PDA

View Full Version : От Boxer 1.4 на 1.6



nrgman
14-07-2020, 22:27
Здравейте, възможно ли двигателя на 1.4 боксер да се смени с 1.6 боксер като електрониката от 1.4 си остане?

ivan dimitrov
15-07-2020, 18:35
Здравейте, възможно ли двигателя на 1.4 боксер да се смени с 1.6 боксер като електрониката от 1.4 си остане?

Не. 1.3/4 е друг модел/концепция, различна от 1.6. Различавт се и софтуерно и механично. При 1.3/4 идеята е - моно инжеккцоион, докато при 1.6 е .....стерео(по близко до пълна инжекция).
Ако съвсем механично размените 1.4/3 с 1.6, то резултатите ще са неочаквано зле. Различна концепция - степен на компресия, начин на смесообразуване,.........

nrgman
15-07-2020, 21:09
Да и аз до колкото прочетох по форуми от чужбина са със съвсем различни екута и ако се прави такава размяна трябва и те да се сменят. Работа е там че моето 1.4 сдаде багажа а ми попадна 1.6 на добра цена.

ivan dimitrov
16-07-2020, 00:17
Да и аз до колкото прочетох по форуми от чужбина са със съвсем различни екута и ако се прави такава размяна трябва и те да се сменят. Работа е там че моето 1.4 сдаде багажа а ми попадна 1.6 на добра цена.

Моето мнение е че трябва да се мисли по скоро по обратният вариянт - 1.6 да получи съответните "добавки" , та легитимно да е на пътя. Инак, няма смисъл, освен случаите включващи моментно емоционално състояние, разбира се. Не забравяйте че освен техническата размяна, има и документална такава .

nrgman
18-07-2020, 21:37
Това 1.6 е само двигател внесен от Италия. Да ясно е че ще се регистрира с друг двигател в КАТ.

mordohy
27-10-2022, 13:54
Сега се разроеих по форума и попаднах на тая тема. Та по темата! !.4, 1.5, 1.6 и 1.7 са с еднакви разпределителни валове. С еднакво газоразпределение. Тоест и техническите им характеристики са много подобни, да не кажа еднакви. Разликата е в инжекционите. от най-осраните бошови простотии на 33, тя до 1.6 на 145/6. На 1.4 Марелито на 33 също не е зле, въпреки, че е фул груп. Когато тръгнах да комбинирам 1.7 с инжекцион на Марелли от 1.4 се чу доста вой и бях обявен за глупак, но резултатът беше уникален. 33-ката с Бош-а едвам го докарваше до 185, тоест малко повече от 1.4. С инжекциона от 1.4 обаче с лекота вдигаше 200, като до 205 се виждаше, че клапаните вече увисват. Иначе двигателя работеше като вентилатор. Сменявай смело, но се старай да си оставиш от 1.4 инжекциона.

ivan dimitrov
08-11-2022, 17:28
Сега се разроеих по форума и попаднах на тая тема. Та по темата! !.4, 1.5, 1.6 и 1.7 са с еднакви разпределителни валове. С еднакво газоразпределение. Тоест и техническите им характеристики са много подобни, да не кажа еднакви. Разликата е в инжекционите. от най-осраните бошови простотии на 33, тя до 1.6 на 145/6. На 1.4 Марелито на 33 също не е зле, въпреки, че е фул груп. Когато тръгнах да комбинирам 1.7 с инжекцион на Марелли от 1.4 се чу доста вой и бях обявен за глупак, но резултатът беше уникален. 33-ката с Бош-а едвам го докарваше до 185, тоест малко повече от 1.4. С инжекциона от 1.4 обаче с лекота вдигаше 200, като до 205 се виждаше, че клапаните вече увисват. Иначе двигателя работеше като вентилатор. Сменявай смело, но се старай да си оставиш от 1.4 инжекциона.

Ревизирай си постът, моля!
п.п. Добре де, поне това че 1.7 е с еднакво газоразпределение с останалите коригирай!
Ще си изтрия постът после. приемам че за боксери си пишем, ама....
И не - ако сложиш електрониката на 1.3 на 1.6 - рискуваш да се взриви, карайки го на 'прекъсвач".
Направо ми "увиснаха клапаните" от тоя ти пост.
Вземи се в ръце!

п.п.п.п.п.
Явно няма,
Никой, четящ тоя раздел, да не си прави експерименти! Нито е вярно че ако два двигателя със сходно газоразпределение имат сходни параметри. Нито е вярно че изброените имат сходно газоразпределение.
На кратко - тоя човек ви заблуждава жестоко.
И ... за бога - не си дращете полираните цилиндри със шкурка. безумие е!