първо се консултирай в някой сервиз.
Old 10-08-2011, 15:28   #3
Tedo
Le solitaire

Tedo's Avatar

Quote:
Originally Posted by milenmilan View Post
Здравей,на 145/146 не е много препорачително да се слага обикновена газова,щот повечето са с пластмасов колектор,има вариянти да стане ама си зависи от сервизите,повечето майстори не се занимават.Първо се консултирай в някой сервиз.
То всичко става ама нали се сещаш че както и да се направи с емулатори "кихалки" и т.н. винаги има опасност да гръмне, а случи ли се това оставаш на пътя в по-добрия вариант а в по-лошия и се палиш
Така че според мен е безсмислено да се правят такива експерименти.Газовия инжекцион не е измислен случайно
Old 10-08-2011, 18:39   #4
milenmilan
Клиент на КАТ

milenmilan's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tedo View Post
То всичко става ама нали се сещаш че както и да се направи с емулатори "кихалки" и т.н. винаги има опасност да гръмне, а случи ли се това оставаш на пътя в по-добрия вариант а в по-лошия и се палиш
Така че според мен е безсмислено да се правят такива експерименти.Газовия инжекцион не е измислен случайно
Знам колега,на 155 си сложих обикновена газова,но си смених колектора(пластмасов) с алуминиев,и накрая като ценна ми излеза около 700лв обикновена газова,но и аз я бях взел 2-ра ръка газова бутилка,такаче .....,а за кихане тва редовно си го прави, и ми размести колектора,ако беше пластмасов щях да съм сменил над 20

.
milenmilan is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2011, 18:52   #5
Tedo
Le solitaire

Tedo's Avatar

Прегледай си въздуховоди, свещи, кабели.Не е нормално да ти гърми "редовно"
И аз съм с обикновена газ на 155 с метален колектор но не "киха"
Old 10-08-2011, 19:00   #6
milenmilan
Клиент на КАТ

milenmilan's Avatar

От някъде дърпа въздух и свещите са за смяна от това би трябвало да е,но не мога да се занимавам,че сега не я карам толкова често.А до колежката на 145 ако се намери алуминиев колектор става,но ще трябва да се сложат доста неща,първо ако бутилката не е евро клапан при ново слагане ще ти се изисква(поне на мен ми искаха ).А и вървежа не е както беше.

.
milenmilan is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2011, 12:49   #7
bis145

bis145's Avatar

Казаха ми, че съм с алуминиев колектор.
Old 11-08-2011, 13:18   #8
milenmilan
Клиент на КАТ

milenmilan's Avatar

Тогава,може да стане тази газова на колата ти,като ценна не е много но все пак то и самите обикновени газови не са много скъпи.ето например извадка от един сайт "пълен инжекцион – 430 лв (Турски изпарител, клапан, емулатор за дюзи)" , "пълен инжекцион – 530 лв (оригинален Ловато изпарител, клапан, емулатор за дюзи)". Това са ти цените за нови с монтаж и всичко необходиме за колата ти,а ако вземеш втора ръка,като намериш майстор ще иска да му платиш,ще трябва емулатор за дюзи, ако бутилката е по стара както споменах,евро клапан(сонда),и г/д отиваш на същите цени .
Old 11-08-2011, 16:49   #9
bis145

bis145's Avatar

Колега milenmilan какви са тези цени за пълен ижекцион?Незнам от къде си, но на мен тук в Пловдив ми казват цена от 850лв.А бутилката която ми предлагат е BRS.
Old 11-08-2011, 18:00   #10
BillyBoy`
Болен алфист

BillyBoy`'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Tedo View Post
Аз до сега на пътя не съм оставал.Колата си ми доиде така от Италия със обикновенна газова.Гърмежи имах но след като смених свещи и кабели вече над 65К км. нямам никакви проблеми.Така че недеите да стряскате излишно колежката.Ако всичко е направено както трябва дертове няма да има.Разхода ми е между 9-10 градско и около 7-7.5 извънградско.
Old 12-08-2011, 21:15   #11
milenmilan
Клиент на КАТ

milenmilan's Avatar

Quote:
Originally Posted by bis145 View Post
Колега milenmilan какви са тези цени за пълен ижекцион?Незнам от къде си, но на мен тук в Пловдив ми казват цена от 850лв.А бутилката която ми предлагат е BRS.
Еми това са цените но за обикновена газова,на инжекцион автомобил,ако искаш мого да ти прата на лично сайта.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules