PDA

View Full Version : чупи се едно след друго но аз си я обичам...



raitchev
21-05-2007, 18:25
... тази алфа.
смених накрайници на рейките, купих нови гуми и реглаж наравих, и заспа предницата кеф голям:) после почна да мирише на бензин, бре чудене от къде, гледане на маркучи тук там нищо, изпарителя бил добре оправих го:), заваля дъжд чистачките се скапаха - тръгва спре в средата на стъклото и почнах леко да се нервирам. оправих ги. и днес за капак тръгвам и нещо не варви кат алфа, ми тътри се, иначе чистачките са добре, след 10 км се оправи и тръгна нормално но се раздрънча от зад и вече станах луд. майстора каза залепнали накладки, а дранченето било от някви прожинки и да не я карам до понеделник, че по лошо можело да стане. кошмар, цяла седмица без кола:(
иначе много я харесвам моята алфа, сам си завиждам за нея и се надявам това да е последното нещо, поне до края на лятото:)

75 2.0 turbo
21-05-2007, 21:43
... тази алфа.......че по лошо можело да стане.
винаги може да стане и още по лошо :wink:

кошмар, цяла седмица без кола:(
е с това не свикна ли вече ?

иначе много я харесвам моята алфа, сам си завиждам за нея
е тва се казва сектант :lol:

и се надявам това да е последното нещо, поне до края на лятото:)
дет сектант че и мечтател :shock: 8)

pr_00f
21-05-2007, 23:08
Малееее, разби му ентусиазма на човека. :)

raitchev
22-05-2007, 10:39
днес първи ден без кола се возя на маршрутка. седях до прозореца и бройкам алфи напред, назад (общо 4). спряхме на един светофат и до нас спира една лада 5, и гледам вътре в нея много наточена голям тунинг майката си трака, и к'во да вида на волана в средата залепена емблема на алфа ромео. стях да се разплача :shock:
номера почваше с "м"...

morfius
22-05-2007, 11:11
днес първи ден без кола се возя на маршрутка. седях до прозореца и бройкам алфи напред, назад (общо 4). спряхме на един светофат и до нас спира една лада 5, и гледам вътре в нея много наточена голям тунинг майката си трака, и к'во да вида на волана в средата залепена емблема на алфа ромео. стях да се разплача :shock:
номера почваше с "м"...

Емблема или направо целия волан, че ладовите гевреци са огромни и неудобни?

raitchev
22-05-2007, 11:15
днес първи ден без кола се возя на маршрутка. седях до прозореца и бройкам алфи напред, назад (общо 4). спряхме на един светофат и до нас спира една лада 5, и гледам вътре в нея много наточена голям тунинг майката си трака, и к'во да вида на волана в средата залепена емблема на алфа ромео. стях да се разплача :shock:
номера почваше с "м"...

Емблема или направо целия волан, че ладовите гевреци са огромни и неудобни?

не не само елблема

filip
22-05-2007, 11:31
Алфа се копува със сърце!От страна на разума може и да не е наи-добрият избор но на кои му пука за разум та това е Алфа кола за ценители кола за индивидуалисти 8)!Докато седиш в нея трепне ли ти сърцето(при мен дори когато пиша за Алфата ми треперят ръцете)това е колата за теб другите коли са за хора тип роботи седят и карат а Алфа Ромео е кола за хора които искат да се отличават от тълпата!A че си има и косури е нищо в сравнение с начина по които те кара да се чувстваш докато си в нея 8)

Yavor
22-05-2007, 16:19
Алфа се копува със сърце!От страна на разума може и да не е наи-добрият избор но на кои му пука за разум та това е Алфа кола за ценители кола за индивидуалисти 8)!Докато седиш в нея трепне ли ти сърцето(при мен дори когато пиша за Алфата ми треперят ръцете)това е колата за теб другите коли са за хора тип роботи седят и карат а Алфа Ромео е кола за хора които искат да се отличават от тълпата!A че си има и косури е нищо в сравнение с начина по които те кара да се чувстваш докато си в нея 8)

Знам че ще бъда оплют, но Бравата отговаря също на тези критерии..

Но за да спра омразата ще кажа, че в плановете ми е залегнала една 156 Спортвагонче за след година-две...

MUROMAN
22-05-2007, 19:45
Но за да спра омразата ще кажа, че в плановете ми е залегнала една 156 Спортвагонче за след година-две...
и изобщо няма да сбъркаш - повярваи ми...... :plane:

filip
22-05-2007, 22:46
Е ми ще отговаря нали е италианска кола да не е немска кошница :lol: !А ако вземеш 156 тогава ще усетиш разликата само съм се возил в такава машина,но още я сънувам 8)

Stello
23-05-2007, 12:09
Споко с времето ще свикнеш с всичките й страности.

raitchev
15-06-2007, 13:26
край с проблема със спирачките:) обаче ми провисна тапицерията на тавана изключително дразнещо :(

lyuli
15-06-2007, 13:34
:) обаче ми провисна тапицерията на тавана изключително дразнещо :(

лелей и при мене го имаше това на 145-цата. наистина е досадно. Аз накрая отлепих цялата тапицерия и я карах така - без таван. И понеже така и не се наканих да отида на тапицер я продадох в този вид ;) но иначе това се прави, до преди година струваше 120-150 лева, сега незнам.....

raitchev
15-06-2007, 13:46
ей сега ще дам 150 лв. директно махам кората и остава на ламарини:)
освен това да добавя, като натискам спирачката ми светат габаритите заедно със стоповете и сега карам на къси, че тия пред мен си мислят че нещо им примигвам и само ракомахат в израз "к'во ми пресветкаш бе, къде ше ходиш" ше умра от смях

lyuli
15-06-2007, 15:04
ей сега ще дам 150 лв. директно махам кората и остава на ламарини:)


то не е нужно да махаш кората, може само да обелиш плата, аз така бях направила ;)

raitchev
15-06-2007, 15:09
ей сега ще дам 150 лв. директно махам кората и остава на ламарини:)


то не е нужно да махаш кората, може само да обелиш плата, аз така бях направила ;)

аз разцепих единия край и от долу има залепен донапрен. трудно мога да го махна но може да го оставя така, мерси все пак за съвета:)))

MUROMAN
15-06-2007, 19:46
край с проблема със спирачките:) обаче ми провисна тапицерията на тавана изключително дразнещо :(

залепена ли е тая тапицерия ,ако се лепи ми напиши едно ЛС да пробваме да я залепим с едно лепило на спрей дето продавам.Може и да стане работата.

lyuli
16-06-2007, 14:21
да залепена е. обаче като лепиш нещо има голям риск да се набръчка, те за това тапицерите свалят самия таван, стържат и после лепят и веднага го качват и го хващат, че иначе се свивало и се набръчквало. абе сложа процедура, аз си карах с дунапрена (гаден е, ама другото е .....)

Mind_Control
16-06-2007, 18:47
има едно моментно лепило Moment na Henkel, та с него и една спринцовка и игла вкарваш лепило между давана и тапицерията (на няколко места по една то4ка) и допираш двете повърхности и ги разделяш след това. Чакаш 10 мин. и притискаш на местата с лепилото и залепя. Верно тавана ти става на 10-тина точки ама поне не увисва..

MUROMAN
16-06-2007, 20:21
а чували ли сте за Лепило на спрей.напръскваш и лепиш.Специално е направено за дунапрен.Може да го пробваме с някои ако има желание.

Mind_Control
18-06-2007, 00:08
а чували ли сте за Лепило на спрей.напръскваш и лепиш.Специално е направено за дунапрен.Може да го пробваме с някои ако има желание.

това звучи добре, ама как ще го впръскаш под тапицерията на тавана?

MUROMAN
18-06-2007, 12:26
на място ще се види и ще се реши.

raitchev
18-06-2007, 13:17
аз съм ок за проба:) така или иначе ако не стане ще играе макетното ножче:))

tonov
18-06-2007, 19:18
Аз моята я взех с отлепен таван и плата беше махнат.... само с дунапрена. МНОГО грозно :shock: Ама понеже пари и нерви за тапицер все не хартисват, обелих и дунапрена. Картона под него не изглежда чак толкова зле, даже ме питаха после кога съм я претапицирал :lol: Ако искате ще пусна някоя снимка.

Mind_Control
19-06-2007, 09:37
Аз моята я взех с отлепен таван и плата беше махнат.... само с дунапрена. МНОГО грозно :shock: Ама понеже пари и нерви за тапицер все не хартисват, обелих и дунапрена. Картона под него не изглежда чак толкова зле, даже ме питаха после кога съм я претапицирал :lol: Ако искате ще пусна някоя снимка.

Искаме 8)

tonov
19-06-2007, 13:30
Ето: (съжалявам за гадното качество, ма телефона толкова си може)

raitchev
19-06-2007, 13:35
че доста добре изглежда, е решението е взето, ще и махна тапицерията:)

lyuli
19-06-2007, 15:46
да бе как не се бях сетила :wink: , много е добре!

mim
21-06-2007, 11:39
и моят убавец горкият очукан и ожулен :roll: , ама вчера му обух лачени обувки - шайбички с 5 дупки на 15" :D

raitchev
21-06-2007, 13:29
честито:)
аз вчера както се кефих на вече непоклатимо здравата ми алфа
сефтосах дясната врата та сега търся тъмно зелен металик спрей, боя или нещо което да скрие драскотините :? :frown: