Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Направено в Италия > ФИАТ
ФИАТ За нашите приятели от Клуб ФИАТ http://fiat-bg.org/

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-05-2012, 19:27   #1
tqnbtb
Старши алфист

tqnbtb's Avatar

Default Проблем с Фиат Браво 1.6 2000г

Здравейте та проблема не е на моята кола но по молба на много близък мои приятел пускам темата тук с надеждата някой да помогне и да каже от какво може да става това нещо. Ta въпросния фиат : паля рано сутрин на студен мотор и оборотите се вдигат до 1300-1400 което е нормално но веднага след като почнат да спадат на 1000 от мотора изведнъж се чува много гаден звук ... Чува се силно удари на желязо в желязо като подчетавам чува се много силно блъскане на желязо и като подам леко гас все едно нищо не е било и мотора започва да работи прекрасно .. Ако запаля колата и не я чакам да позагрее на място и тръгна да я карам проблема не го прави .. Та не смея да я оставя като почне да блъска така и веднага и подавам гас щото ако я оставя да видя кво ще стане може да се случи нещо по лошо .. Искам съвети от какво може да е този проблем .. Прави го само когато мотора е студен и не е каран 1 ден
Old 10-05-2012, 01:17   #2
_power_
TS НАЗОБЕНЯК

_power_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by tqnbtb View Post
Здравейте та проблема не е на моята кола но по молба на много близък мои приятел пускам темата тук с надеждата някой да помогне и да каже от какво може да става това нещо. Ta въпросния фиат : паля рано сутрин на студен мотор и оборотите се вдигат до 1300-1400 което е нормално но веднага след като почнат да спадат на 1000 от мотора изведнъж се чува много гаден звук ... Чува се силно удари на желязо в желязо като подчетавам чува се много силно блъскане на желязо и като подам леко гас все едно нищо не е било и мотора започва да работи прекрасно .. Ако запаля колата и не я чакам да позагрее на място и тръгна да я карам проблема не го прави .. Та не смея да я оставя като почне да блъска така и веднага и подавам гас щото ако я оставя да видя кво ще стане може да се случи нещо по лошо .. Искам съвети от какво може да е този проблем .. Прави го само когато мотора е студен и не е каран 1 ден
Меката връзка гледахте ли?
Old 10-05-2012, 07:17   #3
tqnbtb
Старши алфист

tqnbtb's Avatar

ами не ама какво е общото ? нали звука се чува от мотора и всъщност целия мотор започва да се тресе и да се държи странно след подаване на гас нищо не е било .. Не светят никакви лампи никакви грешки нищо .. явно е нещо механично знам ли .. А колата си върви доста доста добре
Old 10-05-2012, 15:58   #4
_power_
TS НАЗОБЕНЯК

_power_'s Avatar

Quote:
ами не ама какво е общото ? нали звука се чува от мотора и всъщност целия мотор започва да се тресе и да се държи странно след подаване на гас нищо не е било .. Не светят никакви лампи никакви грешки нищо .. явно е нещо механично знам ли .. А колата си върви доста доста добре
В предишния ти пост не пише че колата се тресе
Иначе точно механичен много гнусен звук съм полуяавал от разбита леща на меката връзка За това и така те посъветвах
Old 10-05-2012, 18:53   #5
tqnbtb
Старши алфист

tqnbtb's Avatar

Quote:
Originally Posted by _power_ View Post
В предишния ти пост не пише че колата се тресе
Иначе точно механичен много гнусен звук съм полуяавал от разбита леща на меката връзка За това и така те посъветвах
разбирам а при нормално каране не трябва ли да се чува някъде от към меката връзка "нещо" щото колата си е доста тихичка .. просто не е ли палена 1 ден край .. прави го проблема

---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

Quote:
Originally Posted by badmadafaka View Post
Да не и влиза вода/конденз отнякъде..?
знам ли ? незнам как да разбера може и да влиза няква вода .. като цяло няма течове колата .. ама за конденз незнам .. подам ли леко газ всичко се оправя свещи са сменени бобините са като нови кабелите изглеждат добре мн странно .. Най тъпото е че немога да я запаля пред майстора и да чуе просто като ида до сервиза казват перфектна е ..
Old 10-05-2012, 22:06   #6
_power_
TS НАЗОБЕНЯК

_power_'s Avatar

Quote:
разбирам а при нормално каране не трябва ли да се чува някъде от към меката връзка "нещо" щото колата си е доста тихичка .. просто не е ли палена 1 ден край .. прави го проблема

---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

знам ли ? незнам как да разбера може и да влиза няква вода .. като цяло няма течове колата .. ама за конденз незнам .. подам ли леко газ всичко се оправя свещи са сменени бобините са като нови кабелите изглеждат добре мн странно .. Най тъпото е че немога да я запаля пред майстора и да чуе просто като ида до сервиза казват перфектна е ..
Ами не при мен именно при студена кола го правеше..и при вас е температурно зависим проблема явно... А да и пак бяха тихи колите
Old 12-05-2012, 00:21   #7
t-1000
Samurai

t-1000's Avatar

Намирисва ми на хидравличен повдигач или няколко
BAM SEAT LEON CUPRA R 04' 225hp
t-1000 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-2012, 04:16   #8
_power_
TS НАЗОБЕНЯК

_power_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by t-1000 View Post
Намирисва ми на хидравличен повдигач или няколко
Или на хубава промивка на мотора и ново масълце
Това е наистинина единствения втори логичен проблем...
Old 12-05-2012, 14:50   #9
tqnbtb
Старши алфист

tqnbtb's Avatar

маслото е перфектно сменено е преди 3000 км и е хубаво и аз съм карал с такова и проблеми съм нямал може би някви повдигачи ама до ся не съм чувал такъв силен звук от повдигач звука е мн силен се едно взимам чук и блъскам с него по мотора
Old 13-05-2012, 20:51   #10
raoccars
Младши алфист

raoccars's Avatar

Като натиснеш съединителя, има ли промяна?
Не може ли да се локализира по точно от кое място идва звука, горе,долу, ляво, дясно?
Иначе наистина, след дълъг престой е най логично такъв да е звука от пробит повдигач.
raoccars is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2012, 22:45   #11
tqnbtb
Старши алфист

tqnbtb's Avatar

момчета имам питане пак по тая кола как се махат Тпс-а и тва другото което е под него ? и с какво да го почистя че точно от него мисля че е проблема може ли дасе чисти с нещо или ако е заминал няма оправия ? искам да ги сваля от дросала ? възможно ли е
Attached Thumbnails
данчо браво ауау.jpg  
Old 21-05-2012, 00:42   #12
_power_
TS НАЗОБЕНЯК

_power_'s Avatar

Quote:
момчета имам питане пак по тая кола как се махат Тпс-а и тва другото което е под него ? и с какво да го почистя че точно от него мисля че е проблема може ли дасе чисти с нещо или ако е заминал няма оправия ? искам да ги сваля от дросала ? възможно ли е
чисти се със спрей за карбуратори има ги по бензиностанцийте.....Карбуратор чоук пише обикновенно За свалянето..идея нямам.
Old 21-05-2012, 18:14   #13
tqnbtb
Старши алфист

tqnbtb's Avatar

мерси ся някои ако каже как се свалят направо цена няма да има
Old 01-06-2012, 12:36   #14
bobi_25
започва да се пристрастява

bobi_25's Avatar

Свали си инжекторите и ги почисти с ултразвук и няма да имаш вече проблеми с чукането при студен двигател.
Имах го същия проблем и се оказа че един от инжекторите заяжда и остава отворен и от там се получават силни детонации и звука е все едно се троши нещо в двигателя, предполагам че е същото и при теб.
Yamaha YZF R1 1000cc 160 HP -- настояща
bobi_25 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2013, 22:06   #15
dimitar_vd62
Дърт гъзар от БКАР

dimitar_vd62's Avatar

И аз да питам.Брава 1.6 97г.Рядко я карам понеже е на жена ми.Като е студена пали нормално, но двигатела тресе.Все едно е на 3 цилиндъра но свещите работят.Като вадя лулите една по една оборотите падат.Значи свещите работят.Като подам газ не заглъхва, форсира се нормално и работи без да тресе и без шумове и гърмежи и прочие.Като загрее се оправя.Само на празен ход го прави.Нещо стъпково моторче или...?Струва ми се че не върви, но предполагам че греша защото съм свикнал на Алфата от подписа.

"Русия не започва войните, тя само ги завършва".
dimitar_vd62 is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Направено в Италия > ФИАТ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules